Bir Kış Kasabası Bansko


Renkli, coşkulu, hatta hafif kuduruk, ye babam ye etleri olan, kayak yeşile beyazı elleriyle giydirmişler bitmek bilmiyor, gece hayatı desen şinanay da yavrum şina şina nay!

Her yer kayak için gelen turistleri ağırlamak üzerine tasarlamış, yemek konusunda çok başarılı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Düzgün mekanlarda menü çeşitliliği, servis hızı, etlerin lezzeti inanılmaz.

Damak tadınıza yabancı yemekler olduğu gibi bizim oralara ait yiyeceğiniz birçok yemek mevcut. Etler başlı başına bir lezzet ve yemek pahalı değil. Ucuz demek istemiyorum, öncelikle Bansko turistik bir yer ve paraları yarım Euro ediyor. Örnek üç farklı mekanda tavuk suyu çorba içtim muhteşem olduğunu söylemeliyim. İstanbul’da iyi bir esnaf lokantasında  ödediğim kadar ödedim. Her içtiğimde şaşırdım bu kadar nasıl başarılı olur diye?

Yemek için birçok alternatif var, cafeler, steak house tarzı mekanlar, fast food, tavuk döner, dilim pizza, bar kıvamında restaurantlar, bazılarında keyifli müzik alternatifleri var. Her yer bu alanda yürüme mesafesinde. Kayak alanı için otellerin servisleri var ama 300-500 mt civarında bir alanda geçiyor bütün olay.

Kayak inanılmaz keyifli, başlangıç ve orta düzey için bitmek bilmeyen pistler var, 10 dk telesiyej ardından 30 dk çok rahat bir parkurda istediğiniz aralarda durup içkinizi yudumlayıp tekrar devam ediyorsunuz.

Usta pistler de var elbet ben çıkmadım, ama dostlarım zor indiklerini beyan ettiler. Pistler sürekli gece kar püskürtülerek sabaha hazır hale getiriliyor. Kilometrelerce alanı nasıl bu kadar başarılı koruduklarına inanamazsınız. Bir an kasabanın ortasındasınız kar yok sanki, gondola bindiğiniz an 5 dk da şaşırtıcı manzaraların içinde karların ve beyazla yeşilin içinde kayboluyorsunuz. Kasaba bunun için yaratılmış ve olayla iç içe geçmiş. Günlük çıkış kişi başı 58 Leva, yani dostlar 30 Euro, siz gerisini hesap edin. Değer mi? Kesinlikle ve tartışmasız, pistler için ciddi para harcadıkları belli.

Güzel bir kumarhanesi var, “bet” leri de hiç küçük değil euro geçerli, ucuz bir mekan değil kesinlikle, Kıbrıs düzeni var; içtiğine karışan yok, hatta Kıbrıs’taki gibi seviyenize göre servis yapmıyorlar.

Gece hayatı hararetli ve hareketli. Genç, yaşlı herkes bir mekanda, bar konsepti yanında disko konsepti birçok mekanda başarılı. Büyük, ihtişamlı,  görsel güzelliği yüksek mekanlar var. Mekanların şovları için “eh” demek mümkün ama şovları olması da başarılı değil mi? Ancak içki ucuz bu kesin. Gece hayatının altenatif seçenekler ile devam ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Yani buraya sömestre zamanı değil belki ama kendi aracınızla, ailece, eş dost kaçmak uygun. (Sömestre için sadece benkactim.com otobüsü ile gidilir :)  ) ve keyifli bir yolculukta cabası olur diyorum. Mola sürenize göre değişir ama  7 saat sürüyor. Menemenci Alaattin giderken kahvaltının vazgeçilmezi, dönüşte de Kapıkule freeshop, vakit varsa Edirne içinde ciğer veya yolda Tekirdağ köfte cila niyetinedir dostlar…

Yolgezer

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.