YÜKSEK COĞRAFYA – PERU & BOLİVYA

ailece basbasa dostlarla kizkiza vizesiz yalnizgezenler yurtdisi

$ 1,715

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA

9 GECE - 10 GÜN

15 - 24 Kasım 2019

10 GÜN

Süre

PERU

Lokasyon

5/10

Fiziksel

12 Kişi

Max.

SATIN AL

TUR PROGRAMI

1.Gün

Siz değerli misafirlerimizi ile İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Türk Hava Yolları’nın seçilen uçuşu ile Lima’ya hareket ediyoruz. Ortalama uçuş süresi 25 saat 25 dakikadır.


2.Gün

Lima Jorge Chavez Havalimanı’na varış ve otele transfer. Serbest gün.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


3.Gün

Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında Lima kentinin en özel noktalarından birine, Krallar Şehri’ne gitmek ve programımıza başlamak üzere otelimizde rehberimizle buluşuyoruz. Lima’nın Koloniyal, Modern ve Kolomb öncesi zaman dilimini tanıyacağız. Bu keyifli anlatımlar eşliğinde İnka medeniyeti öncesinde bölgede yer alan bir tapınak ve idari merkez olan Huaca Pucllana’yı panoramik olarak gözlemliyoruz. Keyifli adımlamalar ile artık Lima şehir merkezi keşfimize başlıyoruz. Görkemli sarayları ve köşkleri, katedralleri ve meydanları ile kente büyüleniyoruz. Programımızın devamında ise San İsidro ve Miraflovers’ten Pasifik Okyanusu’nun etkileyici manzarasını hatıralarımıza katacağız. BRC Müzesi, San Francisco Complejo Anıtı ve yeraltı mezarlarını gözlemleyeceğiz. Rotamızı tamamladıktan sonra dinlenme için otelimize giriş yapıyoruz.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


4.Gün

Otelimizde aldığımız kahvaltımız sonrasında Cusco iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Velasco Astete Havalimanı’na varışımız sonrasında eşyalarımızı bırakmak üzere otelimize gidiyoruz. Öğleden sonra Cusco şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere lobide bir araya geliyoruz. İç ve dış mimarisiyle Rönesans stilini öne çıkaran Cusco Katedrali’ni görüyoruz. Sanat Okulu tarafından yapılmış gümüş içerikli tabloların yanı sıra içeride odundan yapılmış heykelleri gözlemleyeceğiz. Programımızın devamında günümüzde Santa Domingo Kilisesi olarak geçen Qorikancha’yı bir diğer ismi ile Güneş Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından bölgedeki dört arkeolojik alanı adımlayacağız. Sacsayhuaman Ormanı, Q’enqo, Puca-Pucara ve Tambomachay sit alanlarını gördükten sonra dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


5.Gün

 Kahvaltımız sonrasında İnkaların kayıp şehri Machu Picchu için yola çıkıyoruz. Otelimizden tren istasyonuna gerçekleştirdiğimiz transferimiz sonrasında programımıza devam ediyoruz. Üç saatlik bir tren yolculuğu sonrasında Aguas Clientes kentine varıyoruz ve burada trenden ayrılıp otobüs yolculuğuna başlıyoruz. Yaklaşık yarım saat süren yol sonrasında rehberimiz ile bir araya gelerek alanı tanıtacak kısa bir programa başlıyoruz. Sonrasında bütün alanı gezebilmeniz ve fotoğraflayabilmeniz için serbest zamanımızı kullanacağız. Programımız sonrasında Cusco’ya tren ile geri dönüyor ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. 

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


6.Gün

 Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Puno’ya gitmek üzere otobüs terminaline transferimizi gerçekleştiriyoruz. Puno’ya varışımız sonrasında otelimize geçiyor ve serbest zamanımızı kullanıyoruz. Geceleme otelimizde olacak.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


7.Gün

 Puno’da uyanışımız sonrasında sabah kahvaltımızı otelimizde gerçekleştiriyoruz. Ardından Peru’ya veda ediyor ve karayolu ile Bolivya’nın yönetimsel başkenti olan La Paz kentine geçiyoruz. Yol üzerinde Juli, Pomata, Yunguyo, Casani ve Copacabana gibi bölgesel kasabaları gözlemleyeceğiz. Öğlen sonrası gezi teknemize binerek Güneş Adası’nı ve Inka zamanından kalma terasları görmek üzere Titikaka Gölü’ne geçeceğiz. Ardından Tikina Boğazı’nı geçerek Chua Limanı’nda teknemizden ayrılarak karayolu ile La Paz’a döneceğiz. Dinlenme ve konaklama seçili otelimizde olacak. 

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


8.Gün

 Sabah kahvaltımız sonrasında La Paz kentini adımlamak üzere otelimizden çıkıyoruz. San Frenscisco Kilisesi, Murillo Meydanı, Devlet Sarayı, Ulusal Kongre Merkezi gibi şehrin birçok simgesini gözlemleyeceğiz. Ardından Tiwanaku kültürüne dair bir açık hava müzesini ve farklı içeriklere sahip dört adet ilginç müzeyi adımlayacağız. Ardından Kutsal Vadi’yi gezeceğiz. Akşamüzeri şehir merkezine dönüşümüz sonrasında serbest zaman dilimimizi kullanıyoruz. Akşam dinlenme ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 


9.Gün

 Otelimizde gerçekleştirdiğimiz kahvaltımız sonrasında La Paz şehrinden 72 kilometre uzakta bulunan ve yapılan karbon testleri ile tarihi M.Ö. 1580’e dayanan Tiwanaku sit alanını ziyaret edeceğiz. Bu keyifli arkeolojik gezi sonrasında La Paz kentine geri dönecek ve serbest zamanımızı kullanacağız. Konaklama otelimizde.

Konaklama: Seçilen Kategoride Konaklama 

10. GÜN

 Sabah kahvaltı sonrasında uluslararası uçuşumuz için El Alto Havalimanı’na geçiyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında seçilen uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • BELİRTİLEN ŞEHİRLERDE 8 GECE ODA
 • KAHVALTI KONAKLAMA
 • BİR ÖĞLE YEMEĞİ
 • GEZİ SIRASINDAKİ OTOBÜS ULAŞIM BİLETLERİ
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • BÖLGE İÇİ HAVALİMANI VE GEZİ TRANSFERLERİ
 • İNGİLİZCE DİLİNDE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI TÜM ŞEHİR VERGİLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • ULUSLARARASI GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ 
 • EKSTRA OTEL VE RESTAURANT KULLANIMLARI
 • EKSTRA PROGRAMLAR
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ PULU
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

AYRINTILAR:

PUANLAMA

ULAŞIM

KONAKLAMA

HİZMET KALİTESİ

Rezervasyon veya bilgi için sizi arayalım

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

ACENTAYI DOĞRULAYIN

BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.