Yurtdışı Turlar

BENKAÇTIM - FAS

03 - 10 Aralık 2022   7 GECE - 8 GÜN   $ 2,025

Bir yanda masmavi okyanus kıyıları ile dünyanın en büyüğü Sahra Çölü, diğer yanda ise tarih kokan, rengarenk, otantik sokaklar, bu daracık sokakların arasından bir anda çıkan rüya gibi riadlar.

Bu sefer büyülü ülke Fas'a kaçıyoruz.

Bu gezimiz Afrika’nın kuzeybatısında Sahra Çölü ve Atlantik Okyanusu tarafından çevrelenmiş gizemli bir diyara yolculuk aslında. Kökenlerindeki Arap ve Berberi kültürüne uzun süre işgalinde kaldığı Fransız ve İspanyol etkilerini de ekleyen Fas egzotik kentlerinde yer alan doğa harikalarıyla, kalabalık çarşılarıyla ve daracık sokaklarıyla şimdilerde bir masalı andırıyor.

Labirentler diyarı Fes ve yılan oynatıcıların başkenti Marakeş'te bir masal diyarındaymışız gibi gezerken, Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan Ait Ben Haddou köyünde Game of Thrones’un ve daha pek çok filmin sahnelerinin çekildiği antik sokaklarda dolaşacağız.


3 - 10 Aralık 2022 tarihleri arasında Fas'a kaçıyoruz.

Detaylar


BENKAÇTIM - ÜRDÜN

10 - 14 Aralık 2022   4 GECE - 5 GÜN   $ 1,960

Bu sefer Ürdün'e kaçıyoruz...

İzmir doğumlu ünlü şair John William Burgon’un “Tarihin yarısı kadar yaşlı, gül kırmızısı şehir” dediği Petra’nın bulunduğu yere. Dahası deniz seviyesinden 400 metre aşağıda büyük bir göl olan Ölü Deniz’in muhteşem günbatımlarına, Orta Doğu’nun en esrarengiz antik kentlerini saklayan Shira Dağları’nın eteklerine, lüks çadırlarda çölün romantizmini doyasıya yaşamaya…

Ürdün, el değmemiş antik şehirleri, kanyonların içine gizlenmiş doğal koridorları ve cenneti anımsatan vahalarıyla gerçekten de nefes kesiyor! Orta Doğu’nun yeni gözdesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası pek çok yer saklıyor. Ürdün -biraz yakından bakıldığında- tarih boyunca düşmana geçit vermemiş güçlü çöl kaleleri, Emevi sarayları, Bizans kiliseleri, Roma mozaikleri, arkeoloji parkları ve kutsal alanlarla örülü dev bir açık hava müzesini andırıyor.

Granit kayalıklar ile uçsuz bucaksız kum denizini göz kamaştırıcı şekilde bütünleştiren rüyalar vadisi Wadi Rum’da ise unutulmaz bir çöl safarisi bizleri bekliyor. Vadinin derinliklerinde, lüks çadırlarımızda geçireceğimiz olağanüstü gecede, gökyüzü süsleyen milyonlarca yıldızın benzersiz manzarasıyla büyüleniyoruz.

Renkler ambarı Ürdün’ü çok seveceksiniz.

10 - 14 Aralık 2022 tarihleri arasında Ürdün'e kaçıyoruz.

Detaylar


BENKAÇTIM - DOĞUNUN PARİSİ-LÜBNAN

15 - 18 Aralık 2022   3 GECE - 4 GÜN   $ 610

Akdeniz’e Nazır Bir Medeniyetler Beşiği; Bu sefer kültürlerin bir arada yaşadığı, geleneği ve moderni birleştiren büyülü topraklara yolculuk ediyoruz.
Lübnan; tarihi yapıları ve küllerinden doğan vakur güzelliğiyle bizleri karşılayacak. Akdeniz’in engin mavisini karşılayan göz kamaştırıcı sahilleri, tarihin derinlerine doğru yola çıkmaya fırsat veren antik kalıntıları, şehrin büyüsüne kapılmamıza neden olacak mimarisiyle Lübnan'ı adım adım gezeceğiz.

Lübnan’ın başkenti Beyrut, Lübnan Dağı ile Akdeniz’in suları arasında, güleryüzü ve hızlı kent yaşamıyla bizlere merhaba diyecek. Yerel mutfağın lezzetlerini tadabileceğimiz mekânların rengârenk ve kıpır kıpır dokusuna kapılmamak elde değil. Zamanın yıkımlarına meydan okuyan bir şehir olan Beyrut, doğu-batı sentezi kavramının cisim bulmuş hali gibi. Camileri, müzeleri ve sahilinde yapılacak yürüyüşleriyle şehrin atmosferine karışırken Lübnan tarihinin soluğunu da duyumsayacaksınız. Şehrin en önemli caddelerinden ve alışveriş noktalarından biri olan Rue Hamra’da gezinirken soluğu cadde boyunca görebileceğiniz hoş kafelerden birinde alabilir, kendinizi René Mouawad Bahçesi’nde yeşilin sakinliğine bırakabilirsiniz.

