BÜYÜLEYİCİ SİCİLYA & İTALYA

ailece basbasa dostlarla kizkiza vizesiz yalnizgezenler yurtdisi

€ 1,320

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

6 GECE - 7 GÜN

21 - 27 Ekim 2019

7 GÜN

Süre

İTALYA

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimizi ile 03:45’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Türk Hava Yolları TK1393 sefer sayılı uçuş ile saat 06.45’te Katanya’ya hareket ediyoruz. Katanya Havalimanı’na yerel saat ile 08.10’da varışımız sonrasında, bizi bekleyen özel aracımız ile Taormina’ya geçiyoruz. Otelimizde gerçekleştireceğimiz kısa bir dinlenme molası sonrasında lobide yerel rehberimizle buluşuyoruz. Taormina’nın kültürünü keşfedecek ve lezzetli mutfağına merhaba diyeceüiz. Yerel rehberimizin eşliğinde yerel halk gibi günümüzü sonlandıracak ve dinlenme için otelimize döneceğiz. Dileyen misafirlerimize Taormina’da geceyi yaşamak için bolca vakit kalacak.

 Konaklama: Hotel Ariston**** (VB.) 


2.Gün

Kahvaltı sonrası otel lobisinde rehberimizle buluşuyoruz ve dağlarda konumlanmış küçük antik kasabalar olan Savoca ve Forza d’Agro turumuza başlıyoruz. Godfather filminin en ünlü sahnelerinin çekildiği yerleri, Michael ve Apollonia’nın aşk hikayesinin başladığı yerleri göreceğiz. Film yapımının yanı sıra mafyalar hakkında gerçek bilgileri öğreneceğiz. Ardından en ünlü Sicilya barı Vitelli’de’ ferahlatıcı bir aperatif ve barın olağanüstü terasında sezon yemeklerinden tadıp, otelimize doğru yola koyuluyoruz. Biraz dinlendikten sonra lokal rehberimizle tekrar yürüyüşe çıkıyoruz. Kendisi ile Taormina’nın kültürünü, mimarisini, doğal ve politik tarihini gözlemleyeceğiz. Sicilyalılar ve gelenekleri hakkında hikayeler dinleyeceğiz. Zamanında Romalılar, Yunanlar, Araplar, Bizanslılar ve Normanlar tarafından fethedilmiş Taormina, inanılmaz bir tarih ve kuvvetli bir şehir yapısına sahiptir. Taormina’nın cazibesinin kaynaklarından olan gizli köşelerini ve küçük sokaklarını keşfedeceğiz. Ardından görkemli Yunan Tiyatrosunu ziyaret edecek ve dinlenme için otelimize döneceğiz.

Konaklama: Hotel Ariston**** (VB.) 


3.Gün

Sabah kahvaltı sonrası aracımızla buluşup Noto’ya doğru yola çıkacaksınız. UNESCO Mirası ve barok stilinin cevheri olan bu şehirde lokal rehberinizle kısa bir yürüyüşe çıkacak, yürüyüş sırasında ünlü Modica çikolatasını ve muazzam Sicilyan dondurmasını tadacağız. Yürüyüş ardından bir aile tavernasında öğle yemeği bizi bekliyor olacak. Öğle yemeği sonrası Syracuse’taki otelinize yerleştikten sonra bu romantik şehir sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor olacak.

Konaklama: Hotel Gargallo*** (VB.) 


4.Gün

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında yerel rehberimizle lobide buluşuyoruz ve 2 saatlik Ortiaga turumuza başlıyoruz. Apollo Tapınağının görkemiyle büyülendikten sonra Ortygia’daki en renkli sokaklardan biri olan lokal sanatçı ve aristokratların bulunduğu Via Cavour’a doğru hareket ediyoruz. Yahudi bölgesi olarak adlandırılan M.Ö. 3 yy’da kurulmuş olan Arşimet Çeşme’sini görüyoruz. Duomo Meydanına ulaştıktan sonra, Ortygia’nın kalbinde olacaksınız. İtalya’nın en güzel meydanlarından Duomo sizleri büyüsü altına alacak. St. Lucy Kilisesi’ne ev sahipliği yaoan meydan ve çevresinde yerel halkın yaşam stilleri, geleneklerini ve alışkanlıklarını konuşacağız. Programımız sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklama: Hotel Gargallo*** (VB.)  


5.Gün

Kahvaltımız sonrasında Palermo’ya doğru yol rotamızı çeviriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir araba yolculuğundan sonra UNESCO Mirası olan Tapınaklar Vadisi’nde 2 saatlik bir yürüyüş bizi bekliyor olacak.  Lokal tavernada lezzetli bir öğle yemeğinin ardından Palermo’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve serbest zamanımızı kullanıyoruz.

Konaklama: Hotel Palazzo Brunaccini**** (VB.)  


6.Gün

Palermo’da uyanışımız sonrasında kahvaltımızı otelimizde gerçekleştiriyoruz. Ardından rehberimiz ile buluşup 3 saat boyunca Palermo’nun inanılmaz sokaklarını adımlayacak ve en iyi sokak yemeklerini tadacağız. Sicilya’nın inanılmaz mutfağını keşfedecek, ünlü ve hareketli Vucciria ve Mercato del Capo marketlerini gezecek, yol sırasında beş farklı Sicilya ikramı tadacağız. Tur sonrası muazzam mimarinin ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zamanımızı kullanıyoruz.

Konaklama: Hotel Palazzo Brunaccini**** (VB.) 


7.Gün

Sabah kahvaltı sonrasında uluslararası uçuşumuz gerçekleştirmek üzere Katanya’ya geri dönüyoruz. Kişisel şehir geziniz için verilen serbest zamanın ardından, Katanya Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Türk hava Yolları TK1396 sefer sayılı uçuş ile saat 19.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz ve 22.55’te İstanbul’a varıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • BELİRTİLEN ŞEHİRLERDE 6 GECE ODA – KAHVALTI KONAKLAMA

 • 5 ÖĞLE YEMEĞİ 

 • 1 AKŞAM YEMEĞİ

 • PROGRAMDA BAHSEDİLEN TADIMLAR VE İKRAMLAR

 • BÖLGE İÇİ HAVALİMANI VE GEZİ TRANSFERLERİ

 • İNGİLİZCE DİLİNDE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 • SEYAHAT SİGORTASI

 • TÜM ŞEHİR VERGİLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ 

 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI

 • EKSTRA PROGRAMLAR

 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU

 • VİZE HİZMETLERİ

 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.