Sülüklügöl Turu

Sülüklügöl Turu
Sülüklügöl Turları

Sabah saatlerinde önceden belirlediğimiz yerlerde buluşarak  Sülüklügöl’e doğru hareket ediyoruz. Göle varmadan önce, Akyazı’da kısa bir alışveriş molası verip, alışveriş sonrası yürüyüş yapacağımız noktaya hareket ediyoruz.

Dokurcun- Akyokuşkavağı Köyü yakınlarında bulunan Sülüklügöl Tabiat Koruma Alanı girişinde aracımızdan inerek, yaklaşık 9 km’lik stabilize toprak yolda yürüyüşümüze başlıyoruz. Herkesin katılabileği rahat bir yürüyüş olacak ve yürüyüş sonunda göreceğimiz manzara ise inanılmaz. Burası her mevsim bir başka güzellik seriyor ayaklarınızın altına. Sülüklügöl  3 asır önce bir heyelan sonucu meydana gelen ve 1200m. yükseklikte bulunan bir set gölü. Gölün içinde cansız Göknar ve Meşe ağaçlarını görebilirsunuz. Adı Sülüklügöl olsa da yöre halkı gölün içine alabalık bıraktığından beri içinde sülüklere rastlanmıyor.

Göl çevresinde gezinerek, doğada olmanın tadını çıkarıyoruz. Gezinti sonunda tekrar aynı yoldan dönüşe geçiyoruz. Dönüşte, (zamana ve grubun isteğine bağlı olarak) arabamızı bıraktığımız yerde bulunan alabalık lokantasında yemek yiyoruz. Yemek sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın