BUTİK DİYARBAKIR TURU

2 Kişiye Özel Kişi Başı Paket Fiyatımız: 2575 TL - 4 Kişiye Özel Kişi Başı Paket Fiyatımız: 2050 TL

₺ 1,675

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

1 GECE - 2 GÜN

10 - 11 Nisan 2021

2 GÜN

Süre

DİYARBAKIR

Lokasyon

6/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz.  

Kente varışımız sonrasında Roma döneminde yapılan Diyarbakır Surları’nın İç Kale bölümüne geçiyoruz.İç Kale; Diyarbakır Müzesi, Amida Höyüğü, Artuklu Sarayı, St. George Kilisesi, Hz. Süleyman Camii ve 27 Sahabe Türbesi, Artuklu Kemeri, Aslanlı Çeşme, Atatürk Müzesi ve eski birçok kamu kurum binası gibi tarihin farklı evrelerine ait değerleri bünyesinde bulunduran bir müze kompleksidir. Artuklu Kemeri’nin altından geçerek giriş yapacağımız bu tarihsel zenginlik içerisinde Diyarbakır’ın ev sahipliği yaptığı medeniyetleri tanıyacak ve surlar hakkında bilgilerimizi tazeleyeceğiz. Şehrin giriş kapılarını ve isimleri hakkında konuşacağız.

Kentin tarihsel dokusunu gözlemledikten sonra lezzetli bir öğle yemeği için yöresel restoranımıza geçiyoruz.Öğle yemeğimiz sonrasında Doğu Roma İmparatorluğu’nun Diyarbakır ile Mardin arasındaki antik ticaret yolu üstünde askeri üs olarak kurduğu ve MS 400 ile 700’lü yıllar arasında hizmet veren Zerzevan Kalesi’ni ziyaret etmek için yola koyuluyoruz. Şehir dışına doğru yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile varacağımız Zerzevan Kalesi Ören Yeri Mithras Tapınağı ile sizleri kendisine hayran bırakacak.

Bu keyifli gün sonrasında şehir merkezine dönüyoruz. Dicle Nehri’nin uzun soluklu dostu, 1065 yılında Mervaniler tarafından inşa edilen On Gözlü Köprü’ye ulaşıyoruz. Köprü üzerinde köprünün tarihini, Kırklar Dağı efsanesini ve Dicle Nehri’nin coğrafi önemini rehberimizden dinleyeceğiz. Bölgede keyifli bir ritüeli gerçekleştirecek ve dileklerimizi yazdığımız küçük kağıtları Dicle’ye teslim bırakıyoruz. Kırklar Dağı’nın gölgesinde “Suzan Suzi” türküsünü söyleyerek köprüden ayrılıyoruz.

Günün son gezi noktası olan Gazi Köşkü’ne geçiyoruz. 15.yy’da Akkoyunlular tarafından inşa edilen ve Samanoğlu Köşkü olarak da bilinen yapının yakın şehrin tarihindeki yerini gözlemliyor, 16. Kolordu Komutanı olarak Diyarbakır’a gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanını geçirdiği tarihi yapıyı geziyoruz.

Panoramik olarak Hevsel Bahçeleri’ni ve Keçi Burcu’nu görerek konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.


2.Gün

Düşlerin kenti Diyarbakır’da keyifli bir uyku sonrası gözlerimizi açıyoruz. Lezzet dolu bir sabah kahvaltısı için valizlerimiz ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir seyahat sonrasında Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri ile birlikte güzel bir kahvaltı yapabilmek için şehrin geçmiş dönem sivil mimarisinin en nadide örneklerinden birisi olan Diyarbakır Evi’ne varıyoruz. Kahvaltımız sonrasında Dört Ayaklı Minaresi ile Diyarbakır’ın sembolü haline gelen Şeyh Mutahhar Camii’yi panoramik olarak görüyor ve Dört Ayaklı Minare önünde hatıra fotoğrafımızı çekiyoruz.

Diyarbakır’ın tarihi Sur İçi bölgesini adımlayarak hoş baharat kokuları arasında Sülüklü Han’a varıyoruz. Burada keyifle kahvaltı sonrası kahvemizi yudumlarken rehberimizin aktardığı bilgiler ile hanın tarihini anımsıyoruz.

Kahve molamız sonrasında ilk durağımız olan Diyarbakır Ulu Cami’ye yürüyoruz. Hz. Ömer zamanında, 639 yılında Martoma Kilisesi’nin bulunduğu yere yapılmıştır. İslam alimlerince 5. Harem-i Şerifi olarak kabul gören bu yapı tarihin farklı dönemlerinde birçok defa restore edilmiştir.

Ulu Camii programımız sonrasında tarihi Diyarbakır Evleri’ne bir örnek daha görebilmek adına Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ne geçiyoruz. Edebiyatımızın kıymetli kaleminin anılarını dinleyerek evden ayrılıyoruz.

Hasanpaşa Hanı’na yürürken Diyarbakır’ın güneşi ile bedenimizi süsleyeceğiz. Şehrin havasını ciğerlerimize çekebileceğimiz bu güzel hanın avlusunda hatıra fotoğrafımızı çekecek ve Diyarbakır’ın şehir yaşamını gözlemleyeceğiz.

Diyarbakır Küçeleri olarak adlandırılan dar sokaklarını adımlayarak bölgede sözlü edebiyatın nesilden nesile aktarıldığı Diyarbakır BŞB Dengbej Evi’ne gidiyoruz. Göğe yükselen ezgilere kulak kabartıp alkışlarla eşlik ettikten sonra bir sonraki gezi noktamız Cemil Paşa Konağı’na geçiyoruz. Dar sokakların arasında böylesine geniş avlulu bir yapıyı gözlemleyerek coğrafi koşulların insan hayatına nasıl etki ettiğini konuşacağız.

Keyifli şehir merkezi gezimizi tamamlıyoruz ve küçelerden çıkarak aracımızla buluşuyoruz.

Lezzetli bir öğle yemeği molasından sonra yönümüzü Eğil’e çevireceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe merkezine varışımız sonrasında Eğil Baraj Gölü üzerinde tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Peygamberler, evliyalar ve krallar diyarı olarak bilinen ve tarihte birçok medeniyete beşiklik eden Eğil ilçesi Dicle Baraj Gölü’nde su tutulmasıyla farklı bir görünüme kavuşmuştur. Bu keyifli tekne gezisi sonrasında Eğil’in maneviyatına dokunabilmek için Peygamber Kabirlerini ziyaret ediyoruz.

Gezimiz sonrası Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz. 

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:     

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:    

 • GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.