İSKENDER'İN MAKEDONYASI

Hiç gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşündüğün bir hayalin olmamışsa, henüz gerçek bir hayal düşleyebilmiş değilsin demektir. Büyük İskender

istenbunaldim ailece basbasa dostlarla kizkiza kulturturlari yalnizgezenler yurtdisi

€ 680

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

3 GECE - 4 GÜN

07 - 10 Kasım 2019

4 GÜN

Süre

MAKEDONYA

Lokasyon

4/10

Fiziksel

15 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

İstanbul (AHL) – Üsküp 02.06.2019

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da Atatürk Havalimanında buluşuyoruz. İşlemlerimiz sonrasında TK1003 sefer sayılı uçuş ile saat 07:50’ Üsküp’e hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 08:25’dir. İniş ve bagaj işlemlerimiz sonrasında şehir merkezine gidiyoruz. Üsküp’te ilk durağımız Arkeoloji Müzesi olacak. Antik Yunan tapınaklarına benzeyen müzeyi “Efsane İstanbul” adlı çocuk kitabının yazarı Ömer Kokal’ın anlatacağı mitolojik hikayeler eşliğinde gezeceğiz. Müzeden sonra Vardar Nehri üzerindeki Osmanlı Köprüsü’nden geçerek Rahibe Teresa’nın evini ziyaret edeceğiz. Nehir üzerine yapılmış gemi restoranlar ve Büyük İskender’in devasa heykelleri çok ilginizi çekecek. Bu kadar gezmenin ardından çok acıktık öyle değil mi? O halde Üsküp’ün ünlü köfteleri sizleri bekliyor. Öğle yemeği sonrası Üsküp’ün Türk Çarşısı, tarihi hanları ve kalesi gezeceğimiz diğer yerler olacak. Günün sonunda otelimize yerleşip akşam yemeğimizi yedikten sonra bir güzel dinleneceğiz.  Çünkü yarın çok keyifli bir gün bizi bekliyor.

Öğle yemeği: Yerel Restaurant

Akşam yemeği: Destan Restaurant

Konaklama: Üsküp Holiday Inn 


2.Gün

Matka Kanyonu ve Mağarası- Kalkandelen- Harabati Baba- Alaca Cami 03.06.2019

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Üsküp’teki otelimizden ayrılıp muhteşem doğasıyla insana heyecan veren Matka Kanyonuna gidiyoruz. Kanyonun içine gizlenmiş küçük bir kiliseye doğa yürüyüşü yapacağız. Keşişler tarafından kayalara oyulmuş patika çok ilginizi çekecek. Ayrıca kanyon içinde kayıklarla yapacağımız yolculuğun sonunda gizli bir mağaraya ulaşıp, mağarayı keşfe çıkacağız.  Matka Kanyonundan sonra Kalkandelen’e (Tetova) gidip Osmanlı’dan kalan resim galerisine benzeyen bir camiyi ve surlarla çevrili Harabati Baba Dergahını ziyaret edeceğiz. Ardından yemyeşil dağlarda yapacağımız yolculuk sonrası Ohri Gölü’ne ulaşacağız. Göl kıyısındaki otelimize yerleşip gölde yüzmenin keyfini yaşayacağız.

Öğle yemeği: Serbest

Akşam yemeği: Serbest

Konaklama: Ohrid Hotel Sileks 


3.Gün

Sudaki Müze / Kemikler Körfezi / Karadrin Gölü Sandal Keyfi / Naum Manastırı 04.06.2019

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız “Sudaki Müze” olacak. Çok eski zamanlarda insanların yaşadığı evlere benzetilerek yapılan kulübeleri görünce çok şaşıracaksınız. Su üzerindeki evlerden oluşan bu müzenin bulunduğu yerin adı “Kemikler Körfezi” hem neden bu adın verildiğini hem de eski insanların yaşamlarını Ömer Kokal’dan dinledikten sonra Sveti Naum Manastırı’na gideceğiz. Ohri Gölü’ne tepeden bakan manastırın bahçesinde tavus kuşları geziniyor. Tavus kuşlarını ve doğanın güzelliklerini fotoğrafladıktan sonra bir sandal gezintisi yapacağız. Ohri Gölü’ne gelen suların kaynağına yapacağımız sandal yolculuğu sırasında fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Bu güzel günün ardından otelimize dönüp gölde yüzmenin ayrıcalığını yaşamaya devam edeceğiz.

Öğle yemeği: Serbest

Akşam yemeği: Belvedere Restaurant

Konaklama: Ohrid Hotel Sileks


4.Gün

Ohri / Atatürk’ün Okulu / Bitola (Manastır) 05.06.2019

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ohri’yi gezmeye gideceğiz. Ohri’nin tarihi evleri, kayaların üzerinde yükselen kiliseleri, gölden çıkarılan incileri ve tarihi kalesi eminiz çok ilginizi çekecek. Dileyenler gölde yapılan tekne turlarına katılıp göl üzerinde deniz yolculuğu yapma deneyimini yaşayabilir. Ohri’den sonra Bitola adlı şehre gideceğiz. Türkler buraya Manastır adını vermişler. Manastır bizim çok önemli bir kent çünkü Atatürk’ün okuduğu okul burada. Atatürk adına müzeye çevrilen tarihi okul binasını gezip Atamızın o günlerine ait hikayelerini dinledikten sonra Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Akşam uçağı ile İstanbul’a dönüşe geçeceğiz.

İşlemlerimiz sonrasında TK1006 sefer sayılı uçuş ile saat 20:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 23:30’dur.

Bu güzel ve heyecanlı gezimize son noktayı koyup başka maceralarda buluşmak üzere şimdilik vedalaşacağız.

Öğle yemeği: Yerel Restaurant

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:         

 • Programda Belirtilen Tesislerde Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Kahvaltılar, 2 Öğle Yemeği Ve 2 Akşam Yemeği
 • Danışmanlık Hizmeti (Ömer Kokal)
 • Yerel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Tüm Gezi Yerleri Giriş Ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Benkactım.com yetkilisi eşliği              

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Program Dahilinde Olmayan Tüm Özel Harcamalar
 • İstanbul – Üsküp- İstanbul Dış Hat Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Pasaport Ve Vize İşlemleri

AYRINTILAR:

 • 3 Gece / 4 Gün
 • Uçuş Bilgileri:
 • 07.11.2019    TK1003 – Atatürk (IST)       07.50 ->   Üsküp (SKP)    08.25
 • 10.11.2019    TK1006 – Üsküp (SKP)        20.55 ->    Atatürk (IST)   23.30

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.
 • Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.