Venedik Karnavalı

Venedik Karnavalı
İtalya, Venedik Maske Festivali

Profesyonel fotoğrafçılar için ilk önerimiz olan Venedik Karnavalı her yıl şubat ayında. Dünyanın en keyifli  fotoğraf  “an” larına tanıklık edeceğiniz bu karnaval, renkleri ve tarihin büyüsü ile aklınızı başınızdan alacak.

Venedik Karnavalı (Carnevale di Venezia – Carnival Of Venice), tarihi 13. yüzyıla dayanır. Maskeleri ve rengarenk kostümleri ile ünlenmiş dünyanın en eğlenceli bir festivallerinden birisidir. Karnaval süresince bütün insanlar Venedik maskelerinden takarlar ve birbirinden renkli kostümlerle Venedik sokaklarında dolaşırlar. Normal zamanlarda da muhteşem olan Venedik sokakları, 11 gün süren festival boyunca daha da ilgi çekici bir görünüme bürünür ve şahit olanları büyüler.

Venedik Karnavalı’nın en önemli etkinlikleri 3 adet uçuştan oluşuyor. Meleğin Uçuşu, Kartalın Uçuşu, Aslan Uçuşu. Yüksek bir kulenin en üst kısmından halatlar ile aşağı inen bu sembolik uçuşlar, bölge halkının en çok beklediği etkinliklerdir.

İsterseniz sizin için isterseniz grup olarak organize edebileceğimiz bu tur için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Turumuz sizin istediğiniz tarihte kişi sayınıza göre araç, rehber ve tüm ayrıntılarıyla dizayn edilir. Fotoğrafçılık bilgi seviyenizin tura katılacak diğer kişilerle birbirine yakın olması turunuzun kalitesini yükseltir, verimini arttırır ve size uygun danışman sağlamamıza yardımcı olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın