DÜNYA'NIN RÜYASI & NEVŞEHİR

Bir rüyadır Kapadokya… Bölgede milyonlarca yıl önce meydana gelen volkanik patlamalar, rüzgârlar, yağmurlar Anadolu’ya eşsiz bir armağan sunmuştur. Lavların bıraktığı kül ve tüf tabakalarına sel suları ve rüzgârların sihirli dokunuşları yüzyıllar içinde periler diyarına çevirmiştir tüm bölgeyi… Doğa gün batımlarında tüm yaratıcılığını toplar Kapadokya’da ve gökyüzüne rengârenk fırça darbeleri atar. Sadece bu bölgede günbatımları bu kadar gerçek, bu kadar etkileyici gelir insana. Sabahın ilk ışıklarında vadilerin arasından yükselerek tüm bölgeyi izlediğiniz bir balon yolculuğu yaptınız mı? Bulutların arasında süzülürken ‘’Sonsuzluk’’ kelimesinin anlamını nefesinizde hissedersiniz. Anlatılması mümkün olmayan, yaşanması gereken bir masal… En az 4 kişi bir araya gelin, bizi bulun ve bu rüyayı yaşayın… İsterseniz Cuma sabah, isterseniz Cuma akşam, isterseniz cumartesi sabah hareketli turunuzu sizin zamanınıza özel dizayn edebiliriz. Oteliniz en uygun ve konforlu otelden veya otantik mağara otel alternatifleri arasından tercihiniz doğrultusunda seçilsin.

istenbunaldim ailece basbasa dostlarla kizkiza kulturturlari yalnizgezenler yurtici

₺ 0

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

NEVŞEHİR

Lokasyon

4/10

Fiziksel

24 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Kapadokta turu için başlangıcımız Sabiha Gökçen İstanbul Havalimanında buluşma; ilk uçuş ile saat 08.40 de.

Kayseri’ye hareket. Kayseri Havalimanı’nda bizi karşılayacak otobüsümüzle Kapadokya bölgesine transferin ardından öğle yemeğimizi Bizim Ev restaurantta alıyoruz. Kapadokya gezimize eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi gezisi ile başlıyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında.

Hava koşullarına göre Göreme’de macera ve eğlence dolu Atv gezimizi gerçekleştiriyoruz. Atv gezisi güzergahımız ise Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası Avanos’ta çömlek yapımı çok sayıda çanak çömlek atölyesi bulunan ilçede seramik yapım geleneği Hititlerden beri süregelmektedir. Seramik atölyesini i ziyaret ediyor ve çömlek yapımını izleyip, çocuklarımızla birlikte çömlek yapımına katılıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Likya Lodge Otel’dedir.


2.Gün

Ürgüp’ün güneyinde, Kapadokya’nın aslında tam ortasında bulunmakla birlikte pek bilinmeyen kaya kilisesi, Pancarlık Kilisesi’ni gezdikten sonra Kapadokya’nın tarihine doğru yaptığımız yolculuğumuzun bir sonraki adresi eski Rum kasabası Mustafapaşa diğer adıyla Sinasos kasabasıdır. Öğle yemeğimizi çok özel bir restoran olan Old Grek House’da, yöresel lezzetler eşliğinde alıyoruz.

Alacağımız öğle yemeğimizin ardından çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağları’nda (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz.

Ürgüp bölgesinde çok özel üzümlerin yetiştirildiği, Turasan’a ait Zeynep Bağları’nı ve yakınlarda bulunan, kimi filoksera öncesi asmaların bulunduğu yüzyıllık geleneksel bağları bağcılık uzmanımız ile birlikte geziyor, bilgileniyoruz. Daha sonra da Turasan Şarapçılık’ın kayaya oyulmuş mahzenini geziyor, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz.

Şarap tadımlarımızın ardından Kapadokya’nın simgesi olan ‘’Üç Güzeller’’ olarak adlandırılan peribacalarında fotoğraf molası veriyoruz.

Bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar’da muhteşem Erciyes manzarası ve birer kadeh şarap eşliğinde kızıl gün batımını yaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.


3.Gün

Balonla Kapadokya’yı gezmek masalın en yaşanası deneyimlerinden biridir. Doğası eşsiz olan bu bölgeyi en tepeden, geniş bir panaromik açıdan seyretmek, bazen de vadilerin içine dalı Peribacaları’na dokunabilecek kadar yakın olma hissi ancak Balon Tur’unda yaşanabilir.

Dileyen misafirlerimizle sabah 05.00 te kalkıyoruz ve transfer aracımızla balonların olduğu bölgeye ulaşıyoruz. Saat 06.00 civarında havalanmaya başlıyoruz, gündoğumu ve büyülü Kapadokya manzarasını izliyoruz. Daha sonra vadi içlerine inen balonumuzdan peri bacalarının ve vadi manzaralarının fotoğraflarını çekiyoruz, yaklaşık bir saat süren uçuşun sonunda otelimize dönüyoruz.

Sabah kahvaltısından sonra Saat 10.00 de otelin lobisinde rehberimizle buluşuyoruz.

Rehberimiz ile buluşmamızın ardından otelden çıkışımızı yapıyoruz ve yeraltı şehrini gezmek üzere Kaymaklı’ya hareket ediyoruz.

Kaymaklı tarihi M.Ö 3000 yılına kadar dayanmaktadır.25 bin kilometrelik bir bölge içinde 200 civarında yer altı kenti bulunmaktadır. Bu şehirler halkı, bölgeye yapılan saldırılardan korumak için inşaa edilmiştir. Kapadokya’da 20 katlı, 100 mt. derinliğinde, 52 havalandırma bacası ve yüzlerce odası olan, 20000 kişinin yaşayabileceği dev yer altı şehirleri keşfedilmiş ancak şu ana kadar sadece %10 luk kısmı temizlenerek ziyarete açılabilmiştir.

Yeraltı şehrini gezdikten sonra volkanik krater gölü olan Nar Gölü’ne hareket ediyoruz ve jeotermal kaynakları ile ünlü bu bölgede fotoğraf molası veriyoruz.

Ihlara Vadisi’nde öğle yemeği.

Öğle yemeğimizi nehir kenarında bulunan, bölgenin en ünlü restoranı, Aslan Restaurant’ta alıyoruz.

Ihlara Vadisi 14 km. uzunluğundadır ve Ihlara’dan başlayıp Selime’de son bulur. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Bazı barınak ve kiliseler yeraltı şehirlerinde olduğu gibi birbirine tünellerle bağlantılıdır.

Vadi boyunca keyifli bir yürüyüşün ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz.

Kayseri’de alacağımız nefis mantı yemeği sonrasında havalimanına hareket ve İstanbul’a dönüyoruz. Sona eren Kapadokya turumuzun ardından yeni planlarda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:    

 • Transfer İşlemleri
 • 2 gece oda kahvaltı konaklama ( Rox Cappadocia Otel)
 • 3 öğle yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Uçak biletleri (isteğe göre uçak bilet işlemleri tarafımızdan yapılır).
 • Müze ve ören yeri girişleri (Müzekart almanızı tavsiye ederiz.)
 • Akşam yemekleri
 • Türk gecesi eğlence programı
 • Tüm öğünlerdeki içecekler
 • Extra otel ve restaurant kullanımları
 • Kişisel harcamalar

AYRINTILAR:

 • 2 Gece / 3 Gün
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal ve Cayma Hakkı;

Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.

Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin  % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda;

Gezimiz, minimum 16 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.

Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.