BUTİK İZLANDA TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

€ 3,950

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

İZLANDA

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz kıymetli yol dostlarımız ile uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanında buluşuyoruz.

İzlanda‘ya ulaştıktan sonra Keflavik Havalimanı'ndan yola çıkarak yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından otelimize yerleşecek ve günün geri kalanında kısa bir şehir turu yapacağız.

İlk durağımız Harpa konser salonu. Bu modern yapiya kisa bir ziyaretin ardindan Hallgrimskirkja kilisesine gideceğiz. Kilisenin en yüksek noktasına çıkarak şehire bir de yukarıdan bakabilir, Reykjavik‘in meşhur rengarenk evlerini gözlemleyerek fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Akşam yemeğinden sonra oryantasyon ve turun planlamasını yapacağız. Tur hakkında ön bilgileri, uyarıları ve dikkat edilmesi gereken hususları konuşacağız. 


2.Gün

Bugün İzlanda‘nın en popüler turu olan Altın Tur gezisini -gerçekleştireceğiz. Kahvaltının ardından yola çıkıp yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Kerið krater gölüne ulaşacağız. Burada kısa bir süre duraklayacağız.

Sonraki durağımız 20 dakika uzaklıktaki Geysir jeotermal bölgesi. Burada metrelerce yükseğe fışkıran sıcak su kayzerlerini göreceğiz.

Geysir‘e sadece 10 dakika uzaklıkta yer alan Gullfoss şelalesi bir sonraki durağımız. İzlanda‘nın en büyük şelalesi olan Gullfoss‘un ihtişamına yakından tanıklık edebilmek için dökülme noktasına kadar yürümek ve şelaleye yukarıdan bakmak mümkün.

Bugünkü son durağımız Thingvellir ulusal parkına yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla ulaşacağız. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu park Kuzey Amerika ve Avrupa tektonik hatlarının birleştiği noktada yer almakta. Park boyunca yürüyüş yaparak kilometrelerce uzunluktaki fay yarıklarını gözlemleyeceğiz.

Otele dönüş yolculuğumuz yaklaşık 40 dakika sürecek.


3.Gün

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış yaparak yola çıkacağız. Yaklaşık 2 saat dakika uzaklıktaki Seljalandsfoss ile güne başlıyoruz. İzlanda‘nın en güzel şelalelerinden biri olan bu şelalede yaklaşık 60 metre yükseklikten dökülen suların içine girerek birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiz.

15 dakika mesafedeki Skogafoss şelalesi bir sonraki durağımız. Şelalenin merdivenle çıkılan gözlem noktasına çıkarak manzaraya yukarıdan bakacağız ve havanın güneşli olması durumunda oluşan gökkuşaklarını gözlemleyeceğiz.

Skogafoss’tan sonra yaklaşık 50 dakikalık kolay bir yürüyüşle Solheimasandur uçak enkazına gideceğiz.

Günün son durağı 30 dakika mesafedeki Reynisfjara. Burada alışılmışın dışındaki siyah kum plajını görecek ve bazalt kaya oluşumlarını gözlemleyeceğiz.

Günün sonunda güney rotası üzerinde bulunan 2 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.


4.Gün

Kahvaltımızın ardından erkenden Skaftafell ulusal parkına doğru yola çıkacağız. Yol boyunca güney İzlanda‘nın çarpıcı doğasına tanıklık edeceğiz. Volkanik oluşumlar, yosun tarlaları, doğada serbestçe dolaşan hayvanlar ve Avrupa‘nın en büyük buzulu olan Vatnajökull‘un uzantıları olan buzullar yol boyunca tanıklık edeceklerimizden bazıları.

Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra güney İzlanda‘nın en gözde cazibe merkezlerinden biri olan Jökulsarlon‘a ulaşacağız. Vatnajökull buzulundan kopan dev buz kütlelerinin yüzdüğü buzul gölünü görecek, okyanusa ulaştıktan sonra kıyıya vurmuş buzulların bulunduğu Diamon Beach‘i ziyaret edeceğiz.


5.Gün

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Reykjavik burnuna doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 2,5 saat yolculuğun ardından dünyaca ünlü Blue Lagoon‘a varacağız. Burada dünyada eşi benzeri olmayan bir doğal spa deneyimi yaşayacaksınız. İçerdiği zengin mineraller ve silika sayesinde cildi yumuşatan ve rahatlatan bu gölde içkinizi yudumlayarak gezinin yorgunluğunu atacaksınız. İsteyenler gölde profesyonel masaj yaptırabilirler (masaj için rezervasyon gereklidir).

Blue Lagoon‘un ardından Reykjavik Keflavik Havaalanı'na varacağız.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK BEDELİ (İNGİLİZCE ANLATIM DİLİNDE)
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.