Yazar Burda Ciyak Ciyak Bağırıyordu

Yazar Burda Ciyak Ciyak Bağırıyordu
Mavi Minibüs Yollarda

Ben kaçmak istiyorum arkadaş! Spor ayakkabılarımın iplerini birbirine bağlayıp ama asla düğüm atmayıp, sadece omzuma atıp kaçmak istiyorum! Düğüm atmam be! Çözecem çünkü kaçtığım yere varınca! Çözüp onları; ayağımdaki topukluları kaçtığım yere gömüp, üstünde zıplayıp; birbirine bağlı spor ayakkabılarımı çözüp, ayağıma su bazlı tutkalla yapıştırıp, kaçıpta vardığım yerde koşacam arkadaş! Koşup koşup havaya sarılmak istiyorum. Sarılıpta oksijenden bayılmak istiyorum. Belki bi nehir kenarında bayılırım. Etraftakiler mis gibi nehir suyuyla tatlı tatlı uyandırır beni. Ve bir kahkaha atarım onlara. Dillerini bilmiyorsam da umrumda değil arkadaş. Gülümserim en evrenselinden. Yok valla kaçacam. Sırf bunları yapmak için kaçacam sizden. İşyerimden, müdürlerimden, dumanlı şehir havasından, korna bağrışlarınızdan kaçacam kurtulacam.

Kaçtığım yerde bi sırt çantasıyla trene binip tin tin tin yolculuğa çıkmak istiyorum beeeeeeeen (yazar burada ciyak ciyak bağırıyordu...)

Keyfime göre bi yerde inmek, ağzımda sakız, ayaklarımda spor ayakkabılarım saatlerce gezinmek istiyorum! Sonra bi çadır kiralayıp kamp kurmak istiyorum. Sabaha kadar oturmak, öğlene kadar uyumak istiyorum. Suya doğru ayaklarımı uzatıp şezlongumda çikolatamı yemek istiyorum. Saatlerce balık tutabilirim mesela!!!  Gözlerim sabitliğini yitirene kadar hatta. Gözlerimden kusarım yorgunluğumu ööööğğğ diye diye.

Tuttuğum balıklara kıyamayıp geri atabilirim suya her defasında… Akşamları iki çalıyı birbirine sürterek ateş yakmaya çalışabilir ve bunu asla beceremeyebilirim. Ve evet umrumda diil bebeeeeem umrumda diil. Hooof diip battaniyemle ısınmaya karar verebilir ve kendi kendime kahkaha atabilirim mesela. Her sabah gülümseyerek uyanıp, sözlerini bilmediğim bi kaç şarkıyı birbirine yapıştırıp , pek bi yarım yamalak söyleyerek ekmek arası peynir domates yiyebilirim.

Sonra karıncalara, böceklere dalıp ekmeğimi onlarla paylaşabilirim. Doğanın dengesine bir aaayh çekip yuvalarına ben taşıyabilirim böcek yüklerini mesela… Ben bunlarla çok mutlu olabilirdim, eğer hepsi benim olsaydı şuan mesela… Olacak ulan olacak!!! Ben kaçarsam olacak. Kaçarım di mi? Kaçarım kaçarım.  Hadi benkactim canlarım! Muaaaaaah!!!

RuhumHep4Mevsim

Yorumlar

Bir cevap yazın