GeyikBayırı Kaya Tırmanışı Turu

GeyikBayırı Kaya Tırmanışı Turu
Geyikbayırı Tırmanması

Dikey dünyaya hoş geldiniz !

Sportif kaya tırmanışı, klasik dağcılık ve klasik kaya tırmanışından zamanla evrilerek türemiş bir spordur. Sadece birkaç yüzyıl süren tırmanış sporları evrimi içerisinde son 50-60 yıl sportif kaya tırmanışını da geliştirdi. Günümüzde ise bu etkinlik ,kolay erişim  ve yüksek güvenlik standartları ile her yaş ve fizik gurubu için son derece elverişli bir doğa sporu haline geldi. Şüphesiz ki gelişen teknoloji ile de teknik standartları ve güvenliği son derece arttı. Artık evlerden spor salonlarına, açık hava parklarından doğal kaya bantlarına, dünyanın birbirinden farklı ve çekici doğal alanlarına kadar olan geniş bir yelpazade son derece farklı yaş ve performans grupları tarafından yapılabilen bir spor ve “ doğa aktivitesi ” olarak son şeklini aldı.

Doğal kaya üzerinde gerçekleştirilen sportif kaya tırmanışı türü ise her zaman özel oldu. Doğaya doğru kaçamak yapmak, yeni yerler keşfetmek ve yepyeni bir sosyal uğraş edinmek için en çok tavsiye ettiğimiz  etkinlik. Üstelik dağlardaki performansınızı etkileyeceği de şüphesiz. Yüksek güvenlik standartlı doğal kaya yüzeyleri ile temel dağcılık ve teknik becerinize yüksek katkı sağlayan bir doğa aktivitesidir.

Bizlerle dağlarda ve doğa aktivitelerinde birlikte olan katılımcılarımızdan gelen taleplerin de etkisi ile Avrupa’nın en önemli spor tırmanış alanlarından biri olan Geyikbayırı’nda sizler için tadına doyamayacağınız bir etkinlik düzenledik.

Yaşamını birkaç yıldan fazladır bu etkileyici bölgede, zeytin ağaçları ve yüksek kaya bantlarının altında geçirmekte olan tur liderimiz, Mustafa Kalaycı, ile bu bölgede tırmanmak, sizler için hem yerli bir tırmanıcının tecrübelerini paylaştığı hem de her anında keyifle tırmanışa dair yeni şeyler öğreneceğiniz bir deneyim olacak.

Bu etkinliğimizi oldukça küçük guruplar için düzenleyerek sizlere; bol tırmanış, bol öğrenme ve sakin bir doğa keyfi vaat ediyoruz.

**Ekspedisyon, tırmanma turları profesyonel deneyim gerektirdiği için bütün operasyonlar Montis Trips & Expeditions tarafından organize edilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın