BENKAÇTIM & TANZANYA - ZANZİBAR

Toplanın, Tanzanya - Zanzibar'a kaçıyoruz :) Tanzanya ve Zanzibar! İki doğa harikasının aynı coğrafya üzerinde komşu olduğu bir dünya. Bir tarafta uçsuz bucaksız uzun düzlüklerde yaşayan milyonlarca hayvan, bir tarafta uçsuz bucaksız beyaz kumsallar. Tanzanya’nın vahşi doğasının içinde doğal hayatın içinde eşsiz deneyimler yaşayacak, insanlığın en ilkel formlarına misafir olup, muhteşem bir doğanın içinde kaybolacağız. Yorgunluğumuzu ise bize ilaç gibi gelecek bir ada’da atıyoruz. Afrika'nın egzotik ağaçlarıyla dolu nefeslerinizi kesecek bembeyaz sahilleri; okyanusun hakkını veren su altı çeşitliliği; dev kaplumbağaları; Arap, Hint, Afrika ve Avrupa esintilerini bir arada görebileceğiniz başkenti; sahilde bitmeyen eğlence hayatı ve bu hayattan çok ayrı bir dünyada yaşayan rengarenk halkı… Afrika'nın incisi, göz bebeği...Artık ne derseniz, Freddie Mercury'e hayat veren yer: Zanzibar... Gezimizde neler var neler… Ernest Hemingvvay tarafından Afrika'nın en güzel gölü olarak adlandırılan dünyaca ünlü Manyara Gölü ve Manyara Ulusal Parkında safarilerimiz olacak. Aramızda kalsın; ağaçta yaşayan aslan türünü sadece bu alanda görebilirsiniz. Kıtanın en meşhur kabilelerinden Masai’lere konuk olacağız ve yaşamlarına eşlik edeceğiz. Çantanızda çikolata, bisküvi gibi kabilenin ufaklıklarına verebileceğiniz güzellikler olsun. Tanzanya’nın Sonsuzluk Parkı – Serengeti’de milyonlarca hayvan içinde unutamayacağınız safarilerimiz olacak. Serengeti adı Masai dilinden geliyor. Siringet sonsuz demek. Kasım ayında Kenya’dan göç eden hayvanların çoğunluğu burada olacak. Serengeti’de sonsuzluğun, yaban hayatıyla muhteşem bir uyum içinde birleşimine şahit olacaksınız. Ve artık Tanzanya’nın Hint Okyanusu üzerinde yer alan meşhur adası Zanzibar’da mistik sokaklar, masmavi bir deniz, rengarenk bir su altı yaşamı ve lezzetli yemeklerle buluşma zamanı. 18 KASIM - 26 KASIM 2022 tarihleri arasında Tanzanya - Zanzibar'a kaçıyoruz.

$ 2,695

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

8 GECE - 9 GÜN

10 - 18 Mart 2023

9 GÜN

Süre

TANZANYA - ZANZİBAR

Lokasyon

5/10

Fiziksel

10 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

Toplanın, Tanzanya - Zanzibar'a kaçıyoruz :)

Tanzanya ve Zanzibar! İki doğa harikasının aynı coğrafya üzerinde komşu olduğu bir dünya. Bir tarafta uçsuz bucaksız uzun düzlüklerde yaşayan milyonlarca hayvan, bir tarafta uçsuz bucaksız beyaz kumsallar. Tanzanya’nın vahşi doğasının içinde doğal hayatın içinde eşsiz deneyimler yaşayacak, insanlığın en ilkel formlarına misafir olup, muhteşem bir doğanın içinde kaybolacağız.

Yorgunluğumuzu ise bize ilaç gibi gelecek bir ada’da atıyoruz. Afrika'nın egzotik ağaçlarıyla dolu nefeslerinizi kesecek bembeyaz sahilleri; okyanusun hakkını veren su altı çeşitliliği; dev kaplumbağaları; Arap, Hint, Afrika ve Avrupa esintilerini bir arada görebileceğiniz başkenti; sahilde bitmeyen eğlence hayatı ve bu hayattan çok ayrı bir dünyada yaşayan rengarenk halkı… Afrika'nın incisi, göz bebeği...Artık ne derseniz, Freddie Mercury'e hayat veren yer: Zanzibar...

Gezimizde neler var neler…

Ernest Hemingvvay tarafından Afrika'nın en güzel gölü olarak adlandırılan dünyaca ünlü Manyara Gölü ve Manyara Ulusal Parkında safarilerimiz olacak. Aramızda kalsın; ağaçta yaşayan aslan türünü sadece bu alanda görebilirsiniz.

Kıtanın en meşhur kabilelerinden Masai’lere konuk olacağız ve yaşamlarına eşlik edeceğiz. Çantanızda çikolata, bisküvi gibi kabilenin ufaklıklarına verebileceğiniz güzellikler olsun.

Tanzanya’nın Sonsuzluk Parkı – Serengeti’de milyonlarca hayvan içinde unutamayacağınız safarilerimiz olacak. Serengeti adı Masai dilinden geliyor. Siringet sonsuz demek. Kasım ayında Kenya’dan göç eden hayvanların çoğunluğu burada olacak. Serengeti’de sonsuzluğun, yaban hayatıyla muhteşem bir uyum içinde birleşimine şahit olacaksınız.

