BİR KIŞ ÖYKÜSÜ & KARS

Bu kez kaçış planımızda rotamızı kar ve tarihi zenginliklerin kentine, Kars’a çeviriyoruz. Kışın en keyifli eğlencelerine Kars Turu ile müthiş bir keşif daha… Neden derseniz, buzun altında bir yıl dinlendirilmiş kaz eti lezzet konuğumuz. Çıldır gölünde kızaklarla buz üstünde gezeceğiz yanına da balıklarıyla rakı soframızı kuracağız. Kars’ın toprakları yakın tarihimizin geçiş yolu, öyle güzel kültürler harmanlanmış ki biz de bu kültür yolculuğunda tarihe dokunacağız. Bütün bunları yaptığınız tatil üstelik sizin kayak tatiliniz! 2 gün boyunca Sarıkamış’ta bembeyaz pistlerde kar keyfine doyamayacaksınız…

istenbunaldim kulturturlari yurtdisi yurtici

₺ 1,575

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

2 GECE - 3 GÜN

20 - 22 Aralık 2019

3 GÜN

Süre

KARS

Lokasyon

6/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Pegasus Hava Yolları PC2590 sefer sayılı uçuş ile saat 07:15’de Kars’a hareket ediyoruz.  Planlanan varış saati 09:15’dır.

Kente varışımız sonrasında gezi boyunca kullanacağımız aracımızla buluşup keyifli bir kale yürüyüşü için ilk rotamızı şehir merkezine çeviriyor ve danışmanımızdan bölge hakkında bilgiler almaya başlıyoruz.

Kars Kalesi’ne varışımız ile birlikte hafif bir yürüyüşe geçiyoruz. Şehrin görkemli yapılarını yüksekten gözlemleyebileceğimiz kale yolunda kentin efsanelerini ve hikayelerini dinleme fırsatımız olacak. Çay – kahve molası verip güzel bir soluklanma molası sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere şehir merkezinde yer alan yöresel restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeği molamız sonrasında Kars şehir merkezinde yer alan yeni bir müze kompleksine, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni rotamızı çeviriyoruz. Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında bölgede gerçekleşen olayları danışmanımızın anlatımları ile müzede hissedeceğiz.

Müze gezimiz sonrasında şehir merkezinde Rus mimari özelliklerini gözlemleyebileceğimiz sokakları adımlayacak ardından odalara yerleşme ve dinlenme için otelimize geçeceğiz.

Akşam yemeği için danışmanımızın belirttiği saatte lobide bir araya geleceğiz. Yöresel bir restoranda akşam yemeğimizi alacak ve keyifli bir uyku için otelimize döneceğiz.

Konaklama:       Işılpark Hotel Kars                                                 Akşam Yemeği:    Kaz Evi


2.Gün

Güzel bir uyku sonrasında Anadolu’nun en özgün kentlerinden Kars’ta gözümüzü açmanın mutluluğu ile otelimizde kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Ani Antik Kenti’ni ziyaret etmek için yola çıkıyoruz.

Ani Antik Kenti’nde bölgenin en eski yapılarını gözlemleyecek ve tarihin coğrafyadaki akışına tanıklık edeceğiz. Rehberimiz ile antik kent içerisindeki yürüyüş rotamızı anlatımlar eşliğinde tamamladıktan sonra öğle yemeğimiz için rotamızı Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz.

Her mevsimi güzel olan Çıldır Gölü’nün muazzam güzelliğine şahit olduktan sonra bu bölgeye has olan Sarı Balığı tadıyoruz. Yemek molamız sonrasında hava durumunun elverişliliği ile Çıldır’da buz tutmuş gölün üzerinde atlı kızak keyfi yapıyoruz. Yeryüzünün en keyifli anlarından birini yaşayacağımız bu dakikalar sonrasında günün yorgunluğunu biraz hafifletmek için otelimize doğru dönüş yoluna geçiyor, biraz dinleniyoruz.

Dinlenme molamızın hemen sonra akşam yemeğimiz için lobide bir araya geliyor ve yöresel bir restorana geçiyoruz. Yemek sonrasında beyaz coğrafyadaki son uykumuz için otelimize döneceğiz.

Konaklama:       Işılpark Hotel Kars                         Akşam Yemeği:    Çömçe Restaurant


3.Gün

Kars’taki son sabahımıza gözümüzü açıyor ve valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Rotamızı Boğatepe (Zavot) Köyü’ne çeviriyoruz. Bizleri evlerinde kahvaltı için ağırlayacak olan köyün değerli sakinleri ile geçireceğimiz hoş sohbetler eşliğinde güne merhaba derken Kars’ın lezzetli peynir çeşitlerine kendimizi bırakacağız.

Kahvaltımız sonrasında Türkiye’nin ilk ve tek Peynir Müzesi’ni geziyoruz. Burada Kars’ın Gravyer Peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Köy içerisinde gerçekleştireceğimiz keyifli zaman dilimi sonrasında bize evlerinin kapılarını açan Boğatepe Köyü sakinlerine veda edeceğiz.

Kars şehir merkezine dönüşümüz ile havalimanı transferimizden önce serbest zamanımızı kullanıyor ve geç öğle yemeğimizi alıyoruz.

Programımız sonrasında Kars Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası Pegasus Hava Yoları PC2593 sefer sayılı uçuş ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 21:30’dur.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:  

 • İKİ GECE BELİRTİLEN VEYA BENZERİ OTELDE KONAKLAMA VE KAHVALTI
 • BİR YÖRESEL KAHVALTI
 • İKİ AKŞAM YEMEĞİ
 • ÜÇ ÖĞLE YEMEĞİ
 • ATLI KIZAK İLE GÖL ÜZERİ SEYİR
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ ULAŞIMLAR VE BÖLGE İÇİ HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

 • 2 Gece / 3 Gün
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
 • Tur bilgilendirmesi e-posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
 • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir.
 • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

KISACA KARS:

Kars’ın bilinen ilk sâkinleri Hurrilerdir. Huriler tarafından Kars Yüksek Ülke olarak isimlendirilmiştir. Urartular, Persler, Araks Krallığı, Tigran, Sasaniler, Selçuklular ve Osmanlı. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kars, çok çeşitli ve renkli bir kültür yelpazesini içinde barındırır.

Kars’ta karasal iklim hâkimdir. Kışları soğuk ve yağışlı, yazları sıcak ve kurak. Kışın sıcaklıklar -39 °C’ye kadar düşer. Karla kaplı gün sayısı 120’den fazladır. Kars Nüfusunun çoğunu Azeriler, Kürtler ve Türkmenler oluşturmaktadır. Kars mutfağı ağırlıklı olarak hamur işi yemekleriyle bilinir. Bunun dışında hayvancılığın önemli bir geçim kaynağı olmasından dolayı geçim etli yemeklerin de tüketimi oldukça fazladır.

Çeşitli ve zengin mutfağında özellikle kete, bozbaş yani piti, hangel, kelle paça, haşil, kaz yemekleri, hörre, ayran çorbası ve nezik türlerini saymak mümkündür.

40 yıl boyunca Ruslar’ın himayesi altında kalan Kars, Rus Mimarisi yapıtlarıyla ve  iklimin şekillendirmesi ile oluşan doğal değerler ve insan eliyle yapılan tarihi yapıların sayesinde turistlerin ilgisini çekmeye başlamış ve turizm potansiyeli oluşmuştur.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.