NEMRUT'TAN GÖBEKLİTEPE'YE ZAMANIN İZİNDE & GAP

istenbunaldim ailece basbasa dostlarla kizkiza kulturturlari vizesiz yalnizgezenler yurtici

₺ 1,895

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

2 GECE - 3 GÜN

29 - 31 Mayıs 2020

3 GÜN

Süre

GAP

Lokasyon

4/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Türk Hava Yolları TK7210 sefer sayılı uçuş ile saat 06:55’de Diyarbakır’a hareket ediyoruz.  Planlanan varış saati 08:45’dır.

Kente varışımız sonrasında gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip kahvaltımızı alacağımız ilk noktamıza ulaşıyoruz. Tarihi Diyarbakır küçeleri içerisinde yer alan Diyarbakır Evi’nde kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Diyarbakır şehir merkezi ile turumuza başlıyoruz. 450 yıllık Tarihi Hasanpaşa Hanı, Anadolu’nun ilk camilerinden Ulu Cami, Diyarbakır’ın dört mevsime göre düzenlenmiş geleneksel evlerinden olan Cahit Sıtkı Tarantı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Küçeler arasında kaybolmanın tadını yaşarken yörenin sesine kulak veriyor ve Dengbej Evi’ne geçiyoruz.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde olan Diyarbakır Surları’nı ve Hevsel Bahçeleri’ni panoramik olarak görüp, Tarihi On Gözlü Köprü’yü adımlıyoruz. Bu keyif dolu şehir turundan hemen sonra Fırat Nehri üzerinden Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Gün içerisinde, programımıza uygun bir noktada öğle yemeği molamızı gerçekleştirdikten sonra Dünya üzerinde güneş doğuş ve batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Nemrut Dağı’nın tepesine doğru yol alıyoruz. Dünya üzerinde güneşin doğuşunun ve batışının en güzel gözlemlendiği Nemrut Dağı’nda yer alan büyüleyici tanrı heykellerini görüp güneşi batırdıktan sonra konaklama yapmak üzere otelimize geçiş yapacağız.

Konaklama ve Akşam Yemeği:        Hilton Garden Inn Adıyaman


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tekrar büyülü yollara bırakıyoruz ve yönümüzü Halfeti’ye çeviriyoruz. Bölgenin can damarlarından olan Fırat’ın sularının altında kalan efsunlu kente fıstık bahçelerinin içerisinden geçerek ulaşıyoruz.

Bölge hakkında bilgilerimizi tazeliyoruz. Ve Halfeti’ye vardığımızda bizleri bekleyen teknemize binerek Fırat Nehri’nin altında kalan ve taş mimarisiyle “Saklı Cennet – Kayıp Kent” olarak nam salan eski Halfeti tekne turumuza başlıyoruz. Rum Kale, Savaşan Köyü, Barşavma Manastırı gibi noktaları panoramik olarak gözlemleyerek Fırat’ın kokusunu içimize çekiyoruz. Tekne turumuz sonrasında bölgenin deniz lezzeti Şabut Balığı’nın veya Haşhaş Kebabı’nı tatmak üzere öğle yemeği molamıza giriyoruz.

Nehir kenarında keyifli ve leziz yemek molasının ardından rotamızı Şanlıurfa’ya çeviriyor, Halil-Ür Rahman ve Aynzeliha Gölü çevresi ile yürüyüşe devam ediyoruz. Tarihi Gümrük Han’da kahvelerimizi yudumlarken Eşkıya filmini yad ediyor ve tadımlıkta olsa dileyen misafirlerimiz ile Ciğer Kebabı ile damaklarımızı tanıştırıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşamki Sıra Gecesi meşkine kadar dinleniyoruz.

Konaklama:          Dedeman Hotel Şanlıurfa                 

Akşam Yemeği ve Sıra Gecesi:         Manici Hotel & Restaurant


3.Gün

Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Tarihin seyrini değiştiren Göbeklitepe’ye doğru hareket ediyoruz. 12000 yıl önceden kalan ve Dünya’nın ilk tapınağı olan bu arkeolojik alan bizleri içerisine alacak ve tüm gizemini paylaşacak. Rehberimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu gezi sonrasında Şanlıurfa şehir merkezinde öğle yemeğimizi alarak programımızı sonlandırıyoruz. 

Gezimiz sonrası Şanlıurfa Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası Anadolu Jet Hava Yoları TK7317 sefer sayılı uçuş ile saat 14:55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 16:40’tir.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • İKİ GECE BELİRTİLEN VEYA BENZERİ OTELDE KONAKLAMA
 • BİR YÖRESEL KAHVALTI
 • İKİ AKŞAM YEMEĞİ
 • ÜÇ ÖĞLE YEMEĞİ
 • SIRA GECESİ EĞLENCESİ
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • İSTANBUL - ANKARA TEK YÖN KARAYOLU TRANSFERİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ ULAŞIMLAR VE TRANSFERLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

 • Turumuz 2 gece 3 gün olup, otel konaklaması 2 gecedir.
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
 • Tur bilgilendirmesi e-posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
 • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir.
 • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.