Ege Sularında Kiteboard


Kite” uçurtma demek, konunun özeti aslında bu kadar: Uçurtma sörfü.

Suyun üstünde gitmek kadar arada uçabiliyor olmak bence bu sporu eşsiz yapıyor.??‍????‍

Kiteboard ya da diğer adıyla kitesurf, vücuda bağlı büyük bir uçurtmayı, iplerin bağlı olduğu bar (çubuk) yardımıyla kontrol edip su yüzeyinde kayılarak yapılan bir spor… Kitesurf amacıyla tasarlanmış sörf tahtalarının kullanıldığı sporda rüzgar yeterli. Dünyada da henüz yeni olan spor için, Türkiye’ de 15-20 yıl içerisinde ciddi yol alınmış. Yurt dışından gelen hocalar burada birçok gönül vermiş sörfçüyü eğitmiş. Bizim merkezlerimizde de çok başarılı hocalarımız var artık.??‍??‍??‍

Rüzgarın güzel, suyun sığ olduğu kıyılar olunca mesele, Gökova, Gökçe’ada ve Alaçatı Güzelbahçe cuk oturmuş.??????

Ucuz bir spor değil ancak bir kere yatırım yaparsanız sonrası için konaklama hariç ekstra para harcatmaz. ??‍????‍Öğrenmesi çok kolay değil. Belirli bir zaman minimum bir hafta temel eğitim için ayrılması gerekli. Sörf ve kite birbirinden bağımsız olduğundan, siz ve diğer iki parçayı koordineli hareket ettirmek göründüğünden çok daha zor.????‍??

Kitesurf nasıl yapılır? Nerede yapılır? Eğitim bilgileri, konaklama ve genel bilgilendirme almak için de benkactim ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.????‍?? 

Yolgezer

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.