Kamboçya, Vietnam Turu

Kamboçya, Vietnam Turu
Vietnam Kamboçya Laosları

Başka bir doğa, iklim, savaş, insan, aşk, nefret, yemek, açlık arasında o kadar çok an var ki Kamboçya Vietnam da, karelere sığar mı bilmiyoruz. Fotoğraf çekemeyeceğiniz boğazınızın düğümlendiği anlar olacağı gibi, gözünüzün gördüğünü kare içine sığdıramayacağını anlar da olacak. Burası makinanızın “HACI” olacağı yer.

1

1. Gün

İSTANBUL – BANKOK – HO CHİ MİNH

Atatürk Havaalanında saat 23:30’da buluşmanın ardından uçağa biniş, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra THY uçuşu ile saat 01:55 te Bangkok üzerinden Tan Son Nhat havaalanına uçuyoruz. Bangkok’ta 01:20 dakikalık beklemenin ardından Ho Chi Minh’e varışımız 19:50’dir. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

2

2. Gün

HO CHI MINH

Bugün bizi bekleyen muhteşem fotoğraf kareleri;

Notre Dame KatedraliBüyük PostanesiHotel De Ville (Belediye Sarayı), Yeniden Birleşme Sarayı ve Çin Mahallesi’dir.

Yemek molasının ardından Vietnam Savaşı’nı bütün yönleri ile gözler önüne seren Vietnam Savaş Müzesi’ni geziyoruz.

3

3. Gün

HO CHI MINH – CU CHI TUNELLERİ – HANOİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erken saate Cao Dai Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından düzenlenecek ayine tanıklık ediyoruz. Bu din 1923’te ortaya çıkmıştır ve yaklaşık 2 milyon üyesi bulunmaktadır. Törenlerine tanıklık ediyoruz. İbadet sırasında giydikleri renkli kıyafetler Taoizm ve Budizm inançlarının harmanıdır.

Tören sonrasında özel aracımız ile Vietnam Savaşı sırasında kullanılan inanılmaz tünel ağı Cu Chi Tünelleri’ne gideceğiz. Tünel gezimizin ardından havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Hanoi uçuşumuz için işlemlerimiz gerçekleştiriyoruz.

4

4. Gün

HANOİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Hanoi gezimize başlıyoruz. Aracımız ile Vietnam’ın kültür merkezi olan Ho Chi Minh Kompleksi’ne doğru ilerliyoruz. Ardından gezimiz Vietnam’ın ilk üniversitesi aynı zamanda Konfüçyüs Tapınağı olarak da biline Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz.

Gezimizin sonrası öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. Vietnam 54 etnik gruptan oluşmaktadır. Yemek sonrası Ethnolocik Müzesi’ni gezmek üzere aracımızı biniyoruz. Müze gezimiz sonrasında şehir turumuza devam ederek eski şehirde bisiklet ile şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Şehir gezimiz boyunca gizemli göl tapınak ve Hoan Kiem Gölü’nü görüyoruz. Son olarak kukla gösterisini izliyor ve özel aracımızla otele dönüyoruz check-in işlemlerinin ardından otele yerleşme.

5

5. Gün

HANOI – HALONG KÖRFEZİ

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından check- out’larımız tamamlıyoruz ve Vietnam’ın doğusuna en büyük doğa harikası olan Halong Körfezi’ne gidiyoruz. Körfezden hareketimiz yerel saat ile 12:30’dur. (Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz.) 3000 adet büyüleyici kalker adacıklarının arasında, geleneksel tahtadan yapılmış bir teknede tam gün ve gece geçireceğiz.

Gezimiz esnasında yüzen bir köy olan Vung Vieng Köyü’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası özel botlarla teknemize döneceğiz. Dönüş sonrası dileyen misafirlerimiz 17:00- 19:00 arasında çeşitli aktivitelere katılabilir. Akşam emeğimiz 19:30’da başlayacaktır. Akşam tekne harika lagünlerin arasında durduğunda muhteşem deniz ürünlerinden oluşan yemeğimizin tadını çıkartacak ardından ise teknenin kenarından balık tutma keyfini yaşayacağız.

6

6. Gün

GÜN HALONG KÖRFEZİ

Sabah kahvaltımızı harika lagün çiçekleri arasında efsanevi kayaların manzarası ile teknede alıyoruz.

Bu unutulmaz kahvaltı sonrası Üç Şeftali Plajları’na doğru geziye başlıyoruz. Gezimiz boyunca misafirlerimiz masaj, yüzme kayak gibi aktivitelere katılabilirler. Öğle yemeği sonrasında Dong Tien Mağarası’nı ziyaret ediyoruz..

7

7. Gün

HALONG KÖRFEZİ – HANOI – SIEM REAP

Bu uyanacağınız pazar belki de asla unutamayacağınız bir gün olacak…

Erken saate uyanarak Sung Sot Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından saat 9’da odaları boşaltıyor.

Branch keyfine başlıyoruz.

Gemimizde alacağımız branch’ın ardından kıyıya yanaşıyor ve uçuşumuz için özel aracımız yaklaşık iki saat sürecek eğlenceli yolculuğumuzun ardından Hanoi Havaalanı’na ulaşıyoruz. Uçuşumuz ile Siem Reap’a hareket ediyoruz. Akşam üzeri Siem Reap’a inişimizin ardından özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

8

8. Gün

SIEM REAP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Siem Reap maceramız başlıyor. Dünyanın en ilginç arkeolojik bölgeleri olan Angkor Thom’un güney kapısı ile gezimize başlıyoruz. Angkor Tapınağı’nın güney kapısını ziyaret ediyoruz. Gezimiz boyunca göreceğimiz noktalar ; Dev Bayon YüzleriBaphounPhimeanakasFil TerasıCüzamlı Kral Terası’dır. Ardından hep beraber kağnı kullanma deneyimini yaşıyoruz.

Gezimize mola vererek öğle yemeğine gidiyoruz.

Yemek sonrasında bir bot ile Büyük Tonle Sap Gölü’nü geziyoruz. Bu göl Güneydoğu Asya’nın en canlı tatlı su gölüdür. Geleneksel bir tekne ile göle açılıyoruz. Göl gezisi boyunca, yüzen köy, yerel halkın yaşam şekilleri, balıkçıları, küçük çocukları göreceğiz. Kıyıya yanaşmamızın ardından aracımız ile otelimize gidiyoruz.

10

10. Gün

SIEM REAP – HO CHİ MİNH

Otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından valizlerimiz ile birlikte aracımıza biniyoruz.

Zamana bağlı olarak havaalanına ulaşmadan Chantiers – Ecoles ziyaretini gerçekleştireceğiz. Burası Khmer işçiliğinin görebileceğimiz en önemli yerlerden biridir. Burada kumaş bakır ve el işlemelerini göreceğiz. Buradan ayrıldıktan sonra eski şehir marketini ziyaret ediyoruz. Sonrasında havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Seam Reap’tan iç hat ile Ho Chi Minh’e uçuyoruz, buradan da pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve THY uçuşu ile Saigon’dan İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın