Tahtalı Dağı

Tahtalı Dağı
Tahtalı Dağı Zirve

Akdeniz’i Kuşbakışı Seyreden Tanrıların Yurdu

Antalya’dan yüzünüzü batıya döndüğünüzde tüm ihtişamıyla gökyüzüne ulaşan bir kütle görürsünüz. Adeta denizde ve kıyıda olan herşeye hakim olmak isteyen bir tanrının tahtı gibidir Tahtalı Dağı. Dağın etekleri deniz seviyesinden başlar. Görkemi de buradan gelir. Kıyı boyunca uzanan Beydağları ordusunun adeta en babayiğit en cevval, en öndeki kumandanı gibidir. Uzun yıllardır yolları yaylacılarca gezilir, gezginler yaylalarında kamplar yapar, sedirlerini seyre dalar, tepesinden Akdeniz’e gözlerini izlerler.

Çıralı Tahtalı Dağı (2366 mtr.) –   Otel Konaklamalı Kış Tırmanışı

Bizlerde çok uzun yıllardır bu dostu ziyaret eder dururuz. Sevdiğimiz manzarasını, uzun yürüyüşlerini, özledikçe bu güzel coğrafyaya gider halde buluyoruz kendimizi. Hafta sonu farklı bir dağı, kolayca bir tırmanışla denemek, şehirden kaçıp uzun bir doğa yürüyüşü yapmak isteyenlere birinci tavsiyemiz. Bu etkinlik hem az bir zamanda bambaşka alanlarda bulunup keyifli zaman geçirmeyi, hem de heybetli bir dağda sıkı bir yürüyüşü vadediyor.

Bu program aynı zamanda otel konaklamalı bir hafta sonu turu. Çıralı’da deniz kıyısında şık bir tesiste konaklayacağız. Ünlü Likya bölgesinde kısa geziler ve ısınma ile geçireceğimiz bir günün ardından ise zirve tırmanışımızı gerçekleştirip evlerimize geri döneceğiz. Çokça talep göreceğinden emin olduğumuz bu etkinlik klasikler arasına girmeye aday.

Farklı ulaşım seçenekleri ile turumuzu daha da cazip kılıyoruz. Dilerseniz karayolu ulaşım seçeneğimizi, dilerseniz de, Antalya havalimanı buluşmalı seçeneğimizi kullanabilirsiniz.

Kontenjanlar tükenmeden bu şahane etkinlikte yerinizi alın.

Yorumlar

Bir cevap yazın