Çocuğuna Bunu Yap – 2 !

Çocuğuna Bunu Yap – 2 !
Çocuğuna Bunu Yap 2 Doğa Öğretileri

Doğa içinde çaresiz haldeyiz!  ⛰????

Yarın elektrikler kesilse ve ne zaman geleceği belli olmasa birbirimizi keseriz! ???

Doğa öğretileri kanaatimce ilkokulun ana derslerinden biri olmalı. 

Doğaya karşı çok savunmasız haldeyiz. Hiçbir fikrimiz yok. İleriki yaşlarda birşeyler öğrenenler bile çocuklarına bunları aktaramıyor. ??

Doğanın aslında canlı olarak parçasıyız, bunu unuttuk, unutmamız icin koşullar çok müsait. Lüks dört duvarlar ve teknoloji bizi çoktan esir aldı … ???

Doğada barınmak, beslenmek, doğru otları bulmak, ateş yakmak, saklanmak, bulunmak, yön bulmak, avlanmak, uyumak, sağlık malzemesi yapmak, ilk yardım ve çok değerli olan su bulmak veya temiz su yapmak gibi bilgilerimiz kesinlikle olmalı. Doğamız gereği bilmek ve yaşamak, iyi de gelecektir hapsolmuş ruhlarımıza. ????

Ayrıca elektriğin birden yok olması bu dünya icin çok uzak bir ihtimal degil. Belirsizlik bizi üretime degil, satın alarak tüketmeye yönlendirir.  Çaresizlik yağma, talan ve ölüm getirir. ?????

Günümüz sorunlarından önce çok temel sorunlarımız var. Doğayı ve evreni, bütün süreci az bildiğimiz sürece, din kullanıcılarına ve iktisadi güçleri olan insanlara mahkum dünyalarımız olacak. ????

Sonuç, bir tuğla koymak için ;
13 ve 14 mayıs Anneler Günü? 
Biz Şarköydeyiz! ???

Bilindik gezilerin, kampların dışında bir program.

Programı iyice keyifli hale getirmek için eski geleneklerden gelen eğlencelerimiz çuval yarışı, ip çekme, yumurta koşusu, nal atma da kattı sayın danışmanımız. Kuzu çevirme, tenekede tavuk, taze otlar da var ki kendisi ülkemizin en önemli şeflerinden??

???
Ve tabii ki en önemli kısmı doğa öğretileri ile dopdolu “2” gün. İnsanlık için bir dünya markası sayın @bbalbayus ile ??

????????

Yolgezer

Yorumlar

Bir cevap yazın