Ağva, Hacıllı Köyü

Ağva, Hacıllı Köyü
Ağva Ocaklı Ada Kalesi

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Şile’ye doğru hareket ediyoruz. Şile geldiğimizde ilk olarak Kültür Parkı Seyir Terası‘nda hem manzarayı seyrediyor hem de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Eskiden Rumların yaşam merkezi olan Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmparatoru Andronikos’un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın ikinci büyük feneri olan  Şile Feneri  göreceğimiz yerler arasında. 

Daha sonra yürüyüşümüzü yapacağımız Ağva, Hacıllı Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Dere boyunca yaklaşık 2-3 saatlik yürüyüş yaptıktan sonra Ağva’ya gidiyoruz. Nehir kenarında bulunan restoranımızda öğle yemeğini yedikten sonra yeşillikler arasında bulunan Göksu Nehri’nde tekne turu keyfi bizi bekliyor. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu tur ayrıca tam size göre. Tekne turuna katılmak istemeyen konuklarımız, nehir kenarında bulunan kafelerde vakit geçirebilir, kano ve deniz bisikleti de kullanabilirler. ( Ücretlidir) 

Dönüşte Ağva merkezde alışveriş için kısa bir mola ve serbest zaman verdikten sonra İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık 2-2.5 saat sürecek yolculuğun sonunda en geç 21:00-22:00 gibi İstanbul’da oluyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın