BUTİK ETİYOPYA KABİLELERİ TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

$ 2,750

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

ETİYOPYA

Lokasyon

7/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Uluslararası uçuş sonrasında Addis Ababa Uluslararası Havalimanı’na varışımızı gerçekleştiriyoruz. Transfer aracımız ile buluştuktan hemen sonra dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Best Western Plus Hotel Addis Ababa (VB.)


2.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Arba Minch’e ulaşmak üzere uçuşumuza başlıyoruz. Şehre varışımız sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere rehberimiz eşliğinde yerel bir restorana geçiyoruz. Lezzetli yemek molamız sonrasında Chamo Gölü’nde keyifli bir motor gezisi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Yaban hayatın içerisine gireceğimiz bu noktada en ihtişamlı karelerinizi yakalayabilirsiniz. Motor gezisi ardından Omo Vadisi kabilelerinden olan Dorze kabilesini ziyaret edeceğiz. Pamuk dokumacılığıyla geçimini sağlayan ve bu konuda nam salmış olan kabileyi öne çıkaranlar arı kovanlarını andıran evleri ve pamuklu kıyafetleridir. Aynı zamanda tütün, baharat, sebze ve meyve yetiştirdikleri için Yaşadıkları bölgenin yüksekliğinden dolayı tarımda teraslama yöntemini kullanmaktadırlar. Programımız sonrasında dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Paradise Logde Hotel Arba Minch (VB.)


3.Gün

Güzel bir uyku sonrasında kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Ardından Omo Vadisi’ne açılan geçit olarak adlandırılan, Konso Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Yolculuk sırasında, değişik görüntüler dikkatinizi çekebilir. Konso’da duruyoruz ve ağır çalışan ve 500 yıl öncesine dayanan, zor bir topografyada özellikle mısır yetiştirmek için kullandıkları teras kültürleriyle bilinen insanların köy hayatını gözlemliyoruz. Bu keyifli keşfin sonrasında Turmi kasabasına geçiyor ve dinlenme için otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Emerald Lodge Hotel Turmi (VB.)


4.Gün

Kahvaltımızı yaptıktan sonra vücut boyaları ve papirüsten yapılmış evleriyle ünlü olan Abore kabilesini ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz. Arbore kabilesi kadınları siyah bir örtü ile kapanıyorlar ve kendilerini renkli mücevherlerle süslüyorlar. Küçük çocuklar ise başlarını güneşten korumak için kabuk şeklinde bir başlık giyiyorlar. Bu renkli köyü ziyaret edip yerel halkın evlerine konuk oluyoruz. Programımız sonrasında dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Nasa Pansiyon & Hotel Jinka (VB.)


5.Gün

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Dassanech kabilesini ziyaret ediyoruz. Balık ve timsah avlayarak hayvancılık ile uğraşan yerel halk kendi için yaşam savaşı vermektedir. Köylerinde gezerken, kültürlerini ve yaşam tarzlarını öğrenirken bu muhteşem insanları fotoğraflama imkânı bulacağız. Dassanech kabilesi ile vakit geçirdikten sonra Hamer kabilesinin yaşam alanına geçeceğiz. Hamer Kabilesi kadınları saçlarına kırmızı kil, su ve tereyağı karışımı ile bakım yapıyorlar. Saçlarına kili uyguladıktan sonra düzenli olarak tereyağı sürüp saçın kalıp halinde kalmasını sağlıyorlar. Bu bakım kürlerinin sırlarını yerel kadınlardan aldıktan ve evlerine misafir olduktan sonra dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Nasa Pansiyon & Hotel Jinka (VB.)


6.Gün

Kahvaltı sonrasında Dudaklarına taktıkları tabaklar ile öne çıkan Mursi kabilesini ziyaret edeceğiz. Mursi kadınları 15-16 yaşlarındayken dudaklarını çeneyle birleştiği yerden keserek genişletiyor ve oraya bir tabak takıyorlar. Evlenecekleri zaman da taktıkları tabağın büyüklüğüne göre başlık parası isteniyor. Aynı zamanda kadınların güzel görünmek amaçlı kendilerini keserek yaptığı dövmeler öne çıkıyor. Alışılmışın çok dışında olan bu yaşam tarzını deneyimledikten sonra rotamızı Jinka Müzesi’ne çeviriyoruz. Kabileler içindeki insan hakkı ihlallerini ve eşitsizlikleri azaltmak ve kabile hayatlarına odaklanmak için kurulan bu müzede gördüklerimizin dışında kabilelerin tarihi hakkında da bilgi edineceğiz. Programımızın sonrasında dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Nasa Pansiyon & Hotel Jinka (VB.)


7.Gün

Bu eşsiz coğrafyada son gözümüzü açışımızın sonrasında kahvaltımızı alıyoruz ve iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Jinka Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet işlemleri sonrasında Jinka – Addis Ababa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Addis Ababa’ya varışımız sonrasında uluslararası uçuş saatimizi beklemeye geçiyoruz. Ve büyüleyici coğrafyaya elveda diyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ (İNGİLİZCE ANLATIM DİLİNDE)
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • İÇ HAT UÇUŞLARI
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.