ANTİK ÇAĞ & MISIR

Gizemli piramitler, mistik sesler, firavunlar, Nil Nehri ve Antik Çağ Medeniyeti Mısır… Tarihin en eski uygarlıklarından Mısır’a gitmek için bunlar sadece aklımıza hemen gelen sebeplerden… Bizimle kasım ayında Mısır’a kaçmaya ne dersiniz? Uyumayan şehir Kahire’de unutulmaz şehir turu. Ve Nil Nehri üzerinde cruise ile eşsiz bir serüven. Yöresel mutfağı, sıcağı ile harmanlanmış ezgileri ve farklı coğrafyası ile Mısır Turu…

ailece dostlarla yurtdisi

€ 0

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

MISIR

Lokasyon

5/10

Fiziksel

16 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Gezimize başlamak için İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı 00:35 Türk Hava Yolları Kahire uçuşu ile Mısır’a doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Kahire Havalimanı’nda bizleri bekleyen aracımız ile buluşup otelimize geçeceğiz.

Ve sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ile birlikte gezimize başlayacağız.

Dünya’da en çok Mısır Medeniyeti’ne ait eserlerin ve Tut Ankh Amoun’un mezar odasından çıkan şahsi eşyalarını görebileceğiniz Mısır Antik Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz.

Bu devasa müze gezimiz sonrasında yerel bir restaurantta öğle yemeğimizi almak üzere ilk molamızı veriyoruz. Mısır mutfağının eşsiz lezzetleri de bize bu programda eşlik edecek.

Öğle yemeğimiz sonrasında antik çağın 7 harikalarından birisi olan ve günümüze ulaşan tek yapı olan Büyük Keops Piramidi ve Mycerinus, Chefren piramitlerinde içerisinde bulunduğu Giza Platosu’na gidiyoruz.

Programımızın devamında ise aynı plato içerisinde yer alan dünyanın en büyük tek taş heykeli olarak bilinen Büyük Gize Sfenksi gözlemliyoruz.

Rehberimizin anlatımıyla Mısır’ın tarihi hakkında bilgi dağarcığımızı genişletiyoruz.

Bu keyifli gün sonrasında seyahatin ve gezilerin tatlı yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otelimize geçiyoruz.


2.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Aswan uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kahire Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek olan bu yolculuğumuz sonrasında Aswan Havalimanı’na varıyoruz.

Transfer aracımız ile bizi bekleyen cruise gemimize geçiyoruz. Nil nehri üzerinde üç gün geçireceğimiz bu serüvende Mısır’ın farklı şehir ve kasabalarını görme imkânı bulacağız.

Agilika Adası Nil Nehri üzerinde gideceğimiz ilk nokta olacak. Tanrıça Isıs’e adanmış olan Philae Tapınağı tüm görkemi ile bizi bekliyor olacak. Philae Tapınağı üç antik medeniyet olan Mısır, Roma, Yunan medeniyetlerinin yansıması olarak günümüze ulaşmıştır. Ancak bu muhteşem yapı Aswan Barajı yapımı sırasında parçalara ayrılmış ve sonrasında tekrar birleştirilerek korunmuştur.

Aswan Barajı’nın Nil nehri üzerindeki set duvarı üç kilometreden uzun olup, baraj yapımında piramitlerin yapımından daha fazla malzeme kullanılmıştır. Bu barajın oluşturduğu göl Nasser Gölü olarak bilinmekte ve toplam uzunluğu 340 mildir. Bu barajın en büyük özelliği ise Mısır’ın %95’lik elektrik ihtiyacı karşılayabiliyor olmasıdır.

Programımızın devamında ise Mısırlı taş ustalarının yeteneklerini görebileceğimiz granit taş ocağına gidiyor ve yarıda kalmış olmasına rağmen tüm dünya üzerindeki en büyük obeliski görüyoruz.

Gemimizde bizler için ayrılan kamaralarada konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

Öğle ve akşam yemeğimiz gemimizde.


3.Gün

Nil nehri üzerinde gözümüzü güzel bir güne açıyoruz. Kahvaltımız sonrasında güneş tanrısı Haroeris ve timsah tanrı olarak da bilinen Sobek’e adanmış Greko-Roman Tapınağı’nı ziyaret etmek üzere Altıntepe olarak da bilinen Kom-Ombo’ya doğru yola çıkıyoruz.

Antik Mısırlılar tarafından dünyanın yaratıcı olarak da kabul edilen Sobek’e adanmış tapınağı gezerken bugün olduğu gibi antik çağda da Nil nehri kıyılarını mesken edinmiş olan timsahların mumyalarını göreceğiz.

