MERSİN'İN GİZEMLERİ

29 EKİM'DE AKDENİZ'İN İNCİSİ MERSİN'E GİDİYORUZ.

₺ 990

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

1 GECE - 2 GÜN

29 - 30 Ekim 2021

2 GÜN

Süre

MERSİN

Lokasyon

5/10

Fiziksel

18 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile Akdeniz’in özgün kenti Mersin’e gitmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'nda buluşuyoruz. 05:55 Pegasus Havayolları tarifeli uçağı için biniş kartı ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor; İstanbul’dan ayrılıyoruz.

Adana Havalimanı’na varışımız sonrasında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile bir araya gelerek portakal ağaçlarının arasındaki yolculuğumuza başlıyoruz. Yarım saatlik bir kara yolculuğunun sonrasında Tarsus’un Yenice Beldesi’ne varıyoruz. Ve damaklarımızı şenlendirecek Sıkma & Ayran ikilisi ile atıştırmalık kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz.

Tarsus’a doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Kutsal metinlerde yer alan 7 Uyuyanlar inanışının dünya üzerinde geçtiği yerlerden biri olarak kabul edilen Ashab-ı Keyf’e varıyoruz. Mekân dört köşe olarak kayadan oyulmuştur ve 15- 20 basamakla inilmektedir.

Danışmanımızın anlatımları ile bilgilerimizi burada tazeleyerek hemen 5 kilometre yakınındaki Taşkuyu Mağarası’na geçiyoruz. Büyüleyici resimler alabileceğiniz mağara; permo-karbonifer yaşlı mermerler ile bunları örten miyosen yaşlı kireçtaşlarının doğal buluşması ile meydana gelen ve 2015 yılında açılan mağara yoğun damlataş oluşumları ile kendisine hayran bırakacak. Keyifli doğa keşfimiz sonrasında Tarsus ilçe merkezinde keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz.

Eski Tarsus Evleri arasından yürüyerek tarihi koklayacağımız dakikalara St. Paul Kuyusu ören yeri ile devam ediyoruz. Kutsal metin İncil’de “müjdeleyici” olarak adlandırılan ve Hz.İsa’nın havarilerinden olan St.Paul’un evi olarak kabul edilen ören yerini rehberimizin anlatımları ile gözlemliyoruz. Programımızın devamında ise ilçe merkezindeki yürüyüşümüze devam ederek Antik Yol’a ulaşıyoruz. Birçok tarihi ismin ayak bastığı bu yolun üzerindeki tekerlek izleri ve şehir planlama tasarımları sizleri etkileyecek… Ve artık öğle yemeği zamanına geliyoruz. Müthiş lezzeti ile Tarsus Kebabı’nı yemek üzere Kebabçı Eyüp Usta’ya varıyoruz. Elbette masamızdan humusu eksik etmiyoruz.

Soluklanma ve yemek molamızın devamında programımıza Tarsus merkezdeki yürüyüşümüz ile devam ediyoruz. Yolda yürürken önümüze çıkan fırından kuş gözü lahmacunu tadıyor, mamül adı verilen tatlı kurabiyeyi atıştırıyoruz. Danyal Peygamber Makamı, Kubat Paşa Medresesi, Kleopatra Kapısı, Kırkkaşık Bedesteni, St.Paul Kilisesi gibi kentin simge noktalarını yürüyerek gözlemledikten hemen sonra aracımız ile buluşup Mersin’e hareket ediyoruz.

İl merkezine varışımız ile birlikte kentin tarihine küçük bir dokunuş yapmak üzere Mersin Arkeoloji Müzesi’ni adımlıyoruz. Ardından kent merkezinde vereceğimiz alışveriş ve tadım molası ile kendimizi ödüllendireceğiz. Tadım molası sırasında tantuni tadabilir, kente özgü irmikli künefeyi yiyebilirsiniz. Rehberimizin önerdiği buluşma saatinde ve noktasında siz kıymetli dostlarımız ile dinlenme için konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği vaktine kadar dileyen misafirlerimiz odalarında dinlenebilir, dileyen misafirlerimiz ise Mersin kordonunun tadını çıkarabilirler.


