KADİM TOPRAKLARA YOLCULUK & MARDİN

’Gün… Sessiz ve güneşe adanan dualarla başlar bu topraklarda… önce yetmiş iki millete, sonra kendine dua eden kadim yüreklerin kızıla çalan topraklarında… Sabah rüzgarları geceden kalan tüm efsunları, esraları ve ay ışığının taşlara nakşettiği öyküleri Mezopotamya denizine sürer… Mitosların, öykülerin ve ertelenmiş hayallerin denizine birkaç damla daha ekler yani… Her damla bir denizdir aslında… Her deniz bir yitirilmişe yakılan ağıtlarda yanaklardan süzülen bir damla… her ağıt yarının mitosu, efsanesi, ışığı… Gün aydınlanır… Gün böyle başlar bu topraklarda… Mardin şehri çoğu zaman dile gelir kendisi, şen sokaklarında her adım attığında, o biraz daha alır seni benliğine… Bir parçası olursun görmeye geldiğinin… Yaşayan sokakların ispatı… Şehrin düğümleridir…’’

₺ 1,475

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

1 GECE - 2 GÜN

10 - 11 Ekim 2020

2 GÜN

Süre

MARDİN

Lokasyon

5/10

Fiziksel

14 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Türk Hava Yolları TK2674 sefer sayılı uçuş ile saat 06:15’de Mardin’e hareket ediyoruz. Planlanan varış saati 08:20’dır.

Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Mardin şehir merkezinden geçerek ilk gezi durağımız olan Deyrulzafaran Süryani Kadim Ortadoks Manastırı’na geçiyoruz. Manastır bahçesinde keyifli bir çay – kahve molası sonrasında tarihi mekânı detaylı bir şekilde adımlıyoruz.

Buradan ayrıldıktan sonra Mardin yamaçlarında inşa edilmiş ve döneminin de en büyük eğitim yuvalarından olan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Mardin’in meşhur fotoğraflarını anılarımıza kattıktan hemen sonra kendimizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceğimiz tarihi Mardin sokaklarında güzel bir yürüyüşe bırakacağız.

Biraz enerji toparlamak için öğle yemeği molamızı Kebapçı Yusuf Usta’da Cevizli Kebap eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Mezopotamya Ovası’na hâkim bir konumda kısa bir dinlenme molası sonrası bütün heyecanı ile gezimize devam ediyoruz.

Eski PTT Binası, Sabancı Müzesi, Abbara Geçitleri, Tarihi Çarşıları ve Ulu Cami gibi şehrin simge ibadet noktalarını gözlemliyoruz. Serbest zaman ile birlikte otelimize geçiyoruz.

Yaklaşan akşam saatlerinde otelimizden ayrılıp yemeğimizi almak için bölgenin yöresel bir lezzet noktasına geçiyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz. Ya da isteyen misafirlerimiz otele geçebilirler.

Konaklama:       İzala Hotel Mardin                                                                         

Akşam Yemeği:         Cercis Murat Konağı


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz.

Kendimizi Mezopotamya Ovası’nın düzlüğüne bırakıyoruz. Gün içerisindeki ilk gezi durağımız olan ve bölgenin Efes'i olan adlandırdığımız Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Kentin nekropol alanını, devasa su kanallarını, yer altı su sarnıcını geziyoruz.

Kentin sevimli çocuklarıyla birlikte Dara Antik Kenti’nin agorasında yürüyor ve Kemerli Taş Köprü’yü gözlemliyoruz. Güzel hatıralar biriktirip kentten ayrılıyoruz.

Tarihi İpek Yolu üzerinden yolumuza devam edip çölde bir vahayı andıran Beyazsu Vadisi’nde, Çağ Çağ Deresi’nin çıkış noktasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Midyat ilçesi sınırları içerisinde yer alan Mor Gabriel Manastırı’na ulaşıyoruz. Manastır gezimiz sonrasında birçok inançtan insanların ve farklı kültürün bir arada yaşadığı ilçemizi panoramik olarak gözlemliyor ve sivil mimarinin güzel örneklerinden olan Devlet Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz.

Vaktimizin uygunluğuna göre Gümüşçüler Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası Türk Hava Yoları TK2677 sefer sayılı uçuş ile saat 18:40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 20:50’dir.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • BİR GECE BELİRTİLEN VEYA BENZERİ OTELDE KONAKLAMA
 • BİR KAHVALTI
 • BİR AKŞAM YEMEĞİ
 • İKİ ÖĞLE YEMEĞİ
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ ULAŞIMLAR VE BÖLGE İÇİ HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

 • Turumuz 1 gece 2 gün olup, otel konaklaması 1 gecedir.
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
 • Tur bilgilendirmesi e-posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
 • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir.
 • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.