Kilimanjaro Dağı

Kilimanjaro Dağı
Klimanjaro Dağı Zirvesi

Kara Kıtanın Beyaz Dağı

Her doğasever gezginin hayallerini süsleyen Doğu Afrika’nın zengin coğrafyasında geçen bir tırmanış ekspedisyonu Kilimanjaro Dağı. Biz de Afrika’nın çatısında hatırı sayılır sayıda ekspedisyon düzenlemiş ve yönetmiş ekibimizle bu hayalleri gerçekleştiriyoruz. Gerçek bir keşif gezisi ve hayatınıza renk katacak unutulmaz bir tırmanış olacağının garantisini şimdiden veriyoruz.

Afrika yerlilerinden olan Masaailerin “Beyaz Dağ” dedikleri “Kilimanjaro Dağı” üç büyük volkanın oluşturduğu volkanik bir dağ kütlesidir. Afrika’nın en yüksek dağı olan görkemli Kilimanjaro dünyanın tek başına ayakta duran en büyük volkanik dağı olmasının yanında üzerindeki biyolojik tür zenginliği ve florası nedeniyle de bir ulusal park ve koruma alanıdır.

Bulunduğu coğrafyadaki iklimin de etkisiyle, dünyanın diğer bölgelerindeki eşdeğer yükseklikte olan dağlardan çok  farklıdır. Bu farklar nedeniyle dünyanın en önemli ve rağbet gören “Dağ ve Doğa Yürüyüşü” bölgelerinden biri olan Kilimanjaro’ya her yıl binlerce kişi tırmanış gerçekleşir. Tırmanışın teknik bir zorluk içermemesi ve eşdeğer yükseklikteki diğer dağlara göre biraz daha kolay tırmanılabilir olmasının bunda büyük payı vardır. Ancak bir yüksek irtifa faaliyeti olduğunu da unutmamak gerekir.

Sizlere Kilimanjaro Dağı üzerindeki 8 farklı tırmanış rotası arasından Machame Rotası’nı kullanarak zirveye ulaşan bir program sunuyoruz. Tecrübelerimizle Machame Rotası’nın hem yükseğe uyum açısından hem de  dağın güzelliklerini görmek ve yaşamak açısından diğer rotaların açık ara önünde olduğunu söyleyebiliriz.

Yüksek bir dağın üzerinde olmanın özgürlüğünü yaşarken,  Afrika’nın rengini, insanını, kültürünü yakından tanımak isteyenlere turumuzu tavsiye ediyoruz. Bu tura katılmak isteyen katılımcılarımızın belli bir fiziksel kondisyonda olmalarını, en az birkaç dağ ve doğa yürüyüşü etkinliğini tecrübe etmiş olmalarını bekliyoruz. Bu turu, yükseklerde geçen sıkı bir doğa yürüyüşü olarak değerlendirmelisiniz.

Öylesine çekici bir tur ki bizler de her seferinde aynı heyecanı hissediyoruz!

**Ekspedisyon, tırmanma turları profesyonel deneyim gerektirdiği için bütün operasyonlar Montis Trips & Expeditions tarafından organize edilmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın