HasanDağ Volkanı Kış Tırmanışı

HasanDağ Volkanı Kış Tırmanışı
HasanDağ Volkanı Kış Tırmanışı Turu

Bereketli Düzlüklerin Mağrur Bekçisi

Hasandağ Volkanı İç Anadolu’nun bereketli düz ovalarını koruyan bir bekçi gibi yükselir gökyüzüne. Kapadokya ve Tuz Gölü bölgesine tepeden bakan muazzam bir dağ. Sadece önünden, kenarından, kıyısından geçen otoyollardan bile yola devam etseniz görkeminin büyüsüne kapılmamak imkansızdır. İç Anadolu’nun en büyük volkanı olan Erciyes ve kardeşi Hasandağ tüm volkanik bereketini bu düzlüklere vermişler ve bu havzanın su kaynağı olmuşlardır.

3265m. yüksekliğindeki Hasandağ, kışın tabii ki başka güzel ve bir başka çekicidir. Hatta doğrusunu söylemek gerekirse; kardan makyajı olmadan bu dağa çıkışlar tecrübeli yürüyüşçüler ve dağ sporcuları için pek de cazibeli sayılmaz. Ama ne zaman ki beyaz örtüsüne bürünür o zaman tüm dağcıları, tecrübeli yürüyüşçüleri ve doğa sporcularını kendisine çeker. Üstelik en büyük avantajı da zirvesine ulaşmak için uzun bir zamana ihtiyaç duyulmamasıdır. Eğer doğru zamandaysanız, kondisyon ve birikiminiz yeterli ise iyi hazırlanmış bir organizasyon ile 1-2 günde bu muhteşem güzellikteki dağın zirvesinde siz de yerinizi alabilirsiniz.

Sizler için bu kış sezonunda hafta sonu tırmanışı yapabileceğiniz bir organizasyon düzenledik. Dağevi-pansiyon konaklamalı olarak gerçekleşecek etkinliğimiz içinde de kazma-krampon kullanımı ile ilgili küçük bir eğitim ve bilgi tazeleme etkinliği yapacağız. Ülkemizin en tecrübeli dağ rehberleri bu tırmanışları yönetecekler. Bu tırmanışı özellikle belli bir tecrübenin ve fiziksel kondisyonun üzerindeki katılımcılarımıza öneriyoruz.

Hem etkinliğimizin kendisi hem de tur liderlerimiz bu tırmanış için yüksek rağbet görmektedirler. Bu nedenle bu tırmanışta yerinizi ayırtmak için elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz.

**Ekspedisyon, tırmanma turları profesyonel deneyim gerektirdiği için bütün operasyonlar Montis Trips & Expeditions tarafından organize edilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın