BUTİK ŞİRAZ & İSFAHAN TURU & İRAN

Özel grup fiyatlandırmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

$ 725

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

İRAN

Lokasyon

6/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimizi Şiraz Uluslararası Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımız ile karşılıyoruz. Otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Otele giriş işlemi ile birlikte kısa bir dinlenme molası sonrası şehri adımlıyoruz. Şehir turumuza Vakil Pazarı’ndan birkaç adım ötede olan Shiraz Nasir-al-Mulk Camiisi’nden (Pembe Camii) başlıyoruz. Burası Mirza Hassan Ali Nasir-al Mulk’ün (Qajar Lordu) talimatıyla inşa edilmiştir. Bu yapının inşası 12 yıl sürmüştür ve 1888 yılında tamamlanmıştır. İçi görkemli ve çarpıcı renkler ile eşsiz mimariyi yansıtıyor. Işık ve ibadetin birbiriyle buluştuğu alan olarak tanımlanan mekân gün doğumuyla cami de uyanıyor ve renkler de aynı dervişler gibi dans etmeye başlıyor. Bu ışık ve renkler zemine, duvarlara, kemerlere ve yüksek kulelere yansıyor. Renkli bir topa güneş ışığı vurmuş ve binlerce kelebeğe dönüşmüş gibi ziyaretçilere yansıyabiliyor. Keşfimize 19. Yüzyılda Qajar Hanedanlığı döneminde yapılan portakal kokulu Narenjestan Bahçesi ile devam ediyoruz. Ardından Zand Hanedanlığı döneminde inşa edilen Karim Han Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında programımıza İran edebiyatının en önemli şairlerinden olan Hafez ve Sa’adi’nin bahçe mezar ziyareti ile devam edeceğiz. Programımızın sonrasında otelimize geçiyoruz.


2.Gün

Kahvaltı sonrası otel lobisinde rehberimizle buluşuyoruz ve Isfahan için yola çıkacağız. Öncelikle M.Ö 512 yılında kurulan eski başkent efsanevi şehir Persepolis’e gideceğiz. I. Darius’un temellerini attığı bu etkileyici kent 125.000 metrekare alana yayılmıştır. Bu eşsiz antik şehri adımladıktan hemen sonra Naqsh-e-Rustam’a doğru birkaç kilometre gideceğiz. Burası I.Darius ve varislerinin mezarının bulunduğu bölge. Bir uçurumun kenarına oyulmuş, sıradışı bir büyüklüğe sahip olan sit alanı, büyüleyici Persepolisten sonra bile hayal kırıklığına uğratmıyor. Ardından II.Kiros’un mezarının bulunduğu ve Ahameniş İmparatorluğu’nun eski başkenti, UNESCO Dünya Mirası olan Pasargade’yi ziyaret edeceğiz. Son olarak muhteşem bir izleme noktasından tüm alanı gözlemleyebileceğiz. Ve karayolu ile Isfahan’a doğru devam edeceğiz. Programımızın sonrasında otelimize geçiyoruz.


3.Gün

Sabah kahvaltı sonrası aracımızla buluşup 17. yüzyıl Safevî Devleti başkenti olan Isfahan’ı dolaşmaya başlıyoruz. ‘’Isfahan bu dünyanın yarısıdır’’ atasözünün çıkış noktası olan ihtişama tanıklık edip şehrin hikayesini dinleyeceğiz. Keşfimiz İmam Meydanı’ndan başlayacak. Ve meydanda İslami mimarinin başyapıtı olarak saygı duyulan ve inanılmaz seramik işiyle, kubbesiyle ve minaresiyle tanınan 17.yy’da inşa edilmiş Shah Camisini ziyaret edeceğiz. Shah’ın haremi için inşa edilen ve aynı zamanda Kadınlar Camisi olarak bilinen Sheikh Lotfollah Camisi ise bir sonraki ziyaret noktamız olacak. Şehrin kalbinin attığı meydan sonrasında Safavid krallarının oturup meydandaki polo maçlarını izlediği Ali Qapu Sarayı’nı gözlemleyecek; muhteşem müzik odaları ve balkonlarıyla büyüleneceğiz. Keşfimizi Qeisarieh Pazarı ile devam ettireceğiz. Geleneksel el işleri ve sanat ürünlerinde uzmanlaşmış yüzlerce satıcının bulunduğu pazardan mücevher, şiir, emaye ve değişik masa oyunları alabilirsiniz. Devamında Chehel Sotun Sarayı’na geçiyoruz. Bu saray sakin bir yansımalı havuzun önüne kurulmuş orman içerisinde bir parkta bulunuyor. I. Abbas tarafından eğlence ve resepsiyonlar için inşa ettirilen saray içerisinde ahşaptan yapılmış narin yirmi adet kolondan oluşan girişi ve freskler ile süslenmiş yüce koridorları, mozaik ve resimleri gözlemleyeceğiz. 17.yy Vank Katedrali dahil olmak üzere birkaç kilise ziyaret ettikçe bölgenin kompleks tarihinin içinde iyice kaybolacağız. Allahverdi Han Köprüsü ve Khaju Köprüsü’nü panoramik olarak gözlemleyeceğiz. Programımız sonrasında İsfahan Uluslararası Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında seçilen uçuş ile bu keyifli coğrafyaya elveda diyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (FİKS MENÜ)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMEYEN ETKİNLİKLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • VİZE ÜCRETİ, KONSOLOSLUK ÖDEMELERİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize ve konsolosluk hizmeti hariç programlarımızda isteyen katılımcılarımız vize işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir.  
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.