SUYUN SESİ & VAN

Suyun sesine kapıldık. Kaçış planımızı Tuşpa’nın yolunda hazırladık. Van turu ile bu muhteşem bölgeyi tanıyalım ve Van memleketimiz olsun dedik. Tarih, lezzet, doğa ve huzur için kaçış planımıza göz atmanızı isteriz.

istenbunaldim ailece dostlarla kizkiza kulturturlari yalnizgezenler yurtici

₺ 1,190

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

2 GECE - 3 GÜN

25 - 27 Şubat 2020

3 GÜN

Süre

VAN

Lokasyon

4/10

Fiziksel

10 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat erken saatlerde Ankara Tren garına doğru yola çıkıyoruz.

Doğu Ekspresi'nin karlı ovalarına ve yol hikayelerine, kah müzik eşlik edecek kah yemek. İnsan silüetlerinin ve sıcak sohbetlerin içinden geçtiği dostluk yolculuğu başlıyor.

Anadolu manzaraları ile bezenmiş yolcuğumuz tam bir gün sonra Tatvan Garı'nda sona eriyor.


2.Gün

Kente varışımız sonrasında gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Gevaş’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Göl manzarası eşliğinde lezzetli öğle yemeği molamız ile Van’ı selamlıyoruz.

Öğle yemeği ve dinlenme molamızın sonrasında tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Ahtamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları gördükten ada üzerinde kahve molamızı veriyoruz. Ardından tekne ile göl kıyısına dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Programımız sonrasında konaklama yapmak üzere otelimize geçiş yapacağız.

Konaklama ve Akşam Yemeği: Elite World Hotel Van


3.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tekrar büyülü yollara bırakıyoruz ve yönümüzü Hoşap'a çeviriyoruz. Orta çağ kalelerini anımsatan yapısı ile bizleri büyüleyecek olan Hoşap Kalesi'nin hemen altında yer alan Hoşap Kemer Köprüsü'nün üzerinden geçiyor ve kaleye ulaşıyoruz.

Programımızın devamında ise Van’ın önemli Urartu şehri Çavuştepe’ye rotamızı çeviriyoruz. Döneminin en önemli şehirlerinden olan Çavuştepe ve tarihi hakkında bilgilerimizi rehberimizden ediniyoruz.

İki kale gezimizin sonrasında yöresel yemeklerin sunulduğu bir restoranda öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyoruz. Yemek sonrası ve kısa dinlenme ile Van kent merkezine panoramik olarak selam veriyor ve Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’nin en yüksek noktasında eski Van şehrini ve kalıntılarını gözlemliyoruz. 

Kalenin hemen altında yer alan ve bölgenin sivil mimari örneklerini görebileceğiniz Van Evleri'ni adımlıyoruz. Yürüyüşümüz sonrasında Urartu el zanaatlarından esinlenen gümüş takıları ve Savat işini görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz.

***Sadece Van Turumuz için gelen misafirlerimize saat 19:10 Van-Sabiha Gökçen uçuşuna yetişmek üzere saat 17:00'de dönüş yolculuğu başlıyor.

İran turumuz için, Konaklama ve Akşam Yemeği: Elite World Hotel Van

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:      

 • BİR GECE BELİRTİLEN VEYA BENZERİ OTELDE KONAKLAMA
 • KAHVALTI
 • AKŞAM YEMEĞİ
 • İKİ ÖĞLE YEMEĞİ
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • İSTANBUL - ANKARA TEK YÖN KARAYOLU TRANSFERİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ ULAŞIMLAR VE TRANSFERLER

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • GİDİŞ TREN BİLETİ (BİLETLEME İÇİN SEYAHAT DANIŞMANIMIZ YARDIMCI OLACAKTIR.)
 • DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ (BİLETLEME İÇİN SEYAHAT DANIŞMANIMIZ YARDIMCI OLACAKTIR.)
 • TRENDE YAPILAN HARCAMALAR
 • DİĞER KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

 • 2 Gece / 3 Gün (OTEL KONAKLAMASI 1 GECE / TREN KONAKLAMASI 1 GECE)
 • Belirtilen fiyat çift kişilik odada kişi başı konaklama ücretidir.
 • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
 • Tur bilgilendirmesi e-posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
 • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir.
 • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

BİLGİLER:

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tarifeli uçuşlarda İnİstanbul Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İnİstanbul Turizm sorumlu tutulamaz. Uçak bileti iptallerinde, havayollarının iptal koşulları geçerlidir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

İptal ve Cayma Hakkı; Tüketicinin yapmış oldukları rezervasyonlarda paket turun başlamasından en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise vize ücretleri iade edilmez. Tüketici, gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin % 40’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Acente’ye cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli İnİstanbul Turizm veya aracısı tarafından iade edilir.

Tur İptali Durumunda; Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.