Öğle yemeğimizi almak üzere devamında gemimize dönüp şahin kafalı gökyüzü tanrısı Horus’un tapınağını ziyaret etmek üzere Edfu’ya doğru yola çıkıyoruz.

M.Ö. 230 yılında 3.Ptolemy tarafından yapılan, bir zamanlar kumlar ile enkaz altında kalan ama şaşırtıcı bir şekilde iyi korunmuş ve renkli bu yapı Antik Mısır’daki tapınma merasimlerinin nasıl yapıldığını gün ışığına çıkarmıştır.

Luxor şehrinde demirliyor, gemimizde serbest vaktimizi kullanıyoruz.

Öğle ve akşam yemeğimiz gemimizde.


4.Gün

Sabahın erken saatlerinde Luxor şehrinin doğu kıyısındaki, firavunların nesiller boyunca isimlerini tarihe yazdırarak kendilerini ölümsüz kıldıkları Karnak Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz.

Ustaca hizalanmış ve en büyüğü 24 metre uzunluğunda ve 10 metre çapında olan sütunlardan oluşan Büyük Hypostyle Salonu’nun içerisinden geçerek Luxor Tapınağı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Luxor Tapınağı içerisinde 2.Ramses’in üç devasa heykeli bizi karşılayacak. Bazıları 15.24 metre uzunluğunda olan 14 adet 3. Amenhotep’in sütunlarını gözlemleyeceğiz.

Öğle yemeğimizden sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan firavunların gömüldüğü Krallar Vadisi’ne gidiyoruz.

M.Ö. 16.YY’da başlayarak 500 sene boyunca aralarında Tut-Ankh-Amun’un da aralarında bulunduğu firavun ve asillerin gömülü olduğu alanı geziyoruz.

Günümüzde firavunların en başarılılarından biri kabul edilen ve Antik Mısır’ın ilk kadın firavunu ünvanını taşıyan Hatshepsut’un tapınağına gidiyoruz.

Dev Memnon Heykelleri önünde kısa bir fotoğraf molasından hemen sonra gemimize geri dönüyoruz.

Gemimizde serbest vaktimizi kullanıyoruz.

Öğle ve akşam yemeğimiz gemimizde.


5.Gün

Kahvaltımızı gemimizde aldıktan sonra artık Nil turumuzun sonuna geliyor ve transfer aracımız ile Kahire’ye uçmak üzere Luxor Havalimanı’na geçiyoruzKahire’ye vardığımızda dünyanın en muhteşem savaşçı figürlerinden biri olan ve Eyyubi Hanedanı’nın kurucusu Selahaddin Eyyubi tarafından yapımına 12. YY’da başlanan Kahire Kalesi’ni ziyaret etmeye gidiyoruz.

Tipik ortaçağ kalelerinin özelliklerini taşıyan Kahire Kalesi şehrin yüksek bir noktasında hala varlığını hissettirmektedir. Antik çağ’dan olmayan eserlerin arasında Mısır’da en çok dikkat çeken noktalardan birisidir.

Ziyaretimiz sırasında yapımı 18 sene süren Muhammed Ali Camii’ni görüyoruz.

Yerel bir restauranta aldığımız öğle yemeği sonrasında Khan-El Khalili pazarına ulaşıyoruz.

Sonrasında son gün konaklamamız için otelimize geçiyoruz.


6.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında otelimizden geç çıkış gerçekleştiriyor ve Kahire Havalimanı’na geçmeden önce Kahire şehir merkezinde serbest vaktimizi değerlendiriyoruz. Ve bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşup Kahire Havaalanı’na İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek için geçiyoruz. Ve Mısır serüvenimize son veriyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:                       

 • Kahire Otel’de 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Cruise Gemisinde Üç Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Tüm Kahvaltı, Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Bölge İçi Tüm Transferler
 • İç Uçuşlar
 • Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Uluslararası Uçuşlar (İlgili uçuşlara ait 250€ ücretli sınırlı sayıda bilet bulunmaktadır.)
 • Vize Bedeli (225 tl)
 • Piramit, Mumya Odası Ve Tut Ankh Amoun’un Mezarı Giriş Ücretleri
 • Bahşişler
 • Yurtdışı Çıkış Pulu
 • Öğünlerdeki Ekstra İçecekler
 • Konaklama Tesisleri Ekstra Kullanım Bedelleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Yukarıda Belirtilmeyen Diğer Bedeller

AYRINTILAR:

 • 6 Gece /6 Gün
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.

BİLGİLER:

Önemli Bilgiler:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mısır vizesi çıkış süresi ortalama 7-45 gün arasında değişmektedir. Ve bu süre zarfında pasaportunuz Mısır Konsolosluğu’nda kalacaktır.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Ve Cayma Hakkı:

Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda Paket Turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.

Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin  % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda:

Gezimiz, minimum 16 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.