BUTİK İSKOÇYA TURU

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

€ 3,250

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

İSKOÇYA

Lokasyon

7/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Sabah saatlerinde havaalanında buluşmamız sonrasında bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuşumuz sonrasında havalimanına varıyoruz. Pasaport kontrolünden geçip bavullarımızı aldıktan sonra havaalanında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize gidiyoruz. Otelimize bavullarımızı bıraktıktan sonra merkeze ulaşıyoruz ve Edinburgh turumuza start veriyoruz.  Programımızdaki ilk ziyaretimiz National Gallery olacak. Canova, Titian, El Greco, Bellini ve Rembrandt, Van Dyck gibi bir çok ünlü ressamın eserlerinin bulunduğu müzeyi gezdikten sonra şehirde Kraliyet Yolu üzerinden yapacağımız yürüyüşümüzün ardından otelimize ulaşıyoruz.  Akşam yemeğimizi The Cellar Door Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyoruz.    


2.Gün

Sabah otelimizde erken kahvaltı aldıktan sonra sabah ilk ziyaret olarak misafirlerimize özel olarak açılacak olan ve şehrin simgesi sayılan Edinburgh Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. 1639 yılına kadar İskoçya Parlemento Binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishane ve Vali Konağı kalenin içinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Bir saatlik ziyaretimizin ardından kaleden ayrılıyoruz ve Kraliyet Mili olarak adlandırılan cadde ve Georgian New Town ile turumuza devam ediyoruz. Her ikisi de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Gezimiz esnasında Sir Walter Scott Anıtı’da göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Bu gezimiz sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Dan Brown’un romanına da konu olan ünlü Rosalyn Şapeli’ni geziyoruz. Tapınak Şövalyeleri'ne ait semboller bu görkemli mabedin birçok yerine yerleştirilmişlerdir. Ayrıca burasının Mısır, İbrani, Gotik, Norman, Kelt, İskandinav, Tampliye ve Masonik kültürlerin mimari özelliklerini taşıdığını göreceksiniz. Gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi Dubh Prais Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyoruz.


3.Gün

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Perthshire üzerinden yol alarak tarihi Blair Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Bu şato Ortaçağ’da dük ve kontların yaşadığı yerdir. Şato ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Fort William gezimiz için hareket ediyoruz. Fort William’a varışımız sonrası serbest alacağımız öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.Yemek sonrası gezimize başlıyoruz. Fort William 10 bin nüfusu ile İskoçya’nın en büyük ikinci şehridir. Şehir güneyinde bizim de ziyaret edeceğimiz Glen Coe, batısında Glenfinnan, doğusunda Aonach Mòr adaları ile önemli bir turizm merkezidir.Şehir gezimizin ardından Great Glen boyunca ilerliyoruz. Yol boyunca doğanın bu kadar cömert olabileceğine inanmakta zorlanıyoruz . Vereceğimiz molalar ile hem fotoğraf çekmek hem de derin nefes alabilmek ve eşsiz manzaraların tadını çıkarabilmek için fırsatımız oluyor. Glen Coe volkanik kökenli bir vadidir. Vadi Argyll’nin kuzeyine doğru uzanır ve Lochaber sınırına yakındır. Burası adını vadi boyunca akan Glen Coe nehrinden almaktadır. Nehrin adının Gaelic dil tarih öncesine ait olduğuna inanılır ve anlamı bilinmemektedir. Vadi gezimiz sonrasıKilchrenan’a doğru yola çıkıyoruz.


4.Gün

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Oban’a doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası feribota binerek Mull Adası’na hareket ediyoruz. Adaya vardığımızda buranın Cennet’in dünyadaki yansıması olduğuna inanacaksınız. Bu ada Hebrides Adaları içinde ikinci en büyük adadır. Ada İskoçya’nın en eski viski damıtım merkezi olan Tobermory Distillery’ yi içinde barındırmaktadır. Ziyaret noktamız olan Tobermory Distillery 1798 yılında Mull adasında sadece içki üzerine kurulan damıtım merkezidir. Bu markanın eşsiz olması sadece içkilerinden değil aynı zamanda cennet gibi bir yerde bulunmasındandır.Damıtma merkezi gezimiz sonrası Mull Müzesini geziyor ve Duart Castle’a ulaşıyoruz. Bu esrarengiz ada üzerinde sanki kapılardan geçerek çağları değiştiriyoruz. Bu seferki ziyaret noktamızda 13. Yüzyılı yaşıyoruz. Bu kale 5. Klan şefi Duart ile evlenen Mary’e çeyiz olarak verilmiştir.Kale gezimiz ardından bu muhteşem adadan ayrılıyor ve feribot ile tekrar Obam’a dönüyoruz. Orda bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.


5.Gün

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra check-out işlemlerimizi yapıp otelimizden ayrılıyoruz. İskoçya’nın geleneksel kıyafeti olan kilit yapımına tanıklık etmek için bir atölyeye gidiyoruz. Burada kıyafetlerin tasarım ve dikimini bizzat terziden dinliyor ve el sanatının ustalıklarını izliyoruz.Daha sonra Loch Lomond üzerinden Glasgow’a devam ediyoruz. İskoçya’nın ikinci kalbi olarak bilinen bu şehirde George Square, River Clyde, Universite ve Belfast Katedrali göreceğimiz panoromik şehir turunun ardından mola veriyoruz. Öğleden sonra Kelvingrove Sanat Galerisi’ni ve Burrell Koleksiyonu’nu ziyaret ediyoruz. Burrell’de Antik Mısır Dönemi sanat eserlerini ve Rodin heykellerini görme imkanımız olacaktır.Akşam misafirlerimize özel veda yemeğimizi Two Fat Ladies at Buttery Restaurant’ta alacağız.


6.Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra check-out işlemlerimizi yapıyoruz. Valizlerimiz araca yerleştikten sonra Edinburgh Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğlen uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.