Erciyes Dağı

Erciyes Dağı
Kayseri Erciyes Dağı

İç Anadolu’nun En Yüksek Dağına Kış Tırmanışı

Erciyes 3916 mtr. ile İç Anadolu’nun en yüksek dağı ve Erciyes’e yapılan tırmanış sıkı bir dağcılık etkinliği. Gerçek dağcılığın tadına varmak isteyenlere duyurulur! İç Anadolu’daki dağlar karla kaplandığında öyle heybetli görünürler ki; kış tırmanış sezonu başladığında bu güzelliklerine karşı koymak imkansızdır. Sizleri kış sezonunun en güzel tırmanışlarından birine davet ediyoruz.

Erciyes Dağı 3916 m.lik yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük volkanlarından biri ve İç Anadolu Bölgesinin en yüksek dağı. Özellikle kısa, zevkli tırmanışlar için bizim birincil tercihlerimizden. Zirveye birçok farlı rotadan tırmanmak mümkün. En kolayı bile özellikle kış mevsiminde kısa teknik etaplar içeriyor. Bu tırmanışı kazma krampon kullanmaya hakim, kış dağcılığı ve kampçılığı için en az temel düzeye sahip katılımcılarımıza tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu tırmanışın çıtayı yükseltmek isteyenlere, gözünü daha yükseklere veya daha teknik tırmanışlara dikenlere de oldukça faydalı bir etkinlik olduğunu belirtmeliyiz.

Bu etkinliğimiz kış kampı konaklamalı ve kampımızsa Çobanini olarak bilinen bölgede, Erciyesin tam kalbinde. Zirveye kar, hava ve ekibimizin durumuna göre alternatif birçok kulvardan birini kullanarak tırmanacağız. Ciddi bir dağcılık etkinliği olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

Bu tırmanışın en etkileyici anı şüphesiz zirveden etraftaki dağları gördüğümüz o an! Fotoğraf makinalarınızı sakın unutmayın.

**Ekspedisyon, tırmanma turları profesyonel deneyim gerektirdiği için bütün operasyonlar Montis Trips & Expeditions tarafından organize edilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın