#eniyi5trenrotası


Van Gölü Ekspresi Özellikleri -1

Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işleyen Van Gölü Ekspresi Ankara’dan salı ve pazar günleri, Tatvan’dan ise salı ve perşembe günleri hareket etmektedir. 

Sırasıyla;

Ankara, Kayseri, Malatya, Elazığ ve Van manzaralarını, Anadolu’nun iç kısımlarını her mevsim izleyebileceğiniz keyifli bir yol rotası.

Üstelik tam 24 SAAT !

Van Gölü Ekspresi 300 kişi taşıma kapasitesine sahip olup, 4 pulman, 1 yemekli, 1 kuşetli ve 1 yataklı olmak üzere 7 vagondan oluşmaktadır. 1 pulman vagonda 60, 1 kuşetli vagonda 40 yolcu seyahat edebilmektedir. Kuşetli vagonlarda 10 kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir. Çarşaf, pike ve yastık TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilmekte olup, kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir. Yemekli vagonda 14 masa bulunmaktadır.

1 yataklı vagonda ise 10 kompartıman olup, 1 her kompartımanda 2 kişi seyahat edebilmektedir.

Yemekler standart paketlerde sunuluyor. Aç kalmayacak kadar çeşit mevcut. Ancak ciddi lezzetler ve lüks beklentiniz olmasın, fiyatlar makul.

Önerimiz ise;

Yolculuğunuza kimler ile çıkıyorsanız, yol boyunca neler yapacaksınız ona göre bir menü oluşturmak. Yalnız kitap okurken size bir şarap ve peynir eşlik ederken, 4 kişilik bir vagonda bambaşka bir menüye ihtiyacınız olabilir. Meyveler, soğuk tüketilebilecek şarküteri, meze tarzında yiyecekler, kuruyemiş yanınızda bulundurabilirsiniz. Aslında güzel bir şarküteri alışverişi, tüm yolculuğu lezzet rotasına çevirir.

Trende eski yıllarda içki mevcutmuş, şimdi alışveriş yaparak yanınıza alabilirsiniz. Bu tarz yiyecek ve içeceklerin hepsini muhafaza etmek için küçük bir buzdolabınız mevcut.

Güney Kurtalan Ekspresi Özellikleri -2

Diyarbakır’ı henüz görmediyseniz, işte size muhteşem bir yolculuk fırsatı!

Ankara’ya hızlı tren ile ulaştıktan sonra 24 saatlik çok keyifli bir yolculuğa hazır mısınız?

Trende seyahat ederken her zamanki ilk tavsiyemiz yola ve yol dostlarına göre hazırlanmak. Mutlaka kaliteli bir şarküteri ziyaretinde bulunun. İçeceklerinizi de yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Mutlaka müzik dinleyebileceğiniz küçük bir hoparlör yanınıza alın. Camın önünden manzaralar akarken klasik müzik, yöre türküleri ve kendi tarzınıza uygun tınılar inanın ki muhteşem geliyor.

Varacağınız yer Diyarbakır olunca hele de sabah erken olunca, kahvaltı için Hasan Paşa Hanına gitmeden olmaz. Anadolu topraklarında yiyebileceğiniz en güzel kahvaltılarından biri ile ziyafete hazır olun.

Diyarbakır keşfiniz için Diyarbakır programımız size fikir verebilir.

https://www.benkactim.com/?/turlar/lokasyon/D%C4%B0YARBAKIR

Dönüşe gelince bizim tavsiyemiz uçak. Tren hakkında bilgiler de şu şekilde;

İlk seferine 02.06.1957 tarihinde başlayan Güney Kurtalan Ekspresi, 300 kişi taşıma kapasitesine sahip, 4 pulman, 1 yemekli, 1 kuşetli ve 1 yataklı olmak üzere 7 vagondan oluşmaktadır. 1 pulman vagonda 60, 1 kuşetli vagonda 40 yolcu seyahat edebilmektedir. Kuşetli vagonlarda 10 kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir. Çarşaf, pike ve yastık TCDD Taşımacılık AŞ tarafında verilmekte olup, kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir..

Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Kurtalan-Ankara arasında haftanın 5 günü işletilmektedir.

Ankara'dan; pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi günleri hareket eden tren, Kurtalan İstasyonu'ndan pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi, pazar günleri hizmet vermektedir.

Göller Ekspresi Bilgiler - 3

Isparta (Burdur) - İzmir (Basmane) hattında her gün karşılıklı olarak işlemekte olan Göller Ekspresi, toplamda 262 yolcu kapasiteli 4 vagonlu konforlu setlerden oluşuyor. Basmane’den saat 23:00’da, Isparta’dan 22:30’da hareket edecek trenin ortalama seyahat süresi 8 saat 30 dakika sürüyor. Göller Ekspresi'ni kullanacak olan Burdur yolcuları için Gümüşgün durağı ile Burdur arasında otobüslerle aktarma yapılıyor.

Ankara Ekspresi Özellikleri - 4

Ankara-Halkalı-Ankara arasında her gün karşılıklı olarak işletilen, pulman, yataklı ve yemekli vagonlardan teşkil edilen Ankara Ekspresi 1 Temmuz 2019 tarihinde işletilmeye başlanmıştır. Bir yataklı vagon 10 kompartımandan oluşmakta ve her kompartımanda 2 kişi seyahat edebilmektedir. Trende seyahat süresi yaklaşık 8 saat 40 dakikadır.

Doğu Ekspresi Özellikleri - 5

Doğu Ekspresi Ankara-Kars-Ankara arasında her gün işlemektedir. Pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Kuşetli vagonlarda 10 kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir. Çarşaf, pike ve yastık TCDD Taşımacılık AŞ tarafında verilmekte olup, kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir. Yemekli vagonda 14 masa 47-52 arasında değişen oturma yeri bulunmaktadır. Trenin geçtiği doğal güzellikler nedeniyle gezginler, fotoğraf sanatçılarının oldukça yoğun talep gösterdiği trenlerdendir. En yoğun sezon yaz dönemi olup,  bu sezonda seyahatler genelde pulman vagonlarla yapılmaktadır. Kış aylarında ise yürüyüş grupları, fotoğraf sanatçıları, dağcılık grupları, üniversite öğrencileri, öğretmenler gibi farklı meslek gruplarından talepler genelde kuşetli vagonlara alınmaktadır. Bu grupların tercihi aralık sonunda başlayıp mart ayı ortalarına kadar devam etmektedir. Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasındaki seferini yaklaşık 25 saat içerisinde tamamlamaktadır.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.