BUTİK ERZURUM TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

₺ 1,195

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

ERZURUM

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz kıymetli yol dostlarımız ile uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanında buluşuyoruz. Ardından Erzurum uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımız ile birlikte aracımız ile bir araya geliyoruz. İlk durak olarak yönümüzü Tortum ilçesine çeviriyoruz. Tortum çayının izlediği rotayı takip ederek Tortum Kalesi’ni panoramik olarak gözlemliyoruz. Ülkemizin sakin şehir ünvanına sahip ender noktalarından birisi olan Uzundere ilçesine varıyor ve Doğu Anadolu’nun Ayasofya’sı olarak kabul gören 11 asırlık manastıra, Öşvank’a yöneliyoruz. Renkli taş bezemeleri ve kabartma figürleri ile ünlü olan bu büyüleyici yapının hikayesini dinledikten hemen sonra Pirinkayalar Geçidi’ni geride bırakarak Tortum Şelalesi’ne varıyoruz. Yerel halk tarafından “sudökülen” adı ile anılan ve bahar aylarının bölgedeki şöleni olarak seslendirilen şelalenin huzurunda biraz kaybolacağız. Etkileyici manzarası ile sizi kendisine hayran bırakacak bu doğal güzellik sonrasında bir başka büyüleyici güzelliğe Tortum Gölü’ne rotamızı çeviriyoruz. Ana gölü besleyen yer altı sularının oluşturduğu irili ufaklı göllere ev sahipliği yapan Yedigöller bölgesine gidiyoruz. Yeşillikler arasında kaybolan eşsiz manzarası ile bir vahayı andıracak. Öğle yemeğimizi alacağımız bu noktada doğanın kucağına kendimizi bırakarak yolun getirdiği efsunu bedenimizde hissediyoruz.

Macera sever yol dostlarımızın zipline aktivitesine eşlik etmelerini isteyeceğimiz bu noktada biraz soluklanıp göl üzerinde tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Doğa ve tarih dolu bu keyifli günü geride bırakarak dinlenmek üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.  Akşam yemeği otelimizde.


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında Erzurum şehir merkezi gezimize rehberimizin eşliğiyle başlıyoruz.

13.yy’ın sonlarında yapıldığı kabul gören ve Erzurum’un simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese’ye ulaşarak şehire merhaba diyoruz. Taç kapısı ile sizleri etkileyecek olan bu yapının öyküsünü dinledikten hemen sonrasında Anadolu’da yer alan en güzel anıt mezar örneklerini gözlemleyeceğiz. En büyüğünün Emir Saltuk’a ait olduğu bilinen Üç Kümbetler’in senelere meydan okurmuşçasına kendilerini muhafaza etmeleri ve eski şehrin mistik havasına katkılarını dinleyerek hala ibadethane olarak kullanılan Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Panoramik olarak gözlemleyeceğimiz adına türküler yazılan Erzurum Kalesi’ni takiben kentin bir diğer mirası Yakutiye Medresesi’ne ulaşacağız. Orta Asya Türklerinin önemli simgelerinden hayat ağacı motifini gözlemleyip mitolojik hikayesine kulak kabartarak iç mekân gezimizi tamamlayacağız. Eski Erzurum’un sivil mimari örneklerini temsil eden Erzurum Evleri’ni adımlayarak artık yemek için sabırsızlandığımız meşhur cağ kebabına öğlen yemeğinde kavuşuyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Tarihi Rüstempaşa Hanı’nı (Taşhan) adımlıyor alışveriş için serbest vaktimizi kullanıyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında ise cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongre Binası’nı geziyoruz.

19.yy’ın başlarında inşa edilen ve 93 harbinde önemli rol oynayan şehrin savunma tabyalarını gözlemleyecek ve kuzeydoğudan Anadolu’ya gerçekleşen baskın ve istila hareketlerini rehberimizden dinleyeceğiz. Aziziye ve Mecidiye tabyalarını adımladıktan sonra Erzurum Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuşumuz ile birlikte Erzurum’a veda ediyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • DANIŞMANLIK VE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir. 
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.