Elbette gezimizde antik dönemi keşiflerimizde olacak. Başkent Beyrut’un dışına çıktığımızda bizleri sayısız kültürel durak bekliyor olacak. Baalbek’te Bekaa Vadisi’nde yer alan Roma İmparatorluğu’na ait kalıntıları görmek geçmişin mimari dokusunu hissetmenize ve bu yapıların muazzam görüntüsüne hayran kalmanıza neden olacak. Jüpiter ve Bacchus Tapınakları arasında tarihin içinde gezinecek, yazın Uluslararası Baalbek Festivali’ne ev sahipliği yapan bölgede antik şehrin nasıl canlandığına tanık olacaksınız.

Antik bir liman olan Biblos ise tarihi balıkçı sahili, Lübnan mutfağının eşsiz lezzetleri ve taş yapılardan oluşan kendine has mimarisiyle sizi büyüleyecek.


15 - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Lübnan'a kaçıyoruz.

Detaylar


BENKAÇTIM - MISIR

17 - 21 Şubat 2023   4 GECE - 5 GÜN   $ 1,010

Antik Mısır’ın esrarına yakından tanık olacağın, hep fotoğraflarda gördüğün devasa büyüklükteki piramitleri gezeceğin, tarihi yapıları rehberler eşliğinde dolaşacağın unutulmaz bir tur seni bekliyor!


17 - 21 Şubat 2023 tarihleri arasında Mısır'a kaçıyoruz.

Detaylar


BENKAÇTIM - SAHRA ÇÖLÜ'NÜN GİZEMLİ ÜLKESİ CEZAYİR

13 - 22 Mart 2023   9 GECE - 10 GÜN   $ 2,950

Bu seferki rotamız Cezayir...

Kelime anlamı “Adalar” olan dört milyon nüfuslu başkent Cezayir, yüksek tepelerle çevrili bir körfezin kıyısına kurulmuş. Ünlü Fransız yazar Guy de Maupassant başkent ile ilgili şunları söylemiş: “Göz kamaştırıcı ışığın altında uzanan bu şehir çok güzeldir.” Gerçekten şehre gelenler, arkada yükselen ormanlık tepelerden kıyıya doğru süzülmüş gibi görünen beyaz boyalı çok sayıda yapının etkileyici görüntüsü ile karşılaşıyor.

Peki bu zarif şehrin bir zamanlar Fransa’ya başkentlik yaptığını biliyor muydunuz? İkinci Dünya Savaşı’nın en zor günlerinde Londra’ya kaçan Fransız Hükümeti, başkent olarak o dönem Fransız toprağı olan Cezayir’i ilan etmiş. Şehirde kolonyal binalardan kiliselere, dükkân tabelalarından baget ekmeklere kadar Fransız etkisi bugün de görülebiliyor.

1962 yılında bağımsızlığını kazanan ülkenin başkenti ilan edilen Cezayir’in yukarı kısmında ise bir kültür hazinesi saklı: Kasbah. Türkçedeki “kasaba” sözcüğünden Arapça'ya Kasbah olarak geçen bu yerleşimin kuruluşu Osmanlı’ya, Barbaros Hayreddin Paşa dönemine uzanıyor. Öyle ki buranın yerlileri Türk soyundan geldiklerine inandıklarından, kendilerini asilzade olarak kabul ediyor. Daracık sokakları, kâgir evleri ve ince uzun merdivenleriyle bir labirenti andıran Kasbah’ta tepedeki hisara kadar uzanan yol boyunca görülmeye değer pek çok yapı göze çarpıyor.

Cezayir gezimizde neler var;

Üç asır boyunca Türk himayesinde kalan ülkede, Osmanlı’dan kalan zengin mirasın izini süreceğiz,
UNESCO dünya kültür mirası Djemila, Timgad, Tipasa ve Alger Kasbah’ı ziyaret edeceğiz,
Dünyanın ikinci büyük mağarasını göreceğiz,
Cezayir’in göz alıcı sahil şeridini, yüksek platolarını, vadilerini, kanyonlarını, tarihi köprülerini fotoğraflayıp bu eşsiz gezimizi ölümsüzleştireceğiz.


13 - 22 Mart 2023 tarihleri arasında Cezayir'e kaçıyoruz.

Detaylar


BİZE ULAŞIN
Adres

Esentepe Mah.
Milangaz Cad.
No:77
Kartal Vizyon A2/6
Kartal/İstanbul

NEREDEYİZ

benkactim.com bir inistanbul turizm markasıdır.
Bu web sitesi, bilgisayarınıza bilgi depolamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Bu bilgilerin bir kısmı sitenin çalışmasında esas rolü üstlenirken bir kısmı ise kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.