İSRAİL & KUDÜS

Dünyanın en kadim şehirlerinden birisi olan Kudüs’e merhaba! Akdeniz ve ölü denizin kuzeyi arasında yer alan şehir tarihi boyuna iki kez yok edilmiş, onlarca defa saldırıya uğramış ve işgal edilmiştir. Dünya medeniyet tarihinde önemli yere sahip iki bölge olan Mısır ve Mezopotamya arasında kalan Kudüs üç büyük tek tanrılı din için kutsaldır. 5000 yıllık köklü bir tarihe sahip olması sebebiyle her yıl binlerce turistin ilgi odağı olan Kudüs izlerini taşıdığı medeniyetlerin mirası ve kutsal hac merkezleriyle ilgi çekicidir.

yurtdisi

€ 0

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

İSRAİL

Lokasyon

7/10

Fiziksel

16 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

İSTANBUL – TEL AVİV Siz değerli misafirlerimiz ile saat 19:30 da Sabiha Gökçen Havaalanı’nın da buluşmamızın ardından PC 785 sefer sayılı uçuş ile saat 21:55 te Tel Aviv’e uçuyoruz. Varış saatimiz 00:10’ dir. Varışımızın ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama Tel Aviv de 5* Crowne Plaza Otel’ (http://www.h-i.co.il/hotels/crowne-plaza-tel-aviv-city-center/  )dedir.


2.Gün

TEL AVİV (24 Eylül 2015) Tel Aviv, küçük bir şehrin ülkeye dönüşmesinin hikayesidir. Batılı bir kentin Ortadoğu’daki yaşam öyküsü ve resmidir Tel Aviv…GezimizeYafo ile başlıyoruz. Eski Yafo sokaklarını gezerken Osmanlı’nın izlerini görüp dokunacağız ve Jaffa Tales ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. 4000 senelik Yaffa tarihini başlangıcından günümüze kadar hikayesini izliyor olacağız. Daha sonra Tel Aviv mimarisini tanımak ve izlemek için  Rothschild Bulvarı ve Neve Tzedek Mahallesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından yaşanması ancak keşfedilip içinde kaybolarak mümkün olan Tel Aviv sokaklarını dolaşmaya devam ediyoruz. Akşam yemeğini Tel Aviv Limanı’nda White Pergola Restaurant’ta alıyoruz ve yemek sonrası limanda geziyoruz. Konaklama Tel Aviv de 5* Crowne Plaza Otel’ (http://www.h-i.co.il/hotels/crowne-plaza-tel-aviv-city-center/  )dedir.


3.Gün

TEL AVİV-HAIFA-AKKO-KUDÜS (25 Eylül 2015) “Tüm din ve ırklar birdir: “Hiç şüphesiz hangi milletten, hangi ırk veya dinden olursa olsun, tüm insanlık ilhamını bir İlahi Kaynak’tan almaktadır ve tek Tanrı’nın kuludur.”(Bahaullah)…  Haifa şehrine armağan edilmiş bir cennet bahçesine yolculuk içinTel Aviv’deki otelimizden ayrılıyoruz. Haifa’daBahaiBahçeleri’nde gezerken bu dünyaya ait olmayan güzelliklere şahitlik ediyoruz.Carmel Tepesi’nden merdivenleri inerek aşağıya iniyor ve sonunda da yaklaşık 20 dakikalık bir film seyrediyoruz. Daha sonra Bahailiğin kurucusu olanSeyid Ali Muhammed’in Mezarı’nın bulunduğu alanı geziyoruz. Bu güzel kıyı şehrinden sonra gideceğimiz yer ise bir masal diyarı olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Akko Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, Akko’yu dolaşmaya başlıyoruz. Akdeniz’in kıyısında bulunan Akko, tarihi kent mimarisi ise ile gelen herkesi masal diyarına götüren bir yer. Ara sokaklarda kalan evler denizin mavisini kapı ve pencerelerine taşımış, böyle olunca da her ev deniz görüyor gibi geliyor insana. Camiler, Pazar yeri, tüneller, sokaklar ve insanları ile Akko hafızalarda iz bırakacak bir şehir. Jezzar Cami,Haçlı Tünelleri ve Fener yeri görüldükten sonra Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Jerusalem 5* Crowne Plaza’ (http://www.h-i.co.il/hotels/crowne-plaza-jerusalem/)dadır.


4.Gün

KUDÜS Kudüs… Kelimelerin yetersiz, inançların her taşa farklı renkte işlendiği bir kent… Kudüs, imparatorların rüyası, kutsal kitapların ilk kelamı… Dünya’ya sığmayan kendi bir dünya KudüsKent mimarisi ile sizi büyülerken her adımda ruhunuza yaklaştığınızı hissedeceğiniz topraklar… Kudüs’te bir şehri değil, daha çok kendinizi keşfedeceksiniz…Sabah kahvaltıdan sonra ilk iş olarak Zeytin Dağı’na gidiyoruz. Ardından Tüm Halklar Kilisesi’ni gezip eşsiz tavan mozaiklerini görüyoruz… Buradan Lion Kapısı’na geçip aracımızdan iniyoruz. Meryem Ana’nın doğduğu yerde inşa edilmiş olan Santa Anna Kilisesi’nigörüyoruz. Bu kilise daha sonra Selahattin Eyyubi tarafından Medrese haline getirilse de günümüzde halen kilise olarak hizmet vermektedir. Buradan Via Dolorosa yani Hz. İsa’nın çile yolunu yürümeye başlıyoruz. Hz. İsa’nın göğe yükseldiği yer olan Kabir Kilisesi’ne kadar dokuz nokta görüp Kabir Kilisesi’ne geçiyoruz… Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Davut Kulesi ve Müzesi’ni geziyoruz. Akşam Yemeğimizi Kudüs’te alıyoruz. Yemek sonrası Davut Kulesi’nde ışık ve ses show sonrasında Danışmanımız Mesut Alp’ten Kudüs tarihini dinliyoruz. Akşam yemeğimiz Osmanlı’dan kalma 150 senelik bir konakta,Orientel Restaurant’taalıyoruz. Konaklama Jerusalem 5* Crowne Plaza’ (http://www.h-i.co.il/hotels/crowne-plaza-jerusalem/)dadır.