Ve artık Tanzanya’nın Hint Okyanusu üzerinde yer alan meşhur adası Zanzibar’da mistik sokaklar, masmavi bir deniz, rengarenk bir su altı yaşamı ve lezzetli yemeklerle buluşma zamanı.

18 KASIM - 26 KASIM 2022 tarihleri arasında Tanzanya - Zanzibar'a kaçıyoruz.


1.Gün

İstanbul – Kilimanjaro - Manyara Ulusal Parkı

18 Kasım Cuma günü saat 16.00'da havalimanında rehberimiz ile buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından saat 19.25'de Türk Hava Yolları TK567 sefer sayılı uçuşu ile Kilimanjaro'ya yolculuğumuz başlıyor. 19 Kasım Cumartesi günü yerel saat ile 02.40'da Kilimanjaro Havaaalanı'na varış.

Pasaport ve vize işlemleri sonrası özel aracımız ile havalimanı yakınında bulunan Kia Lodge'a transfer ve dinlenme. Sabah kahvaltı sonrası safari turumuzun başlayacağı Manyara Ulusal Parkı'na hareket. Piknik şeklinde öğle yemeği. Safari etkinliği ve konaklamamızı yapacağımız lodge'a giriş.

Yemekler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği.

Konaklama: Pamoja Africa Karatu Farm Lodge 5* vb.


2.Gün

Manyara Ulusal Parkı - Ngorongoro Krateri - Serengeti Ulusal Parkı

 • Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan koruma alanı olan Ngorongoro Krateri'ne hareket. Tanzanya’nın kuzeyinde yer alan Ngorongoro Krateri, yeryüzünün eşsiz güzelliklerinden biridir. Ngorongoro, dünyanın en büyük bozulmamış volkanik kalderası. Dünyaca ünlü Büyük Rift Vadisi’nin bir bölümü olarak 600 metreyi aşan duvarları ve zengin volkanik yatağı bulunuyor. Yapılan arkeolojik çalışmaların sonunda ilk insanın Afrika’da yaşadığına dair ilk izler burada, Ngorongoro’da bulunmuştur.
 • Bu eşsiz kraterde safari etkinliği. Piknik şeklinde öğle yemeği.
 • Bir sonraki durağımız yine aynı şekilde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan  Tanzanya'nın Sonsuzluk Parkı olan Serengeti Ulusal Parkı.
 • Yolumuz üzerinde kıtanın en meşhur kabilelerinden Masai’lere konuk olacağız ve yaşamlarına eşlik edeceğiz. Çantanızda çikolata, bisküvi gibi kabilenin ufaklıklarına verebileceğiniz güzellikler olsun.
 • Kampımıza varış. Akşam yemeği ve konaklama kampta.
 • Yemekler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği.
 • Konaklama: Pamoja Africa Serengeti Camp 5* vb.


3.Gün

Serengeti Ulusal Parkı

 • Kahvaltının ardından Serengeti’nin sonsuz düzlüklerinde safarimize devam.
 • Piknik şeklinde öğle yemeği.
 • Akşam yemeği ve konaklama kampta.
 • Yemekler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği.
 • Konaklama: Pamoja Africa Serengeti Camp 5* vb.


4.Gün

Serengeti Ulusal Parkı - Arusha

 • Kahvaltının ardından Serengeti’nin sonsuz düzlüklerinde safarimize devam.  
 • Piknik şeklinde öğle yemeği.
 • Öğleden sonra Arusha'ya hareket. Yol boyunca safari etkinliğimize devam ediyoruz.
 • Akşam yemeği ve lodge'da konaklama.
 • Yemekler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği.
 • Konaklama: Pamoja Africa Karatu Farm Lodge 5* vb.


5.Gün

Arusha - Zanzibar

 • Kahvaltının ardından serbest zaman.
 • Öğleden sonra Zanzibar'a uçuşumuz için Arusha Havalimanı'na transfer.
 • Saat 15.30'da Zanzibar'a uçuş ve saat 16.50'da varış.
 • Özel aracımız ile konaklama yapacağımız otelimize transfer.
 • Otelde konaklama.
 • Yemekler: Kahvaltı.
 • Konaklama: Hakuna Majiwe Beach Lodge Zanzibar 4* vb.


