BUTİK HİNDİSTAN TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

€ 1,975

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

HİNDİSTAN

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile havalimanında buluşuyor ve Delhi’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.


2.Gün

Sabah erken Delhi Havaalanı’na varışımızın ardından kahvaltı için havalimanından ayrılıyoruz. Kahvaltı sonrası iç hat uçuşumuz için havalimanına ulaşıyoruz. Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehre varışımız sonrasında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

Havalimanı – Otel transferimizi gerçekleştirdikten sonra odalarımıza çıkıyoruz ve dinleniyoruz. Ardından belirlenen saate buluşuyor ve Varanasi’yi keşfe başlıyoruz. Varanasi Hindistan’ın en eski ve yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir.

Bugün gezimizin son durağı Ganj Nehri olacak. Burada her akşam düzen Aarti Töreni’ni izliyoruz. Tören sonrasında otelimize ulaşıyoruz.


3.Gün

Kahvaltımızı almadan ve güneş doğmadan otelden ayrılıyoruz. Tekrar Ganj Nehri kıyısına ulaşıyoruz. Nehirde tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için kurtuluş vaadidir. Varanasi’nin kutsallığı Ganj Nehri’nin kutsallığına dayanmaktadır ve tarihi çok geçmişlere uzanmaktadır. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulabilirsiniz. Ganga’da sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz. Dinlenme ve kahvaltı sonrasında Varanasi Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Delhi uçuşumuz için işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Delhi’ye ulaştıktan sonra valizlerimiz alıp aracımıza ulaşıyoruz. Sonrasında yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk ile Agra’daki otelimize ulaşıyoruz. Yolculuk esnasında rehberimizden Hindistan’ı dinliyoruz.


4.Gün

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından dünyanın en önemli yapıtlarından biri olan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Babür Devleti Sultanı Şah Cihan’ın, 40 yaşında on dördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal Hindistan’da İslam sanatının mükemmel bir mücevheri olarak kabul edilmektedir. Begüm ölmeden önce Şah Cihan’dan iki dilekte bulunur birincisi annesi ve babasının o öldükten sonrada sarayda kalmaları ikincisi ise kendisine bir cennet bahçesi hediye etmesidir. Şah Cihan’ın, Mümtaz’a sunduğu cennet bahçesini gezerken aşk için neler yapılabildiğine şahit oluyoruz. Gezilerimiz sonrasında Şah Cihan’ın Mümtaz’ı uzaktan izleyebildiği Agra Kalesi’ne ulaşıyoruz.

Agra  Kalesine  yapılacak  gezide sultanların yaşam  ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini göreceğiz. Oğlu Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan‘ın ömrünün son günlerini kaledeki odasından Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği bilinmektedir. Gezimiz sonrasında Agra şehir gezimizi gerçekleştirirken öğle yemeği için zamanımız olacaktır.

Tekrar buluşma sonrasında Jaipur’a hareket ediyoruz.

Yolculuğumuz sırasında Agra – Jaipur yolu üzerinde bulunan Fatehpur Sikri şehrini ziyaret ediyoruz.

Bu şehir Sikri köyü yakınlarında kurulmuştur. Sikri, şükür anlamına gelmektedir. Fatehpur ise fetih şehri anlamını taşımaktadır. Ekber tarafından kurulan bu şehir bir dönem Moğol imparatorluğunun başkentliğini de yapmıştır. Günümüzde kullanılmayan bu şehirde Ekber’in toplantılarını yaptığı odayı ve şehrin yaşantısını rehberimizden dinleyeceğiz.

Gezimiz sonrasında yola devam edeceğiz ve Jaipur’a ulaşacağız.


5.Gün

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Amber Kalesi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Kaleye fillerin sırtında çıkıyoruz. Amber Kalesi’nin içinde Sheesh Mahal, Jai Mahal gibi alanları da göreceğiz.

Öğleden sonra pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuza devam ediyoruz. Pembe renk geleneksel “hoşgeldin” anlamında kullanılır; 1876 yılında Prens Albert’in ziyareti onuruna şehir Pembe renge bürünmüştür ve halen şehirde hoş geldin ‘’kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgârlar Sarayı olarak da adlandırılan yapı yer almaktadır.


6.Gün

Sabah kahvaltısından sonra geç çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Delhi ulaşmak için aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz.

Molalarımız ile birlikte yaklaşık beş buçuk saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Delhi’ye ulaşıyoruz.

Vardıktan sonra otelimize ulaşıyoruz. Odalara yerleşme ve dinlenmeden sonra alışveriş yapmak isteyenlerle birlikte Delhi’nin en ünlü pazarı Khan Market gidiyoruz. Gezimiz boyunca görmüş olduğunu tüm ürünleri burada bulabilirsiniz. Alışveriş sonrasında otelimize ulaşıyoruz.


7.Gün

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında Delhi’yi keşif için ayrılıyoruz.

Eski ve Yeni Delhi’de otobüsle yapacağımız gezide Kızıl Kale, Jama Masjid, Raj Ghat, Hindistan Kapısı, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Binasını gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz.

Öğleden sonra ise Delhi’deki en önemli yapılardan biri olan Kutub Minar’ı geziyoruz. Bu yapıyı gezerken diğer inançlardan semboller de görebilirsiniz. Kutub Minar’ın yapımında çok sayıda tapınağın devşirme malzemesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.


8.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ (İNGİLİZCE ANLATIM DİLİNDE)
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • İÇ HAT UÇUŞLARI
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.