5.Gün

KUDÜS –MASADA Sabah erken saatte kahvaltımızı alıp  Ağlama Duvarı olarak bilinen Batı Duvarı’nı gezip,Mescid-i Aksa ve Harem-ül Şerifi ziyaret ediyoruz.Daha sonra Zion Tepesi’ne gidiyoruz. Burada Meryem Ana’nın mezarının olduğuna inanılan Dormitton Abbey Kilisesi, Davud’un Mezarı ve Son Akşam Yemeği Odası’nı geziyoruz. Ziyaretlerimiz sonrasında  Arkeolojinin efsaneler ile buluştuğu bir yere,UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Masada Antik Şehri’ne geçiyoruz. Yehuda Çölü’nün kıyısından Ölü Deniz ve Ürdün manzarası eşliğinde yolculuktan sonra öğlen yemeği için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz’de şifalı sulara kendimizi bırakıyoruz. Burada içerdiği mineraller nedeni ile kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabilir ya da Ölü Deniz’de batmadan Sacred 7 Travel ayrıcalığı ile private beach’te yüzmenin keyfine varabilirsiniz.  Dinlenme ve keyifli anlardan sonra Kudüs’e dönüyoruz. Veda yemeğimiz Notre Dame Oteli Roof Top Restaurant’tadır. Akşam yemeğimiz ve konaklama Jerusalem 5* Crowne Plaza’ (http://www.h-i.co.il/hotels/crowne-plaza-jerusalem/)dadır.


6.Gün

KUDÜS –İSTANBUL Sabah erken kahvaltımızdan sonra Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra İsrail Parlamento Binası’nı (Knesset) geziyoruz. Havaalanı için Tel Aviv’e doğru yola çıkıyoruz. İşlemlerimizin ardından Ben Gurion Havaalanı’ndan Pegasus Havayolları’nın PC- 784 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:  

 • Programda belirtilen 5* otellerde konaklama
 • 3 akşam yemeği
 • Son akşam Notre Dame Oteli Roof Top Restaurant’ta gala yemeği
 • Lüks araçlar ile transfer
 • Araç içi ikramlar
 • Giriş ücretleri
 • Kulaklık sistemi
 • Lut Gölü’nde ‘’private beach’’ ‘de yüzme ayrıcalığı
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İsrail vizesi
 • Yerel rehber
 • Danışmanımız Mesut Alp’in söyleşileri
 • Danışmanımız Duygu Atlas tarafından verilecek seminer

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Gidiş Dönüş uçak biletleri
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı

AYRINTILAR:

 • 5 Gece / 6 Gün
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.

BİLGİLER:

 • Danışmanımız Mesut ALP 1980 yılında Mardin’de doğdu. 2003 yılında Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun oldu. 2006 yılından beri Mardin Arkeoloji Müzesinde arkeolog olarak çalışmaktadır. Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Siirt ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrindeki farklı kazı ve çalışmalarda ekip üyesi veya danışman olarak çalışmıştır. Yaşadığı bölgede lise öğrencilerine yönelik “arkeoloji, tarih ve kültürel miras” başlıkları altında bir çok seminer ve konferans vermiştir. 2008 yılında, Kızıltepe belediyesi için Welat Nisebini ismini kullandığı Kızıltepe ilçesi ve ova kültürünü ele alan “Qoser” isimli bir kitap yazmıştır. Senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı Mardin’in son taş ustalarından olan Yusuf Usta ile ilgili “Gönülden Taşa: Yusuf Usta” isimli ve AB fonu desteği ile “Damatsız Düğünler” adıyla belgeseller çekmiştir. Halen bölgenin yaşlıları ile sözlü tarih çalışmaları yapmaktadır. Bunların yanı sıra, AB Sivil Toplum Diyalog Projesi II (2010) “Civil Bridge: Meeting” isimli projenin koordinatörlüğünü, British Council’un International Cultural Leadership 2011 Programına seçilmiştir. 2012-2013 eğitim yılında Mardin Artuklu Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümünde, Mezopotamya Sanatı ve Arkeolojisi derslerini vermeye başlamıştır. Son olarak “GAP Kültür Birliği” koordinasyon merkezinde koordinatör ve 2008 yılından beri Mardin şehrinde kültür sanat alanından yapılmakta olan bir çok etkinlikte yer almış veya bir parçası olmuştur. 2014 yılında ABD Türkiye büyük elçiliğince merkezi hükümete 2013 yılında kültür lideri olarak aday gösterilmiş ve seçilmiştir. Bu burs bağlamında ABD’de Kültür Mirası Yönetimi, korunması ve sunulması ile ilgili çeşitli eğitimlere katılmıştır. Son olarak New Mexico/Albuquerque’de Yerli Amerika halkı ile ilgili arkeolojik çalışmalara katılmış ve incelemelerde bulunmuştur. 2014 yılında Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Danışma Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.