2.Gün

Otelimizde alacağımız keyifli kahvaltı sonrasında Mersin’in daha güneyine inmek üzere çıkış yapıyoruz. Muhteşem manzarası ile sizleri kendisine hayran bırakacak Akdeniz yol boyu bizi izleyecek. Ve günün ilk molasını bu seyri tüm detayı ile yaşayabileceğiniz bir noktada çay kahve içerek gerçekleştireceğiz. Ardından Silifke sınırları içerisinde yer alan Cennet – Cehennem Ören Yeri’ni ziyaret edeceğiz. Yer altı sularının uzun yıllar boyunca kireç tabakasını eriterek içerisindeki suyun boşalması ile altı oyulan tavan yapısının çökmesiyle meydana gelmiş doğal (obruk) oluşumları yerinde seyredip dileyen misafirlerimiz ile içeriye giriş yapacağız.

Ardından öğle yemeğimizi almak üzere Narlıkuyu / Akyar olarak adlandırılan bölgeye geçecek ve Cemal’in yerinde Mersin Lagos’unun lezzetini damaklarımıza kazıyacağız.

Dileyen misafirlerimiz DENİZE girme keyfini yaşayabilirler.

Deniz seyrine doyamayacağımız bu anlarda kalenin efsanesini rehberimizden dinlerken Akdeniz’in huzuru ile ruhumuzu arındıracağız. Kale seyrimizin sonrasında son gezi noktamız olan Kanlıdivane Ören Yeri’ne ulaşacağız. Helenistik Kule’nin tüm görkemi ile bizi karşılayacağı alan yakın tarihin izlerini geçmiş ile bütünleştirmesi ile heyecanınıza ortak olacak. Son gezi noktamız olan Kanlıdivane Ören Yeri sonrasında Adana Havalimanı’na ulaşmak için yola çıkacağız. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek kara yolculuğumuzun sonrasında sizler ile 22:35 Pegasus Havayolları tarifeli uçağı için biniş kartı ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak limon ve portakal kokularını geride bırakacağız.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • PROGRAM İÇERİSİNDE KAHVALTI DAHİL ÇİFT KİŞİLİK KONAKLAMA (RAMADA BY WYNDHAM MERSIN VB.)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGE İÇİ TÜM TRANSFERLER (KARŞILAMA VE UĞURLAMA DAHİL)
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ BİLETLERİ
 • DANIŞMANLIK VE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR

 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Konaklama tesisi ve restaurantların bilgileri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak bileti hariç veya farklı parkurdan programa dahil olmak isteyen katılımcılarımız biletleme işlemleri için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tek kişilik konaklama seçeneği için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • İlgili programlarımız 2/4/6/8 kişilik özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

BİLGİLER

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Yeterli çoğunluk olan 12 (on iki) kişi sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda İnİstanbul Turizm misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

TUR İPTAL VE CAYMA HAKKI 

 • Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir. 
 • Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını acenteye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

COVID-19 HAKKINDA

 • İnİstanbul Turizm ailesi olarak genel satışa açık ve kapalı grup programlarımız için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi önlemlerini dikkate alıyoruz.
 • Yurtiçi programlarımızda Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip konaklama tesisleri kullanılmaktadır.
 • Tüm programlarımızda misafirlerimiz ve gezi ekibimiz için hijyen kiti dağıtımı yapılmaktadır.
 • Kullanılan transfer araçları gerekli hijyen kuralları çerçevesinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Mevsim şartları müsaitliğine göre programlarımızda rekreasyon hizmetleri, yiyecek ve içecek hizmetleri, rehberlik hizmetleri açık hava tercih edilerek gerçekleştirilmektedir. 
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası: https://covid19.saglik.gov.tr/

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.