BUTİK GAP TURU & GÜNEYDOĞU

GÖRÜNTÜLEDİĞİNİZ PROGRAMIMIZI İSTEDİĞİNİZ TARİHTE, İSTEDİĞİNİZ KİŞİ SAYISI İÇİN SİZE ÖZEL PLANLAYABİLİRİZ.

₺ 1,875

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

2 GECE - 3 GÜN

17 - 19 Eylül 2021

3 GÜN

Süre

GÜNEYDOĞU

Lokasyon

4/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah uçuşu için  Havalimanı’nda buluşuyoruz. Kente varışımız sonrasında gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip kahvaltımızı alacağımız ilk noktamıza ulaşıyoruz. Tarihi Diyarbakır küçeleri içerisinde yer alan Diyarbakır Evi’nde kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Diyarbakır şehir merkezi ile turumuza başlıyoruz. 450 yıllık Tarihi Hasanpaşa Hanı, Anadolu’nun ilk camilerinden Ulu Cami, Diyarbakır’ın dört mevsime göre düzenlenmiş geleneksel evlerinden olan Cahit Sıtkı Tarantı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Küçeler arasında kaybolmanın tadını yaşarken yörenin sesine kulak veriyor ve Dengbej Evi’ne geçiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde olan Diyarbakır Surları’nı ve Hevsel Bahçeleri’ni panoramik olarak görüp, Tarihi On Gözlü Köprü’yü adımlıyoruz. Bu keyif dolu şehir turundan hemen sonra Fırat Nehri üzerinden Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Gün içerisinde, programımıza uygun bir noktada öğle yemeği molamızı gerçekleştirdikten sonra Dünya üzerinde güneş doğuş ve batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Nemrut Dağı’nın tepesine doğru yol alıyoruz. Dünya üzerinde güneşin doğuşunun ve batışının en güzel gözlemlendiği Nemrut Dağı’nda yer alan büyüleyici tanrı heykellerini görüp güneşi batırdıktan sonra konaklama yapmak üzere otelimize geçiş yapacağız.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: ADIYAMAN HILTON GARDEN INN vb.


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tekrar büyülü yollara bırakıyoruz ve yönümüzü Halfeti’ye çeviriyoruz. Bölgenin can damarlarından olan Fırat’ın sularının altında kalan efsunlu kente fıstık bahçelerinin içerisinden geçerek ulaşıyoruz. Bölge hakkında bilgilerimizi tazeliyoruz. Ve Halfeti’ye vardığımızda bizleri bekleyen teknemize binerek Fırat Nehri’nin altında kalan ve taş mimarisiyle “Saklı Cennet – Kayıp Kent” olarak nam salan eski Halfeti tekne turumuza başlıyoruz. Rum Kale, Savaşan Köyü, Barşavma Manastırı gibi noktaları panoramik olarak gözlemleyerek Fırat’ın kokusunu içimize çekiyoruz. Tekne turumuz sonrasında bölgenin deniz lezzeti Şabut Balığı’nın veya Haşhaş Kebabı’nı tatmak üzere öğle yemeği molamıza giriyoruz. Nehir kenarında keyifli ve leziz yemek molasının ardından rotamızı Şanlıurfa’ya çeviriyor, Halil-Ür Rahman ve Aynzeliha Gölüçevresi ile yürüyüşe devam ediyoruz. Tarihi Gümrük Han’da kahvelerimizi yudumlarken Eşkıya filmini yad ediyor ve tadımlıkta olsa dileyen misafirlerimiz ile Ciğer Kebabı ile damaklarımızı tanıştırıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşamki Sıra Gecesi meşkine kadar dinleniyoruz.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA HILTON GARDEN INN vb.

SIRA GECESİ VE AKŞAM YEMEĞİ: MANİCİ HOTEL RESTAURANT vb.


3.Gün

Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Tarihin seyrini değiştiren Göbeklitepe’ye doğru hareket ediyoruz. 12000 yıl önceden kalan ve Dünya’nın ilk tapınağı olan bu arkeolojik alan bizleri içerisine alacak ve tüm gizemini paylaşacak. Hemen ardından yönümüzü sınıra doğru, Harran'a çeviriyoruz. Rehberimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu gezi sonrasında Şanlıurfa şehir merkezinde öğle yemeğimizi alarak programımızı sonlandırıyoruz. 

ÖNERİLEN UÇUŞ TAKVİMİ

GİDİŞ: 17/09/21 SABİHA GÖKÇEN - DİYARBAKIR / / Anadolu Jet TK7210 / / 06:55 - 08:35

DÖNÜŞ: 19/09/21 ŞANLIURFA - SABİHA GÖKÇEN / / Anadolu Jet TK7407 / / 18:05 - 19:50

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • SIRA GECESİ EĞLENCESİ

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.