BUTİK EDİRNE TURU (KAKAVA ŞENLİKLERİ ÖZEL)

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺ 785

KİŞİ BAŞI

GÜNÜBİRLİK

05 Mayıs 2021

1 GÜN

Süre

EDİRNE

Lokasyon

6/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

Ruhumuz bir tarihe üflenecek, bir ihtişama tanıklık edecek, bir dünyalık eğlenceye teslim olacak. Bir de tarih, bir de muazzam ebedi eserler var ki… Bir tanesi eşsiz Selimiye… İhtişam sizi küçültüp içine alıveriyor… Unesco’nun dünya mirası listesinde yer alan Mimar Sinan’ın muhteşem eseri Selimiye Camii. Her yılın 05-06 Mayıs tarihlerinde Edirne’de Kakava şenlikleri düzenlenir. Hızır ve İlyas peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştuklarına inanılan Hıdrellez’in, Romanlardaki söylenişiyle Kakava, Romanlar için sabırsızlıkla beklenen ve önemli hazırlıklar yapılarak özel günlerden biri olarak kutlanıyor. Edirne’de baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdrellez ve Kakava Şenlikleri 5-6 Mayıs tarihlerinde iki ayrı mekânda kutlanır; Konser, yarışma, dans gösterileri Saraçlar Caddesi’nde, diğer etkinlikler ise Kırkpınar Güreşleri’nin de düzenlendiği Sarayiçi’nde gerçekleşmektedir. Şenlikler her iki gün de baharı karşılamaya yönelik iki özel ritüelle başlar. Bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması arzusunu simgeleyen Kakava Ateşi’nin yakılması ve pilav ikramı 5 Mayıs’ta, Sarayiçi’nde yapılır. Arınma ve doğanın uyanışını selamlama amaçlı “Bahara Giriş” ritüeli ise 6 Mayıs sabahı saat 06.00’da, Tunca Nehri kıyısında gerçekleşir.

Sabah 06:30 da Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde kahvaltımızı menemencide alıyoruz. Saat 10,30 civarı Edirne’ye varıyoruz.  Selimiye Camii ve Eski Camii  ziyaret ediyoruz.

Mimar Sinan’ın en iyi eseri olarak kabul edilen Selimiye Camii’nin neden Edirne’ye yapıldığı konusunda birçok rivayet vardır. Bunlardan en akla yakın olanı o sırada İstanbul’da büyük bir camiye ihtiyaç olmaması, Edirne’nin Rumeli’deki Osmanlı egemenliğinin merkezi konumunda olması ve Selim’in şehre gençlik yıllarından beri beslediği sevgidir.

Öğle yemeğimiz için Edirne Ciğercisine uğruyoruz. Yemek sonrası balkanların en büyük nehirlerinden biri olan Meriç Nehri ve Karaağaç bölgesini ziyaret ediyoruz. Karaağaç kasabasında bulunan ve II.Abdülhamid tarafından yaptırılmış olan tarihi istasyonu ve bahçesinde bulunan, Lozan antlaşması ile Yunanistan’ın Batı Trakya’da yaptığı tahribat nedeni ile tazminat olarak Türkiye’ye verilmesini temsil eden Lozan Anıtı’nı ziyaret ediyoruz.

Tarihte önemli bir yeri olan Beyazid Camii ve Külliyesi ziyaretimizden sonra Sarayiçi mevkiinde bulunan Adalet Kulesi ve Kırkpınar Meydanına geçiyoruz.

Kırkpınar Meydanı Saray içinde, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava’da keyifli zamanlar bizi bekliyor.

Müzikli bir rakı sofrasının ardından geç saatlerde İstanbul’a geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TRANSFERLER
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • KULAKLIK CİHAZ HİZMETİ

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • EKSTRA RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat günübirlik programda kişi başı ücrettir.
 • Restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.