Çocuklarla Bansko


7-10 yaşlarında iki oğlumuz ile ailece düştük Bansko yollarına. Çocuklarla Bansko’ya giderken uzun otobüs yolculuğundan açıkçası önce tedirgin oldum. Kadıköy’den Bansko 10-12 saat arasında dediler.  Çocuklar o kadar rahat ettiler ki, çizgi filmler, filmler, sohbetler çok keyif aldılar zaten belli bir zaman sonra uykuya daldık hep beraber.

Kapılar sıkıntılı giderken 4 saat, gelirken 2 saat bekledik pasaport işlemlerinde. Bu işler bu kadar zor olmamalı.

Sabah vardık. Bembeyaz bir dünyaya uyandılar. Kahvaltılar, keşif gezisi ilk günden çarpışan otolar, lunapark derken çocuklar kanatlandılar bile. Eksi derecelerde lunapark mı olur? Evet oluyormuş.

Tabii ki de kayak, muhteşem manzara, uzun ve bol alternatifli pistler. Bilmeyenler, çocuklar düşünülmüş. Özel acemi pistlerinde öğrenmek garantili ? Yemek kesinlikle BYRDAREVA MEHANA’da. Muhteşem lezzetleri ve özellikle geyik eti denenmeli… Etlerin her türlüsü çok başarılı ve uygun. Ama sakın bunu ucuz diye algılamayın uygun.

Akşam eğlence Quenn’s Pub, dans, ateş showları ve harika canlı müzik. Çocuklara giriş serbest, eğlence inanılmaz. Yetişkinler için ise happy end çok keyifli, ilginç dj programları ile güzel müzikler sunuyorlar. Kısaca çoluk çocuk harika zaman geçirmek için biz Benkaçtım.com ile BANSKO yu öneririz. Otel konusunda Perun lodge ve Kempinski çok başarılı. Uygun olarak The Royal Towers konaklanılabilir. Tabii ki arabaya atlayıp ailece yollara düşebilirsiniz. Yolculuk çok keyifli, bir diğer alternatif Sofya’ya uçmak ve 2 saatlik transfer almak.

Bansko kayak sevdalıları ve et severler için cennet  :)

Demet Gavaz

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.