BUTİK MARDİN TURU

GÖRÜNTÜLEDİĞİNİZ PROGRAMIMIZI İSTEDİĞİNİZ TARİHTE, İSTEDİĞİNİZ KİŞİ SAYISI İÇİN SİZE ÖZEL PLANLAYABİLİRİZ.

₺ 1,745

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

1 GECE - 2 GÜN

25 - 26 Eylül 2021

2 GÜN

Süre

MARDİN

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile Havalimanı’nda sabah saatinde buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında  Mardin’e hareket ediyoruz. 

Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Mardin şehir merkezinden geçerek ilk gezi durağımız olan Deyrulzafaran Süryani Kadim Ortadoks Manastırı’na geçiyoruz. Manastır bahçesinde keyifli bir çay – kahve molası sonrasında tarihi mekânı detaylı bir şekilde adımlıyoruz.

Buradan ayrıldıktan sonra Mardin yamaçlarında inşa edilmiş ve döneminin de en büyük eğitim yuvalarından olan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Mardin’in meşhur fotoğraflarını anılarımıza kattıktan hemen sonra kendimizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceğimiz tarihi Mardin sokaklarında güzel bir yürüyüşe bırakacağız.

Biraz enerji toparlamak için öğle yemeği molamızı Kebapçı Yusuf Usta’da Cevizli Kebap eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Mezopotamya Ovası’na hâkim bir konumda kısa bir dinlenme molası sonrası bütün heyecanı ile gezimize devam ediyoruz.

Eski PTT Binası, Sabancı Müzesi, Abbara Geçitleri, Tarihi Çarşıları ve Ulu Cami gibi şehrin simge ibadet noktalarını gözlemliyoruz. Serbest zaman ile birlikte otelimize geçiyoruz.

Yaklaşan akşam saatlerinde otelimizden ayrılıp yemeğimizi almak için bölgenin yöresel bir lezzet noktasına geçiyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz. Ya da isteyen misafirlerimiz otele geçebilirler.

Konaklama: İzala Hotel Mardin vb.                                                                     

Akşam Yemeği: Cercis Murat Konağı , Leyli Muse vb.


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz.

Kendimizi Mezopotamya Ovası’nın düzlüğüne bırakıyoruz. Gün içerisindeki ilk gezi durağımız olan ve bölgenin Efes'i olan adlandırdığımız Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Kentin nekropol alanını, devasa su kanallarını, yer altı su sarnıcını geziyoruz.

Kentin sevimli çocuklarıyla birlikte Dara Antik Kenti’nin agorasında yürüyor ve Kemerli Taş Köprü’yü gözlemliyoruz. Güzel hatıralar biriktirip kentten ayrılıyoruz.

Tarihi İpek Yolu üzerinden yolumuza devam edip çölde bir vahayı andıran Beyazsu Vadisi’nde, Çağ Çağ Deresi’nin çıkış noktasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Midyat ilçesi sınırları içerisinde yer alan Mor Gabriel Manastırı’na ulaşıyoruz. Manastır gezimiz sonrasında birçok inançtan insanların ve farklı kültürün bir arada yaşadığı ilçemizi panoramik olarak gözlemliyor ve sivil mimarinin güzel örneklerinden olan Devlet Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz.

Vaktimizin uygunluğuna göre Gümüşçüler Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrası Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz.

ÖNERİLEN UÇUŞ TAKVİMİ

GİDİŞ: 25/09/21 SABİHA GÖKÇEN - MARDİN / / Pegasus PC2430 / / 06:20- 08:10

DÖNÜŞ: 26/09/21 DİYARBAKIR - SABİHA GÖKÇEN / / Pegasus PC2385 / / 20:30 - 22:25

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • DANIŞMANLIK VE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir. 
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.