Yeşilin Her Tonu, Macahel

Merhaba Artvin. Sanırım tüm güzelliğinin destansı anlatımı benim gibi gezgin ruhlu herkesi senin karşına çıkaracak ve yaylalarını adımlamaya, temiz havanı solumalarına neden olacak. Ama hem sen bu ünü hem de sana zaman ayırıp yolunu düşürenler bu güzelliklerini görmeyi fazlasıyla hakkediyor. Karadeniz sahil yolundan ilerleyip yönümüzü doğuya çevirince Arhavi selamladı bizi.

Yazının devamı


Dorukların Ortasında, Hakkâri

Türkiye’nin güneydoğusuna, en uç noktasına uzandık biz bize. Engin dağları aşıp, dere yataklarına yoldaşlık ettik. Sanırım mevsiminde doğru seçimi bizi büyüleyici bir doğanın karşılamasına sebep oldu. Dağların arasında yemyeşil ovalar, debisi yüksek çaylar ve nehirler, rengarenk çiçekler, güneş ve kar.

Yazının devamı


Selam Sana Kadim Barış Mekanı!

Adıyaman’ın içerisinden yol süzülerek gider Kâhta’ya. Ve ilçenin merkezinden geçtikten hemen sonra artık tırmanmaya başlarsın Nemrut Dağı Milli Parkı’na… Kulaklarda Oğuz Aksaç’ın naif sesinden akan “Oy amman amman amman, burası Adıyaman; alem düşman kesilir seni sevdiğim zaman..” ezgisi ile unutulmaz aşkın özlemi kaplarken içini bir bakmışsın ki gecenin o karanlığı seni daha çok içine çeker..

Yazının devamı


Ege Sularında Kiteboard

Kite” uçurtma demek, konunun özeti aslında bu kadar: Uçurtma sörfü. Suyun üstünde gitmek

Yazının devamı


Mardin

Sapsarı bir şehir Mardin… Duvarları, aynı rengin farklı tonlarında boyalı sanki. Gözün alabildiğince estetik, içine çekebildiğince nostaljik.

Yazının devamı


Priene – Miletos

Bu bizim şarkımız, sözlerinin yazarı biziz. Müziğini yaşadıklarımızla şekillendirip benzersiz melodisini ekleriz üzerine. Bu melodinin bazen sakin aktığı, bazen de coşkulu ya da fırtınaya benzeyen kreşendo anları olsa da her birimizin şarkısı benzersiz birer şaheser.

Yazının devamı


Gulet ile Yunan Adaları Deneyimi

Merhaba sende mi zehirlendin yoksa benim gibi seyahat virüsü ile. Panzehir arayışına mı düştün? Tek çaren var yol arkadaşım, o da kapının eşiğinden dışarıya adımını atmak. İlk cesareti o verecek sana.

Yazının devamı


Paris, Le Marais (lö mare)

Paris’in entelektüel hayatının kalbi sayılan Le Marais bölgesine hoş geldiniz. Fransızca “bataklık” anlamına gelen Le Marais’ye bu ismin verilmesinin sebebi mecazi değil. Sanatçıların, yazarların ve oyuncuların buluşma noktası olarak bilinen bugünkü halini almadan yıllar önce burası gerçekten de bir bataklık bölgesiydi.

Yazının devamı


Sistine Şapeli – Vatikan

  • MJ
  • 03.10.2019

Dünyanın en küçük ülkesi ve Katolik mezhebinin merkezi Vatikan’ın meşhur müzesinde yer alan 53 galeriyi arkanızda bırakıp, tarihte uzunca bir yolculuk yaptıktan sonra sizi 54. ve son galeri olan Sistine Şapeli bekliyor.

Yazının devamı


Zafer Takı ve Champs-Élysees

Dünyanın en önemli caddelerinden Champs-elysees’ye geldiğinize göre bugünü alışveriş günü ilan edebilirsiniz. Dünyaca ünlü tüm markaların dev mağazalarının olduğu bu geniş bulvardan, kendinize birkaç parça hediye almadan ayrılmanız zor olacak.

Yazının devamı


DİĞER BLOG YAZILARI

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.