Özer Ergüler ile Fotoğraf Atölyesi

Özer Ergüler ile Fotoğraf Atölyesi
Özer Ergüler ile Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf atölyesi olarak  3500’den fazla kişiye kişisel kurs vermenin yanında kurumların hobi kulüpleri için fotoğrafçılık eğitimleri de düzenliyoruz.

Firmaların kendi ofislerinde ve/veya Taksim’deki atölyemizde fotoğraf kurslarını tamamlayıp, fotoğraf gezileriyle pratik yapıyoruz. Kurum çalışanlarınız iş çıkışı güzel fotoğraf çekmeye dair sunum ve çekimlerle hoşca vakit geçirip, çekim gezileriyle öğrendiklerini pekiştirdikleri kurslarımız, ofis ortamında ya da Taksim’deki atölyemizde yapılabilir.

Özer ERGÜLER Profesyonel Fotoğrafçılık Hizmetleri ve Reklam Ajansı olarak birçok farklı sektöre fotoğrafçılık ve ajans hizmeti vermekteyiz.

KURUMLARLA FOTOĞRAF WORKSHOP VE FOTOĞRAF KULÜBÜ

Firmaların kendi ofislerinde ve/veya Taksim’deki atölyemizde fotoğraf workshoplarını tamamlayıp, fotoğraf gezileriyle pratik yapıyoruz. Kurum çalışanlarınız iş çıkışı güzel fotoğraf çekmeye dair sunum ve çekimlerle hoşca vakit geçirip, çekim gezileriyle öğrendiklerini pekiştirdikleri workshoplarımız, ofis ortamında ya da Taksim’deki atölyemizde yapılabilir.

Projenin Amacı

Bu workshop ile kurum çalışanlarının moral motivasyonunu artırmak ,ekip ve takım ruhunu pekiştirmek ,çalışanların farklı bir hobiye adım atmalarını sağlamak.

Uygulama ve içerik

  • TEMEL FOTOĞRAF ATÖLYESİ (5 hafta 14 saat)
  1.  HAFTA(2,5 saat): Fotoğrafçılığa giriş, fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri, objektifler, objektif türleri, filtreler, fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, fotoğraf çekim modları, fotoğrafın oluşumu – diyafram, enstantane, ISO ilişkisi
  1. HAFTA(2,5 saat): Diyafram, enstantane ve ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları ve uygulama, pozlama telafisi ve kullanım amaçları
  2. HAFTA( 2,5 saat): Fotoğrafta ışık bilgisi, ışık kaynakları, ısı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi, beyaz dengesi ve fotoğrafta renk kavramları.
  1. HAFTA(2,5 saat): Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri ve ünlü fotoğrafçılarının portfolyolarının tartışılması
  1. HAFTA (4 saat) (Uygulamalı Çekim Gezisi) : İstanbul’un tarihi yarımadasında.

Derslerimizde işlediğimiz konuları gün boyu sürecek fotoğraf çekim gezisi ile pekiştireceğiz.

NOTLAR :

* Fotoğraf makinesini henüz almayanlar, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıyarak makine seçimini daha sağlıklı yapabilirler. Uygulamalı çekim gezimizin olduğu son haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir.

*Temel Fotoğraf Atölyesi eğitim kalitesi için minimum 10 kişi, maksimum 25 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir.

*Katılım sonunda her katılımcıya Katılım Belgesi verilecektir.

Katalog , Look Book, dergi çekimleri, iç ve dış mekan çekimleri,web sayfaları ve E-Ticaret siteleri için ürün çekimleri, kurumsal çekimler ve yemek çekimlerinin yanı sıra firmaların etkinlik ve organizasyonları, bayii toplantıları, yılbaşı ve özel günlerinde fotoğraf ve video çekim hizmeti veriyoruz.

Yapmış olduğumuz profesyonel çekimler ve verdiğimiz hizmet ile firmanızın güçlü yanlarını ortaya çıkartıp, farklılıklarını kurumunuzun ismiyle bütünleştirerek hedef kitlenizin zihnine yerleştirmek için yanınızdayız.

Özer Ergüler Kimdir?

Özer Ergüler, İstanbul’da yaşayan moda ve ürün fotoğrafçısıdır. Bir çok farklı alanda fotoğrafçılık yaparken kariyerine ağırlıklı olarak moda ve ürün fotoğrafçılığıyla devam etmektedir. Bir çok kurumsal marka ile çalışmakta ve bu firmaların katalog, ürün ve reklam çekimlerini gerçekleştirmenin yanı sıra eğitmen ortağı Burak Bulut ile firmaların hobi kulüplerine temel fotoğrafçılık workshopları düzenlemektedirler.

Eğitimi Veren

Burak Bulut Kimdir?

Burak Bulut’un 2005 yılından bu yana fotoğrafla iç içe geçirdiği 10 senesi şöyle geçti: Aralarında Turkcell, Eczacıbaşı, Borusan, The Marmara Otel, Reklam Ajansları, Belediyeler ve Devlet Kurumları vb. olmak üzere sayısız firma için çekimler yaptı.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde 3500 fotoğrafçı yetiştirdi. 4 fotoğraf sergisi yaptı.

Bugünlerde Portre Fotoğrafında Işık üzerine bir kitap ve dünyada ilk olacak bir fotoğrafçılar için akıllı telefon uygulaması yazıyor. Haziran ayında Loreal Paris’in sergisiyle Paris’te sergisi açılacak.

Projeye katılan firmalar

Daha önce Fotoğrafçılık Workshop‘u verdiğimiz bazı kurumlar;

Vodafone

Henkel

Mavi Jeans

Microsoft

Fiba Banka

Turkcell (Turkcell çalışanları ile temel ve ileri seviye kursları yıl boyunca tekrarladık)

Ikea (Ikea direktörleri ve üstyönetimine özel bir fotoğrafçılık kursu verdik) Koç Sistem (Temel ve İleri Seviye workshopları yıl boyunca tekrarladık)

Türk Telekom (Telekom çalışanları Taksim’deki ofisimizde toplu olarak katıldılar)

İş Bankası (Şirket içi İntranet sitelerinde tüm kurum çalışanlarına özel %30 kurs indirimi)

Maltepe Belediyesi (Temel ve İleri Fotoğrafçılık Kursları bir süre yapıp ardından bir ödüllü Fotoğraf Yarışması yaparak finalde ödül alan fotoğraflarla bir Fotoğraf Sergisi düzenledik) Çayırova Belediyesi (Temel ve İleri Fotoğrafçılık Kursları bir süre yapıp ardından bir ödüllü Fotoğraf Yarışması yaparak finalde ödül alan fotoğrafarla bir Fotoğraf Sergisi düzenledik)

Yorumlar

Bir cevap yazın