BUTİK KIRGİZİSTAN TURU & KIRGIZİSTAN

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

$ 1,825

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

KIRGIZİSTAN

Lokasyon

6/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Manas Havaalanı'nda rehberimiz sizi karşılayacak ve otelinize yerleştirecek (havalimanından şehre 35 km).

Otelde kahvaltınızı yapıp, biraz dinlendikten sonra Bişkek’in merkezini yürüyerek geziyoruz (Erkindik Bulvarı, Zafer Meydanı, Meşe Parkı, Ala Too Meydanı) ve öğle yemeği yiyoruz.

Öğle yemeğinden sonra ünlü Kırgız yazarı Cengiz Aytmatov’un müze evini ziyaret ediyoruz. Ardından şehirden yaklaşık 30 km uzakta bulunan Ala Arça Milli Parkında kısa yürüyüş yapıyoruz ve bol bol fotoğraf çekiyoruz.

Akşamüstü şehre dönüş ve lokantada akşam yemeği. Otele geçiş ve dinlenme.

Yürüyüş: şehirde - 1,5 saat; milli parkta - 1,5 saat


2.Gün

Bugün Isık Göl’ün bölgesinin başşehri, aynı zamanda çoğu yürüyüş rotalarının başlangıç yeri olan Karakol şehrine doğru uzun bir yolculuk.

Yolda Isık Göl'ün kuzey kıyısında tatil beldesi olan Çolpon Ata şehrinde öğle yemeği. Ardından 2 saatlik göl kenarında dinlenme, suda yüzme molası ve Karakol'a devam.

 Yolda Tepke köyü yakınlarında yer alan Reyna Kenç eko çiftliğine uğruyoruz: çiftlikte rehberli gezi ve akşam yemeği.

Karakol'a varış. Konukevine yerleşme.

Araç Yolculuğu: 420 km, 5-6 saat


3.Gün

Konukevinde kahvaltımızı çok erken yapıp, Sovyet tipi arazi aracıyla Karakol vadisindeki ikinci köprüye kadar gidiyoruz (yaklaşık 1 saat). Deniz seviyesinden 2500 m yüksekte yürüyüşe başlıyoruz ve Terskey Ala Too sıradağlarının gizli cevheri Ala Göl’e doğru tırmanıyoruz. Ala Göl, deniz düzeyinden 3532 m yüksekte yüksek kayalarla çevrili bir dağ gölüdür.

Öğleye doğru göle varıyoruz. Göl kenarında 1 saatlik dinlenme, öğle yemeği molası (kumanya şeklinde) ve aynı parkurdan geri dönüş.

Ala Göl’e tırmanmak istemeynler vadi içinde kolay yürüyüş yaparak, Karakol ve Cigit zirvelerinin açıldığı noktaya gidip gelebilirler.

Akşamüstü aynı arabayla aynı yoldan Karakol’a dönüş (yaklaşık 1 saat). Konukevinde akşam yemeği ve dinlenme.

Yürüyüş: gidiş-dönüş toplam 14 km (yaklaşık 8-9 saat)

Başlangıç noktası: 2535 metre;

Yükseklik kazanımı: 1000 metre.


4.Gün

Kahvaltı ettikten sonra Karakol’dan 60 km mesafede bulunan kömürcüler köyü Cırgalan’a gidiyoruz. Dört tarafı dağlarla çevrili güzel manzarasıyla ve tertemiz havasıyla Cırgalan kış-yaz macera severlerin buluşma noktasıdır. Burada at üstünde Çaar Con tepesine (2,830m) çıkıyoruz ve panoramik manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonra, Turnalı Göl’e (2,670m) geçiyoruz ve şansımız yaver giderse turnaları ve ördekleri görebiliriz.Huzur verici atlı gezintimizden sonra Karakol’a dönüyoruz.

Atlı gezi: 6-7 saat

Araç Yolculuğu: 2-3 saat


5.Gün

Bugün kahvaltıdan sonra kısa Karakol şehir turu (Dungan camii ve Rus Ortodoks Kilisesi ziyaretleri) yapıp, Isık Göl’ün güney kıyısıyla Koçkor kasabasına geçiş yapacağız.

Yolda Ceti Ögüz ve Skazka kanyonlarında fotoğraf molaları veriyoruz.

Öğle yemeği için Bökönbaev kasabasında duruyoruz.

Yemekten sonra kasaba yakınlarında salbuurun gösterisine tanık oluyoruz. Salbuurun, eskiden Kırgızların kartal, köpek ve yay üçlüsüyle yaptıkları geleneksel av türüne denir. Gösteri sonunda kolunuzda kartalla fotoğraf çektirebileceksiniz.

Yolumuza devam ve akşama doğru Koçkor kasabasına varış. Konukevine yerleşme.

Konuk evinde akşam yemeği ve dinlenme. Ardından yerel müzik grubundan canlı geleneksel Kırgız müziği dinletisi ile günü kapatıyoruz.

Araç yolculuğu: 280 km, 6-7 saat (tüm duraklarla beraber)


6.Gün

Bugün kahvaltıdan sonraki yolculuğumuz 3020 m rakımlı tatlı su ve Kırgızistan’ın ikinci büyük gölü Son Köl’e doğru olacak. Yolculuğumuzun yaklaşık 90 kilometresi asfaltsız yoldan seyredecek.

Kırgızistan’ın dağlık bölgelerinde yaşayan halkın büyük bir kısmı hala göçer konar hayat tarzını devam ettirmektedirler. Günümüzde böyle bir yaşantı tarzının en sade şeklini görebileceğiniz yerlerden biri de Son Köl’dür.

Son Köl, geniş dağ platosunun ortasında bir göldür ve gölün etrafı binyıllar boyu bu bölgede yaşamış göçer konar halklar tarafından yayla olarak kullanılagelmiştir. Yüksek rakımdan dolayı hava şartları zor olmasına rağmen, Son Köl doğası ve insanlarıyla hep gezginlerin ilgisini çekmiştir.

Son Köl’e varışta atlarla gölün kenarını ve etraftaki dağları geziyoruz.

Ayrıca, bu gece Kırgız göçerlerinin meşhur keçe çadırlarında geceleyeceksiniz. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler için önemli ipucu: hava açık olduğunda Samanyolu’nun çok net karelerini yakalayabilirsiniz.

Atlı gezi: isteğe bağlı (1 saatlik at kirası – 7 dolar)

Araç Yolculuğu: 140 km, 4 saat (yolda fotoğraf molalarıyla beraber)


7.Gün

Bugün kahvaltımızı erken yapıp, 33 Papağan dönemeçli yolundan Bişkek'e dönüyoruz. Dönemeçli yoldan inişte Son Köl’den çıkan tek ve göl ile aynı adı taşıyan akarsunun oluşturduğu şelaleyi ziyaret edeceğiz ve fotoğraflayacağız.

Öğle yemeği yolda.

Bişkek'e varış. Dileyenler için Oş Pazarı gezisi ve pazarda hediyelik alışverisi.

Lokantada akşam yemeği. Otele geçiş ve dinlenme.

Araç Yolculuğu: 330 km, 7-8 saat (yolda fotoğraf molalarıyla beraber)


8.Gün

Sabah erken havalimanına transfer.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.