İğneada Doğa Turu

İğneada Doğa Turu
İğneada Doğa Turu

Sabah saatlerinde gezgin fotoğrafçı dostlarımız ile buluşup, Kırklareli’ne bağlı İğneada ‘ya doğru yola çıkarak İğneada Doğa Turumuza başlıyoruz. Ortalama 3,5 saat sürecek yolculuğumuz sonunda İğneada’ ya ulaşıyoruz. 20 km. uzunluğunda plaja sahip olan ve Bulgaristan sınırına 12 km. uzaklıkta yer alan İğneada merkezini kısa bir gezinti ile keşfe çıkıyoruz.

Öğle yemeği molasının ardından, yeşili ve doğayı doyasıya yaşamak üzere İğneada’nın meşhur Longoz ormanlarına doğru yola çıkıyoruz. Önce Mert Gölü’ne ulaşarak, göl kenarında ufak bir seyir molası verdikten sonra, Istranca dağlarının Longoz ormanlarında kısa bir yürüyüş yapacağız. Ardından dönüş yolunda Istranca ormanlarının derinliklerinde yer alan, gizemli sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dubnisa Mağarası’nı (İblisima) gezeceğiz. İçinden nehir geçen, hem sulu hem de kuru olmak üzere iki katlı bu mağara turunun ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Turumuz sizin istediğiniz tarihte kişi sayınıza göre araç, rehber ve tüm ayrıntılarıyla dizayn edilir. Fotoğrafçılık bilgi seviyenizin tura katılacak diğer kişilerle birbirine yakın olması turunuzun kalitesini yükseltir, verimini arttırır ve size uygun danışman sağlamamıza yardımcı olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın