Reyhan Elmasri – Çalışanların Mutluluğu

Reyhan Elmasri – Çalışanların Mutluluğu
Reyhan Elmasri ile Çalışanların Mutluluğu

Çalışanların mutluluğuna yapılan yatırımların bağlılığı ve verimliliği arttırdığı yapılan araştırmalarda rakamsal olarak kanıtlanmıştır. Bu amaçla geliştirmiş olduğum uygulamaların amacı kişilerin:

  • enerji ve motivasyonlarını sürekli olarak yüksek tutma
  • duygusal empati kazandırarak kişiler arası anlaşmazlıkları azaltma
  • bağışıklık sistemini güçlendirme, kilo kontrolü, sağlıklı uyku ile fiziksel sağlıklarını destekleme
  • sezgisel zeka ve zihin gücünü kullanma becerilerini geliştirme
  • konsantrasyon, hafıza ve karar alma yetilerini güçlendirme
  • beyin kapasitesini daha etkin kullanma
  • öfke ve duygu kontrolünü sağlama
  • stres, anksiyete ve panik eşiklerini yükseltme
  • zihinsel dinginlik sağlama, rahatlama
  • farkındalıkla yaşama ve çalışma yetkinliklerini arttırma

amacını taşır.

Sayısız fiziksel, zihinsel ve duygusal faydalarından ve herkes tarafından kolayca uygulanabilir olmasından dolayı, doğru nefes alma ve etkisi kanıtlanmış nefes teknikleri bu çalışmaların temel konusu olarak yer alır.

Çalışanların Mutluluğu

Bu uygulamalar etkinliği ve sürdürülebilirliği ilişkin saygın firmalardan çok olumlu geribildirimler almaktadır. Grupların ihtiyaçlarına ve eğitimin yapısına bağlı olarak içeriğe katılabilecek farklı modüllerden oluşmaktadır:

Stress Önleme ve Stresle Başetme: Zor durumlarda dahi uygulanabilen, klinik olarak kanıtlanmış, öfke ve stresi önleyici ve giderici teknikler.

Duygusal Sağlık: Motivasyonun ana kaynağı olan duygusal sağlığa dikkat çekerek mevcut yeteneklerin daha etkin kullanılmasını, yaratıcı verimliliğin arttırılmasını sağlar.

İş Hayatında Duygusal Empati Kurma: Kendini ve başkalarını duygusal anlamda anlayarak daha iyi iletişim ve insan ilişkilerini hedefler.

Farkındalık: Davranışsal ve duygusal farkındalıkla ana odaklanmayı geliştirmek. Bu, kişinin yaptığı işe tam olarak kendini vermesine, zamanı daha etkin bir şekilde kullanmasına ve çoklu önceliklerle kolayca başa çıkmasına yardımcı olur.

Beden-Zihin-Ruh Sağlığı İçin Pratik Uygulamalar: Ofis içinde, evde, hatta araçlarda bile uygulanabilen; aynı zamanda anında tazelik, enerji, rahatlama sağlayan bedensel ve zihinsel egzersizler yer alır.

Nefesle Kaliteli Yaşam: Diğer uygulamar içinde de yer alan bu çalışmayla anında etkisi görülen faydalar bedensel ve zihinsel sağlık için temel teşkil eder.

Zihin Gücü ve Sezgisel Zeka: Günlük ya da büyük hedeflere ulaşmak için zihin gücünün önemi,kullanmaya yönelik pratik uygulamalar, zihin gücüyle pozitif bakış açısı geliştirme. Daha sağlıklı bakış açısı ve çözüm üretmek için sezgisel zekayı geliştirme yöntemleri.

Çalışanlara Bireysel Çalışmalar: Kurumlarda yapılan bireysel çalışmaların amacı kişinin mevcut yeteneklerini daha iyi kullanmasına engel olan duygusal yüklerinden kurtarmak, hedeflerini sağlamlaştırmak, insan ilişkilerini geliştirmek ve motivasyonunu arttırmaktır.

Reyhan Elmasri Kimdir?

Türkiye ve Dubai’de Kurumsal Eğitmen ve Kişisel Gelişim Uzmanı olarak görev yapıyor. Uzun yıllar Procter & Gamble, Deloitte ve Egon Zehnder’de çalıştı. Çalışan memnuniyeti ve kurumsal itibar projelerini de içeren kalitatif pazar araştırma projeleri yapmaya devam ediyor.

Tecrübe ve bilgilerini harmanlayarak hazırladığı “Çalışanların Mutluluğu” konulu eğitimler veriyor. Farklı modüllerde sunulan bu eğitimler hem tek başına uygulanabiliyor, hem de diğer etkinlik ya da organizasyonlarla birleştirilebiliyor.

TNS, Wrigley, Nielsen, Pepsico, Dubai Refreshments, Summertown, Nestlé, Türk İş Konseyi, ENOC, Ülker, Doğan Holding, Marsh, Allianz, Ekol Lojistik, Kılıç Holding, Mondelez, Brand Travel, TAV, Turkcell, Besler Gıda, Chep, Vodafone, IPWIN, Bosch, Philips, TEB, NN Hayat Emeklilik hizmet verdiği kurumlar arasında.

Reiki Master, Nefes Koçu, Çocuk Nefes Koçu, Yaşam Koçu, NLP, EFT uzmanlıklarını kişilerin gereksinimlerine göre kullanıyor. Kendi geliştirdiği ve 4-5 seansta insanların yaşamında olumlu anlamda genel iyileşme sağlayan duygusal detoks programını uyguluyor. Kurumlara bireysel danışmanlık hizmeti de veriyor.

Tüm fiziksel hastalık, stres, anksiyete, depresyon, panik-atak gibi sendromların ve kişiler arası çatışmaların nedeni duygusal çöküntüler ve en çok ihmal edilen de duygusal sağlık.

Bu nedenle hayat misyonu hem kurumsal eğitimlerinde hem bireysel çalışmalarında insanların duygusal sağlıklarına dikkat çekmek. Katılımcılardan ve danışanlarından aldığı olumlu geri dönüşler uygulamalarını destekliyor.

Kişisel gelişim ve duygusal sağlık konusunun sadece belli kişilerin ilgi alanına giren bir konu olması algısından çıkartıp aslında herkesin sağlığı ve yaşam kalitesi üzerindeki etkisine daha çok dikkat çekmek için Sözcü Şık Hayat, Haber Türk, Marquette, revolutionaryfire, kaddin.com, ekonomidoktorunuz.com’da yazılar paylaşıyor.

Hizmet Verdiği Dernekler:

Çalışan ve İşyeri Psikolojisi Derneği Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği Psiko-Onkoloji Derneği

Gönüllü Çalışmaları: Okullarda çocuklar ve gençler için gönüllü etkinlikler, diğer gruplarda gönüllü etkinlikler.

Yorumlar

Bir cevap yazın