İKİ TAŞ KENT & Diyarbakır

Bu kaçış planımız seni medeniyetin, tarihin, kültürün beşiğine; Diyarbakır’a taşımak için. Farklı bir bakış açısıyla sırlarını surlarına fısıldayan kenti tanıyıp eşsiz lezzetlerinden tadacaksın. Eyvan gecesinde halaylar çekip türküler yakarak eğlenceyi serçe parmaklarında, bir sıra halinde dizilmiş insanların yanında bulacaksın.

istenbunaldim ailece dostlarla kulturturlari yalnizgezenler yurtici

₺ 0

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

...

Süre

Diyarbakır

Lokasyon

5/10

Fiziksel

24 Kişi

Max.

TALEP ET

TUR PROGRAMI

1.Gün

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 05.40 hareketli, Pegasus Havayolları uçuşu ile yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından Diyarbakır’a varıyoruz.

Ardından yöresel Diyarbakır kahvaltımızı almak üzere Tarihi Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz.Sonrasında sırasıyla Ulu Camii yapısı hakkında bilgi edinip, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi’ne uğrayıp klasik Diyarbakır evi mimarisini gözlemliyoruz.

Bu ziyaretimiz sonrasında Diyarbakır Surları’nın iç kale bölümüne ilerliyor ve Tarihi Artuklu Kemeri altından geçerek Diyarbakır Müzesi alanına giriyoruz.

Müze gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza geçiyoruz.

Yöresel lezzetleri tadıp, çayımızı yudumladıktan sonra Lale Bey mahallesine geçip Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret etmeye başlıyoruz.

Panoramik olarak Diyarbakır Surları’nı izleyip, fotoğraflarken türkülere konu olan Mardin Kapı’dan geçip Gazi Köşkü ve On Gözlü Köprü yapılarını gözlemlemek üzere aracımızdan ayrılıyoruz.

Ve programımızı tamamlayıp konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geçiyoruz.

Akşam gerçekleşecek yöresel müzik ve tatlarla harmanlanmış “Eyvan Gecesi” eğlencesi için dinlenme vakti.


2.Gün

Otelimizden kahvaltımızı alıp Elazığ’a doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık iki saat sürecek bu keyifli yolculuğun ilk durağı iki şehrin yazın ferahlama mekânı olan Hazar Gölü.

Seyir terasında gölü fotoğraflayıp Hazarbaba Dağı ve Kayak merkezi hakkında bilgi edindikten sonra Elazığ şehir merkezi üzerinden Keban ilçesine varıyoruz.

Çırçır böceklerinin adını verdiği ve sesleri eşliğinde Çırçır Şelalesi’nde öğle yemeği molamızı veriyoruz.

Ardından Elazığ’ın eski yerleşim yeri, şehrin bir mahallesi olan yaşayan bir açık hava müzesi Harput’a varıyoruz.

Elazığ evleri örneklerini göreceğimiz Harput’ta Eğri minaresi ile ünlü Ulu Cami’yi, Harput Kalesi’ni ve dönem ibadethane yapılarını gözlemliyoruz.

Harput gezimizi sonlandırdıktan sonra Elazığ’ı yukarıdan izleyip çayımızı yudumlayabileceğimiz ve yöresel alışveriş yapabileceğimiz dinlendirici bir zaman dilimi ile baş başa kalıyoruz.

Havalimanına geçmeden önce Elazığ’ın meşhur Köfteciler Sokağı’na gidip uçuş öncesi Köfte-Ekmek-Salça üçlüsünün harika uyumu ile buluşuyoruz.

Ve programımızı sonlandırmak üzere 20.25 hareketli Pegasus Havayolları uçuşu ile yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir uçuş ile Elazığ’dan İstanbul’a seyahat ediyoruz.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:       

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

AYRINTILAR:

1 Gece / 2 Gün

BİLGİLER:

  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
  • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
  • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal ve Cayma Hakkı;

Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.

Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin  % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda;

Gezimiz, minimum 16 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.

Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.