BUTİK BURSA HAMAM TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺ 1,675

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

BURSA

Lokasyon

4/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

İstanbul-Bursa

Saat 06:30’’da özel aracımız ile Bursa’ya hareket. Eskihisar’dan feribot yolu ile Topçular’a geçiyor , saat 09:00 civarında Bursa’ya Cumalıkızık köyüne varıyoruz.

700 yıllık tarihiyle sivil Osmanlı Mimarisinin kalıntılarını taşıyan bir açık hava müzesi olan Cumalıkızık Köyü’ne hareket ediyoruz. Unesco’nun Kültür Mirasları listesine yeni kabul edilen bu hazinede ölümsüzleştirilecek çok “an” olacak.

Köy kahvaltımız enfes lezzetler ve keyifle yapıldıktan sonra gelsin kahveler… Köy meydanında teyzelerimizin yaptığı erişte, ekmek, salça stoklarımızı alıyor ve Evliyalar ile çevrili Bursa turumuza başlıyoruz.

Yıldırım Beyazıt Gan’ın damadı Emir Sultan Camii ve türbesini ziyaret ediyoruz. Bursa’nın sembolü haline gelen Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri olan ve Turkuaz’dan maviye dönen rengi ile  Yeşil Türbe,  ardından Yeşil Camii’yi ziyaret ediyoruz.

Kapalıçarşı’daki dükkânlara mal satmak ya da mal almak için kent dışından gelen kafilelerin konaklama ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yaptırılan Balibey Han’da 500 yıllık tarihe tanıklık ediyoruz. Somuncu Baba türbesinde dua edip Osmanlı’nın mihenk taşları Osmangazi, Orhangazi türbeleri,  Tophane saat kulesini ziyaret ediyoruz.

Bursa’nın İskenderi konusunda uzman bir konağa gidiyoruz. Buradaki lezzetler babadan oğla ustalıkla, özenle, naiflikle aktarılmış. Hele ki tatlılar …

Böyle bir yemekten sonra yürüyüş muhteşem gelir,

Bursa gezimizin bir sonraki rotası çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan, I.Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Camii’dir.  Yol üzerinde Ulu Camii ile Orhan Camii arasında yer alan eskiden ipek böceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han ve Ulu Cami’den aşağıya inen yolun sonundaki II.Bayezid tarafından hayır işlerine gelir sağlamak için yaptırılan Pirinç Hanı ziyaretimiz ile Kapalı Çarşı’nın görülmesi gereken yerlerinden geçişlerimizi yapıyoruz.

Ve sizlere kapalı Çarşıda keyifli alışveriş ve gezi için serbest zaman veriyoruz.

Akşam için hazırlıklar başlasın. Saat 18:00 otelimize hareket ve tekrar çıkış zamanımız saat 20:00

Aracımız bizi Arapşükrü sokağı kültürünün modernize edildiği bir meyhaneye götürecek. Eller havaya yapacağız, lezzetli mezeler, sohbetler ve müthiş bir fasıl eşliğinde şarkılar söyleyeceğiz.

Dileyen misafirlerimiz ile ilerleyen saatlerde müthiş bir sanatçı performansının olduğu bongo bar da yerimiz hazır bile…


2.Gün

Hamam Günü 

Tempolu  gecenin ardından biraz geç kalkmak hakkımız, saat 10:00 gibi kahvaltılarımızı alıyoruz.

Uzun yıllar Bursa’da önemli misafirler ağırlayan Çelik Palas Otel'in yeni yüzü ile hamam sefası çok keyifli. Hamam da meyve ikramlarımız, içeceklerimiz ile her şey eğlencemiz ve konforumuz üzerine düşünülmüş.

Dileyen misafirlerimiz kese,köpük ve masajlarını aldıktan ve iyice şımartıldıktan sonra, otelden ayrılma zamanı geldi .. Saat 15:00 te otelimizden çıkış yapıyoruz. Bursa ‘nın pideli köftesini yemeden gitmek olmaz,  doğanın içinde nefes alarak bu lezzeti de mideye indirmek şart.

Akşamüstü saatlerinde üzerimizde stres tamamen yok olmuş bir halde İstanbul yoluna düşüyoruz.

Kendimize zaman ayırmanın mutluluğu ve dinginliği ile…

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:        

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TRANSFERLER
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • HAMAM, SAUNA KULLANIM BEDELLERİ

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.