BENKAÇTIM & DOĞUNUN PARİSİ-LÜBNAN

Akdeniz’e Nazır Bir Medeniyetler Beşiği; Bu sefer kültürlerin bir arada yaşadığı, geleneği ve moderni birleştiren büyülü topraklara yolculuk ediyoruz. Lübnan; tarihi yapıları ve küllerinden doğan vakur güzelliğiyle bizleri karşılayacak. Akdeniz’in engin mavisini karşılayan göz kamaştırıcı sahilleri, tarihin derinlerine doğru yola çıkmaya fırsat veren antik kalıntıları, şehrin büyüsüne kapılmamıza neden olacak mimarisiyle Lübnan'ı adım adım gezeceğiz. Lübnan’ın başkenti Beyrut, Lübnan Dağı ile Akdeniz’in suları arasında, güleryüzü ve hızlı kent yaşamıyla bizlere merhaba diyecek. Yerel mutfağın lezzetlerini tadabileceğimiz mekânların rengârenk ve kıpır kıpır dokusuna kapılmamak elde değil. Zamanın yıkımlarına meydan okuyan bir şehir olan Beyrut, doğu-batı sentezi kavramının cisim bulmuş hali gibi. Camileri, müzeleri ve sahilinde yapılacak yürüyüşleriyle şehrin atmosferine karışırken Lübnan tarihinin soluğunu da duyumsayacaksınız. Şehrin en önemli caddelerinden ve alışveriş noktalarından biri olan Rue Hamra’da gezinirken soluğu cadde boyunca görebileceğiniz hoş kafelerden birinde alabilir, kendinizi René Mouawad Bahçesi’nde yeşilin sakinliğine bırakabilirsiniz. Elbette gezimizde antik dönemi keşiflerimizde olacak. Başkent Beyrut’un dışına çıktığımızda bizleri sayısız kültürel durak bekliyor olacak. Baalbek’te Bekaa Vadisi’nde yer alan Roma İmparatorluğu’na ait kalıntıları görmek geçmişin mimari dokusunu hissetmenize ve bu yapıların muazzam görüntüsüne hayran kalmanıza neden olacak. Jüpiter ve Bacchus Tapınakları arasında tarihin içinde gezinecek, yazın Uluslararası Baalbek Festivali’ne ev sahipliği yapan bölgede antik şehrin nasıl canlandığına tanık olacaksınız. Antik bir liman olan Biblos ise tarihi balıkçı sahili, Lübnan mutfağının eşsiz lezzetleri ve taş yapılardan oluşan kendine has mimarisiyle sizi büyüleyecek. 15 - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Lübnan'a kaçıyoruz.

$ 610

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

3 GECE - 4 GÜN

15 - 18 Aralık 2022

4 GÜN

Süre

DOĞUNUN PARİSİ-LÜBNAN

Lokasyon

5/10

Fiziksel

10 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

Akdeniz’e Nazır Bir Medeniyetler Beşiği; Bu sefer kültürlerin bir arada yaşadığı, geleneği ve moderni birleştiren büyülü topraklara yolculuk ediyoruz.

Lübnan; tarihi yapıları ve küllerinden doğan vakur güzelliğiyle bizleri karşılayacak. Akdeniz’in engin mavisini karşılayan göz kamaştırıcı sahilleri, tarihin derinlerine doğru yola çıkmaya fırsat veren antik kalıntıları, şehrin büyüsüne kapılmamıza neden olacak mimarisiyle Lübnan'ı adım adım gezeceğiz.

Lübnan’ın başkenti Beyrut, Lübnan Dağı ile Akdeniz’in suları arasında, güleryüzü ve hızlı kent yaşamıyla bizlere merhaba diyecek. Yerel mutfağın lezzetlerini tadabileceğimiz mekânların rengârenk ve kıpır kıpır dokusuna kapılmamak elde değil. Zamanın yıkımlarına meydan okuyan bir şehir olan Beyrut, doğu-batı sentezi kavramının cisim bulmuş hali gibi. Camileri, müzeleri ve sahilinde yapılacak yürüyüşleriyle şehrin atmosferine karışırken Lübnan tarihinin soluğunu da duyumsayacaksınız. Şehrin en önemli caddelerinden ve alışveriş noktalarından biri olan Rue Hamra’da gezinirken soluğu cadde boyunca görebileceğiniz hoş kafelerden birinde alabilir, kendinizi René Mouawad Bahçesi’nde yeşilin sakinliğine bırakabilirsiniz.

Elbette gezimizde antik dönemi keşiflerimizde olacak. Başkent Beyrut’un dışına çıktığımızda bizleri sayısız kültürel durak bekliyor olacak. Baalbek’te Bekaa Vadisi’nde yer alan Roma İmparatorluğu’na ait kalıntıları görmek geçmişin mimari dokusunu hissetmenize ve bu yapıların muazzam görüntüsüne hayran kalmanıza neden olacak. Jüpiter ve Bacchus Tapınakları arasında tarihin içinde gezinecek, yazın Uluslararası Baalbek Festivali’ne ev sahipliği yapan bölgede antik şehrin nasıl canlandığına tanık olacaksınız.

Antik bir liman olan Biblos ise tarihi balıkçı sahili, Lübnan mutfağının eşsiz lezzetleri ve taş yapılardan oluşan kendine has mimarisiyle sizi büyüleyecek.

15 - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Lübnan'a kaçıyoruz.


