SUYUN SESİ & VAN

Suyun sesine kapıldık. Kaçış planımızı Tuşpa’nın yolunda hazırladık. Van turu ile bu muhteşem bölgeyi tanıyalım ve Van memleketimiz olsun dedik. Tarih, lezzet, doğa ve huzur için kaçış planımıza göz atmanı isterim. Van – Doğubeyazıt

istenbunaldim ailece dostlarla kizkiza kulturturlari yalnizgezenler yurtici

₺ 1,575

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

2 GECE - 3 GÜN

01 - 03 Kasım 2019

3 GÜN

Süre

VAN

Lokasyon

6/10

Fiziksel

16 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Anadolu Jet Hava Yolları TK7202 sefer sayılı uçuş ile saat 08:55’de Van’a hareket ediyoruz. Planlanan varış saati 10:55’dir.

Kente varışımız sonrasında gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Gevaş’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Göl manzarası eşliğinde lezzetli öğle yemeği molamız ile Van’ı selamlıyoruz.

Öğle yemeği ve dinlenme molamızın sonrasında tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları gördükten ada üzerinde kahve molamızı veriyoruz. Ardından tekne ile göl kıyısına dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Programımız sonrasında konaklama yapmak üzere otelimize geçiş yapacağız.

Konaklama ve Akşam Yemeği: Elite World Hotel Van


2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tekrar büyülü yollara bırakıyoruz ve yönümüzü Van Kalesi’ne çeviriyoruz.

Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’nin en yüksek noktasında eski Van şehrini ve kalıntılarını gözlemliyoruz. Kale yürüyüşümüz sonrasında Urartu el zanaatlarından esinlenen gümüş takıları ve Savat işini görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz.

Yöresel yemeklerin sunulduğu bir restoranda öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyoruz. Yemek sonrası Van’ın önemli Urartu şehri Çavuştepe’ye rotamızı çeviriyoruz. Döneminin en önemli şehirlerinden olan Çavuştepe ve tarihi hakkında bilgilerimizi rehberimizden ediniyoruz.

Çavuştepe’nin mistik havasını soluduktan sonra şehir merkezini panoramik olarak gözlemliyoruz. Programımız sonrasında konaklama yapmak üzere otelimize geçiş yapacağız.

Konaklama ve Akşam Yemeği: Elite World Hotel Van


3.Gün

Sabah otelimizden kahvaltımızı yapmadan ayrılıyoruz. Göl kenarında meşhur Van Kahvaltısı ile buluşuyoruz. Sabahın lezzetini hissedeceğimiz bu keyifli zaman dilimi sonrasında Van Gölü’nü çevresini gezmeye başlıyoruz.

Van Gölü’nün üzerine düşen Süphan Dağı’nın gölgesini ve heybetli duruşunu seyrederek Tatvan’a doğru hareket ediyoruz. Tatvan’a varışımız sonrasında 1441-43 yılları arasında aktif olan Nemrut Krater Gölü’ne ulaşmak için tırmanışa geçiyoruz.

Krater Gölü’nü gezdikten sonra öğle yemeği ve dinlenme molamızı gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı’nı ve Emir Bayındır Kümbeti’ni ziyaret ediyoruz.

Gezimiz sonrası göl etrafındaki seyrimize devam ederek Van Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımız ve işlemler sonrası Pegasus Hava Yoları PC2503 sefer sayılı uçuş ile saat 19:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 22:50’dir.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • İKİ GECE BELİRTİLEN VEYA BENZERİ OTELDE KONAKLAMA
 • BİR YÖRESEL KAHVALTI
 • İKİ AKŞAM YEMEĞİ
 • ÜÇ ÖĞLE YEMEĞİ
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ ULAŞIMLAR VE BÖLGE İÇİ HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

 • Turumuz 2 gece 3 gün olup, otel konaklaması 2 gecedir.
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
 • Tur bilgilendirmesi e-posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
 • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir.
 • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.