BUTİK SİCİLYA TURU & İTALYA

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

€ 1,575

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

İTALYA

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimizi ile günün ilk saatlerinde havalimanında buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Katanya’ya hareket ediyoruz. Katanya Havalimanı’na varışımız sonrasında, bizi bekleyen özel aracımız ile Taormina’ya geçiyoruz. Otelimizde gerçekleştireceğimiz kısa bir dinlenme molası sonrasında lobide yerel rehberimizle buluşuyoruz. Taormina’nın kültürünü keşfedecek ve lezzetli mutfağına merhaba diyeceüiz. Yerel rehberimizin eşliğinde yerel halk gibi günümüzü sonlandıracak ve dinlenme için otelimize döneceğiz. Dileyen misafirlerimize Taormina’da geceyi yaşamak için bolca vakit kalacak.


2.Gün

Kahvaltı sonrası otel lobisinde rehberimizle buluşuyoruz ve dağlarda konumlanmış küçük antik kasabalar olan Savoca ve Forza d’Agro turumuza başlıyoruz. Godfather filminin en ünlü sahnelerinin çekildiği yerleri, Michael ve Apollonia’nın aşk hikayesinin başladığı yerleri göreceğiz. Film yapımının yanı sıra mafyalar hakkında gerçek bilgileri öğreneceğiz. Ardından en ünlü Sicilya barı Vitelli’de’ ferahlatıcı bir aperatif ve barın olağanüstü terasında sezon yemeklerinden tadıp, otelimize doğru yola koyuluyoruz. Biraz dinlendikten sonra lokal rehberimizle tekrar yürüyüşe çıkıyoruz. Kendisi ile Taormina’nın kültürünü, mimarisini, doğal ve politik tarihini gözlemleyeceğiz. Sicilyalılar ve gelenekleri hakkında hikayeler dinleyeceğiz. Zamanında Romalılar, Yunanlar, Araplar, Bizanslılar ve Normanlar tarafından fethedilmiş Taormina, inanılmaz bir tarih ve kuvvetli bir şehir yapısına sahiptir. Taormina’nın cazibesinin kaynaklarından olan gizli köşelerini ve küçük sokaklarını keşfedeceğiz. Ardından görkemli Yunan Tiyatrosunu ziyaret edecek ve dinlenme için otelimize döneceğiz.


3.Gün

Sabah kahvaltı sonrası aracımızla buluşup Noto’ya doğru yola çıkacaksınız. UNESCO Mirası ve barok stilinin cevheri olan bu şehirde lokal rehberinizle kısa bir yürüyüşe çıkacak, yürüyüş sırasında ünlü Modica çikolatasını ve muazzam Sicilyan dondurmasını tadacağız. Yürüyüş ardından bir aile tavernasında öğle yemeği bizi bekliyor olacak. Öğle yemeği sonrası Syracuse’taki otelinize yerleştikten sonra bu romantik şehir sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor olacak.


4.Gün

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında yerel rehberimizle lobide buluşuyoruz ve 2 saatlik Ortiaga turumuza başlıyoruz. Apollo Tapınağının görkemiyle büyülendikten sonra Ortygia’daki en renkli sokaklardan biri olan lokal sanatçı ve aristokratların bulunduğu Via Cavour’a doğru hareket ediyoruz. Yahudi bölgesi olarak adlandırılan M.Ö. 3 yy’da kurulmuş olan Arşimet Çeşme’sini görüyoruz. Duomo Meydanı'na ulaştıktan sonra, Ortygia’nın kalbinde olacaksınız. İtalya’nın en güzel meydanlarından Duomo sizleri büyüsü altına alacak. St. Lucy Kilisesi’ne ev sahipliği yaoan meydan ve çevresinde yerel halkın yaşam stilleri, geleneklerini ve alışkanlıklarını konuşacağız. Programımız sonrasında otelimize dönüyoruz.


5.Gün

Kahvaltımız sonrasında Palermo’ya doğru yol rotamızı çeviriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir araba yolculuğundan sonra UNESCO Mirası olan Tapınaklar Vadisi’nde 2 saatlik bir yürüyüş bizi bekliyor olacak.  Lokal tavernada lezzetli bir öğle yemeğinin ardından Palermo’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve serbest zamanımızı kullanıyoruz.


6.Gün

Palermo’da uyanışımız sonrasında kahvaltımızı otelimizde gerçekleştiriyoruz. Ardından rehberimiz ile buluşup 3 saat boyunca Palermo’nun inanılmaz sokaklarını adımlayacak ve en iyi sokak yemeklerini tadacağız. Sicilya’nın inanılmaz mutfağını keşfedecek, ünlü ve hareketli Vucciria ve Mercato del Capo marketlerini gezecek, yol sırasında beş farklı Sicilya ikramı tadacağız. Tur sonrası muazzam mimarinin ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zamanımızı kullanıyoruz.


7.Gün

Sabah kahvaltı sonrasında uluslararası uçuşumuz gerçekleştirmek üzere Katanya’ya geri dönüyoruz. Kişisel şehir geziniz için verilen serbest zamanın ardından, Katanya Havalimanı'na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.