6.Gün

Zanzibar

 • Kahvaltının ardından Güneşin En Güzel Battığı Ada; Zanzibar'da eğlenceli ve muhteşem gezimize başlıyoruz.
 • İlk durağımız 2000 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town, Zanzibar’ın Eski Kent’i ve kültürel merkezi. Sokakları saran hareketli çarşıları, camileri ve pirinç süslemeli, oyma ahşap kapıları, büyük Arap evleri ile çağlar arası yolculuğa çıkmaya hazır olun. Daracık sokakların labirentinde dolaşırken saatlerinizi, hatta günlerinizi burada geçirmeyi düşünebilirsiniz.
 • Bir sonraki durağımızda ise çok şaşıracak ve çok eğleneceksiniz, bize özel teknemiz ile dev kaplumbağaları ile ünlü dünyanın en güzel hapishanesi Prison Island (Hapishane Adası)'na gidiyoruz.  
 • Adada en yaşlısı 193 yaşında olan dev kaplumbağaları sevecek, hatta kendi elinizle besleyeceksiniz.
 • Stone Town'a geri dönüyoruz ve Farrokh Bulhara ismi ile Zanzibar'da doğan efsane, Freddie Mercury'nin yaşadığı ev olan Mercury House'u gezmeye başlıyoruz. Elbette Show Must Go On!!!
 • Öğle yemeği için serbest zaman ve sonrasında tüm hızımızla gezimiz devam ediyor. Şehrin en önemli sosyalleşme merkezi ve rengarenk fotolar çekeceğiniz Jaw's Corner'a geliyoruz. Kocaman bir Köpek Balığı murali ile ünlü bu açık hava kıraathanesi gibi bir olan meydanda kendimize bir kahve ısmarlayıp barazalara oturup dinleniyoruz. Evlerin önünde bulunan ve isteyen herkesin oturabildiği banklara baraza deniyor.
 • Ara sokaklarda gezinirken gözümüzü Stone Town'un meşhur kapılarından ayırmıyoruz, birbirinden gösterişli kapılar Stone Town'un eski zamanlarındaki zenginlik simgesi. Bir haneye ait kapı ne kadar büyük ve ihtişamlı ise ev sahibi o kadar varlıklı demek. 
 • Gezimize Slave Market ile devam ediyoruz. Zanzibar'ın utanç kaynağı tarihi ile yüzleşeceğiniz ve insanoğlunun acımasızlığını sorgulayacağınız bir müze burası. Bir zamanlar ülke, Arap Yarımadası ve Hindistan'daki köle ticaretinin en önemli merkeziydi. Doğu Afrika'daki kabilelerden toplanan insanlar korkunç şartlar altında Zanzibar'a getirilip yaşına, cinsiyetine, kabiliyetine göre satışa çıkartılıyordu. İşte Slave Market o dönemde köle satışının yapıldığı yer. 
 • Günün sonunda otelimizde konaklama.
 • Yemekler: Kahvaltı.
 • Konaklama: Hakuna Majiwe Beach Lodge Zanzibar 4* vb.


7.Gün

Zanzibar

 • Kahvaltının ardından Zanzibar'ın olmazsa olmaz deneyimlerinden birini yaşayacağız, Baharat Turu.
 • Mesela tarçının ağaç kabuğu olduğunu öğreneceğiz, gövdeden kesip bize tanıtacaklar, Karanfil de ağaçta yetişiyor, ufak tefek bir bitkide değil yani. Vanilyalar salkım salkım veren sarmaşık bir bitki. ve bunlar gibi daha pek çok baaratın hikayesini dinleyip canlı olarak bu hikayelere eşlik edeceğiz.
 • Okyanusun ortasında yer alan dünyanın en meşhur ve ilginç restaurantı olan The Rock Restaurant'a gideceğiz ve fotoğraflarını çekeceğiz. Dünya gözüyle bu ikonik mekanı görmek ve hikayesini dinlemek gerçekten çok farklı.
 • Serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer ve otelde konaklama.
 • Yemekler: Kahvaltı.
 • Konaklama: Hakuna Majiwe Beach Lodge Zanzibar 4* vb.


8.Gün

Zanzibar - İstanbul

 • Sabah erken saatte Zanzibar Havalimanı'na transfer.
 • Saat 05.30'da Türk Hava Yolları TK567 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 12.50'da İstanbul Havalimanı'na varış.
 • Bir sonraki Benkaçtım ile başka bir yol hikayesinde buluşmak üzere...

TEK KİŞİ KONAKLAMA SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTADIR.

Program detayları için:  0542 442 00 02

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:     

 • Programda belirtilen 4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Kilimanjaro ilk gün sabah varışta Kia Lodge'da dinlenme ve kahvaltı,
 • Arusha - Zanzibar uçak bileti,
 • Safari turları boyunca araçlarda limitsiz içme suyu temini,
 • Tur dahilindeki tüm transferler,
 • Erdem Gürses rehberlik hizmeti,
 • 4 öğle yemeği, 4 akşam yemeği,
 • Yerel İngilizce rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri girişleri,
 • Masai Köyü giriş ücreti,
 • Stone Town ve Baharat Turu,
 • Afrika savanlarında kamp yapma deneyimi,
 • Programda belirtilen tüm safari etkinlikleri,
 • Ekstra tur satışı yoktur.

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul – Kilimanjaro ve Zanzibar – İstanbul THY ile uçuşlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Zanzibar’da öğle ve akşam yemekleri,
 • İçecekler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen geziler,
 • Tanzanya vize ücreti (50 USD-Kapıda alınmaktadır),
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL).

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir. Single oda farkımız 300 USD'dir. 
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız istediğiniz kişi sayısına bağlı olarak özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.