1.Gün

İstanbul – Beyrut

 • 15 Aralık 2022 Perşembe günü sabah saat 05.00'da havalimanında rehberimiz ile buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası MEA Hava Yolları ME2830 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55'te Beyrut'a hareket. Yerel saat ile 08.45'te Beyrut'a varış. 
 • Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından özel aracımız ile gezimize başlıyoruz. İlk gezi noktamız ülkenin güney kentleri olacak. Osmanlı döneminde 18. Yüzyılda Lübnan Emiri tarafından inşa edilen Beidettine Sarayına ulaşıyor ve rehberimiz eşliğinde bu tarihi yapıyı tanıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz zamanın ardından gezimize devam ediyor ve eski dönemde üst düzey kişilerin yaşadığı El Qamar köyü, Moussa kalesi ve deniz kenarında bulunan Sidon kenti'ni geziyoruz. 
 • Otelimizde konaklama.
 • Konaklama: Plaza Hotel Hamra 4* vb.


2.Gün

Beyrut – Byblos

 • Kahvaltının ardından dolu dolu gezeceğimiz bir güne başlıyoruz.
 • İlk durağımız, Güvercinler Kayası olacak. Deniz kenarında yer alan kayalık Beyrut denilince turistlerin en çok görmek istediği yerler arasındadır. Şehir merkezinde Hamra bölgesi olarak bilinen modern şehir merkezinde keyifli bir yürüyüş sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.
 • Öğle yemeği sonrası şehrin merkezinde yer alan ve 2005 yılında suikast sonucu öldürülen Hariri için yapılan ve çinileri ile avizeleri ülkemizden getirilen Mavi Cami'yi geziyoruz. Yeni kent merkezi olarak bilinen Martyrs meydanına gidiyoruz. Savaş döneminde girişi yasak olan bölge savaş sonrasında orijinaline uygun olarak yenilenmiştir. Bu meydanda kendiniz adeta bir Avrupa şehrinde hissedeceksiniz. 
 • Bir sonraki durağımız ise Beyrut’tan 40 dakikalık uzaklıkta bulunan Finikeliler tarafından ilk yerleşimin yapıldığı Byblos kenti olacak. Şehrin geçmişi 7 bin yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kentte tarihi çarşıda serbest zaman veriyoruz. Hediyelik alışveriş mağazalarını gezebilir veya eski limana inip dilerseniz antik kenti gezebilirsiniz. 
 • Ardından akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.
 • Yemekler: Kahvaltı.
 • Konaklama: Plaza Hotel Hamra 4* vb.


3.Gün

Jeita – Harissa

 • Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz ve ilk durağımız Jeita mağaraları olacak. Muhteşem doğal manzaralar sunan Jeita Mağarası, Karstik oluşumlar ile şekillenmiştir. Dağ içerisinde yukarı ve aşağı olmak üzere iki adet mağara yer almakta. Yukarı mağaraya teleferik ile ulaşım sağlıyoruz. 1958 yılında keşfedilen mağara 2200 mt uzunluğunda olup, bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Bu yürüyüş esnasında göreceğiniz heykelimsi dikit ve sarkıtlar gerçekten çok etkileyicidir. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde yaşam olmasına karşın tekrar keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Bu mağarada gezi elektrikli tekneler ile yapılmaktadır. Tekrar aracımıza ulaşmak için mini tren ile yolculuk yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek te inebilirler.
 •  Ardından Harissa’ya hareket ediyoruz. 30 dakikalık bir yolculuğun ardından Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varıyoruz. Harissa tepesinde vereceğimiz serbest zamanda 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykelini görüyoruz. Tepeden inişimiz 650 metre uzunluğundaki teleferik ile olacaktır. Daha sonra Beyrut’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 
 • Yemekler: Kahvaltı.
 • Konaklama: Plaza Hotel Hamra 4* vb.


4.Gün

Baalbeck – Anjar - Ksara - İstanbul

 • Kahvaltının ardından harika bir gün bizi bekliyor.
 • Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz.
 • Lübnan dağlarının diğer ucunda yer alan Bekaa vadisine ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehri oluyor. Heliopolis olarak da tanınan Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy. da Hıristiyanlığı kabul edişine kadar olan dönemde Altın zamanlarını yaşamıştır. İmparatorluğun gücünü ve ihtişamını sergilemek adına başkent Roma’dan sonra inşa edilen en büyük çok tanrılı dini şehir olmuştur. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına yapılmış 3 tapınak bulunur. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizde tüm antik kenti tanıma imkânı bulacağız. 
 • Ardından bir sonraki gezi noktamız Anjaar kasabasına hareket ediyoruz. Günümüzde Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bu kasabada 8.yy. da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan antik kenti geziyoruz. Günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak inşa etmişlerdir. Şehir tüm ülkede sahilde bulunmayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüyoruz ve havalimanına ulaşıyoruz.
 • Pasaport işlemleri sonrası MEA Hava Yolları ME2827 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.45'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 00.45'te (+1) İstanbul'a varış.
 • Yemekler: Kahvaltı.

TEK KİŞİ KONAKLAMA SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTADIR.

Program detayları için:  0542 442 00 02

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:     

 • Programda belirtilen 4 yıldızlı otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Tur dahilindeki tüm transferler,
 • Erdem Gürses rehberlik hizmeti,
 • Yerel İngilizce rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm gezi ve örenyeri giriş ücretleri.

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul – Beyrut / Beyrut - İstanbul MEA ile uçuşlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler,
 • İçecekler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen geziler,
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL).

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız istediğiniz kişi sayısına bağlı olarak özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.