BUTİK ANTAKYA TURU & HATAY

GÖRÜNTÜLEDİĞİNİZ PROGRAMIMIZI İSTEDİĞİNİZ TARİHTE, İSTEDİĞİNİZ KİŞİ SAYISI İÇİN SİZE ÖZEL PLANLAYABİLİRİZ.

₺ 1,745

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

1 GECE - 2 GÜN

09 - 10 Ekim 2021

2 GÜN

Süre

HATAY

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Hatay’a hareket ediyoruz. 

Keyifli bir çay – kahve molası ile programımıza başladıktan sonra turumuza dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’nde devam ediyoruz. Kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, sunak, kaçış tüneli, M.S. 5. yy. mozaiklerini, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra, dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod Caddesi üzerinde panoramik bir eski Antakya şehir turu yapıyoruz.

Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimiz sizler için özenle seçilmiş Antakya mutfağına özgü yöresel ev yemeklerinin sunulduğu lezzetli bir restorana geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra turumuz dünyanın en büyük mozaik müzesi ile devam ediyor. Rehberimizin anlatacağı mitolojik öyküler ile mozaiklerin adeta canlandığını hissedeceğiniz müze gezimizin ardından Apollon’un Daphne için döktüğü gözyaşlarıyla yeşeren Antik adıyla Daphne olarak bilinen Harbiye’yi ve Harbiye Şelaleri’ni ziyaret ediyoruz.

Harbiye’de küçük bir yürüyüş yapıp biraz dinlenmek için çay kahve molası veriyoruz. Son olarak Harbiye dönüşünde Uzunçarşı’da nar ekşisi, peynir, defne sabunu ve ipek gibi Antakya’ya özgü kültürel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zaman ile keyifli bir alışveriş imkânı bulacağız. Alışveriş sonrası dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği: Savon Butik Hotel Vb.


2.Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçesine doğru gezimize başlıyoruz. Samandağ’a giderken Akdeniz’in tüm doğal bitki örtüsünü görebileceğiniz bir güzergahtan geçerek ilk olarak Batıayaz Kanyonu’nda bir fotoğraf molası veriyoruz. Kanyondaki molamızın ardından Hz. Musa’nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay – kahve molamızı gerçekleştiriyoruz. Biraz dinlendikten sonra rotamıza, Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü ziyareti ile devam ediyoruz.

Akabinde Kel Dağ ve Türkiye’nin en uzun ikinci sahili olan Samandağ sahil şeridini görebileceğimiz Dünya’nın 8. Harikası olarak nitelendirilen Vespasianus – Titus Tüneli’ni geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı görüyoruz. Beşikli Mağara gezisinin ardından Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hz. Hızır Türbesi’ni ziyaret ediyoruz.  Programımızın sonrasında deniz kenarında öğle yemeği için Akdeniz’den çıkan taze balıklarımızı yiyebileceğimiz restoranımıza geçiyoruz.

Yemek ve dinlenme molası sonrası Hatay Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası  İstanbul’a hareket ediyoruz.

ÖNERİLEN UÇUŞ TAKVİMİ

GİDİŞ: 09/10/21 SABİHA GÖKÇEN - HATAY / / Pegasus PC2130 / / 07:30 - 09:10

DÖNÜŞ: 10/10/21 HATAY- SABİHA GÖKÇEN / / Pegasus PC2133 / / 18:30- 20:10

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ 
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.